0

پنج نکته طلایی

در اینجا مواردی که باید در بازارهای مالی در روز چهارشنبه، ۲۰ آوریل بدانید, آمده است :

خلاصه:

سهام نتفلیکس (NASDAQ:NFLX) پس از اعلام کاهش مشترکین در سه ماهه اول و هشدار در خصوص این که سه ماهه جاری بسیار بدتر هم خواهد بود، یک چهارم ارزش خود را از دست داد. این اخبار پیش زمینه جالبی برای گزارش درآمدی تسلا (NASDAQ:TSLA) نیز ایجاد می‌کند. طبق گزارش‌ها، شرکت‌های سهامداری خصوصی از ایده حمایت از پیشنهاد ایلان ماسک برای توییتر (NYSE:TWTR) خودداری کرده‌اند. تورم , بانک مرکزی چین را از کاهش نرخ کلیدی خود باز می‌دارد، در حالی که قیمت‌های تولیدکننده آلمان در ماه مارس با سرعت چشمگیری افزایش یافته است و افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا در ماه ژوئیه دوباره مد نظر قرار گرفته شده است . قیمت نفت پس از کاهش موجودی آمریکا افزایش یافت.

۱-شوک درآمدی نتفلیکس

پس از اینکه نتفلیکس, غول پخش انلاین اعلام کرد که انتظار دارد ۲ میلیون مشترک خالص خود را در سه ماهه جاری پس از گزارش کاهش۲۰۰۰۰۰ نفر در سه ماه گذشته، از دست بدهد، سهام نتفلیکس مجدداً افت خواهد کرد.این دومین سه ماهه متوالی است که با نتایج سه ماهه خود باعث کاهش ۲۰ درصدی قیمت سهام خود شده است و نشان دهنده افزایش اشباع و رقابت در بازار جهانی پخش انلاین و همچنین افزایش فشار بر بودجه خانوارها به دلیل تورم است. سهام نتفلیکس در معاملات پیش از بازار ۲۶ درصد کاهش داشت که پایین‌ترین سطح از سپتامبر ۲۰۱۹ بود.

مدیر عامل شرکت، گفت که به دنبال راه‌اندازی نسخه‌ای از این سرویس است که حداقل تا حدی توسط تبلیغات پشتیبانی می‌شود، که تفاوت بزرگی با مدل کسب‌وکار شرکت تاکنون بوده است.

۲- انتظار می رود تسلا کاهش درآمد فصلی را گزارش کند.

افت نتفلیکس خطر افت گزارش درآمدی تسلا را افزایش می‌دهد، تسلا که مانند همتای خود نتفلیکس، در بیشتر دوره‌های حضور خود از ارزش‌گذاری فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده است و تحلیلگران انتظار دارند که درآمد تسلا از ۲٫۵۴ دلار در سه ماهه قبل به ۲٫۳۶ دلار در هر سهم کاهش یابد و انتظار می رود که درآمد در سه ماهه به ۱۷٫۶۳ میلیارد دلار کاهش یابد.مهم‌تر این ها این است که تسلا تحت تأثیر قرنطینه‌های کووید-۱۹ در شانگهای، که کارخانه خود را در آنجا به مدت سه هفته تعطیل نگه داشت، قرار گرفته , هرچند که کارخانه آن روز سه شنبه بازگشایی شد.

در بخش دیگر گزارش‌های خبری مختلف حاکی از آن بود که غول‌های سهام خصوصی از جمله Blackstone  (NYSE:BX) ایده تامین مالی مشترک پیشنهاد ماسک برای توییتر را رد کرده‌اند، زیرا ماسک به پیشنهاد مزایده جدیدی برای این شرکت اشاره کرده بود .

۳-بازار سهام قرار است پیش از گزارش های درآمدی ترکیبی از روند صعودی و نزولی باشد و داده های وام مسکن، فروش خانه در کانون توجه هستند.

بازارهای سهام قرار است بعداً به صورت ترکیبی باز شوند و نتایج درآمدی نتفلیکس بار دیگر اعتماد به انتظار رشد را که بیشتر بخش تکنولوژی را پشتیبانی می‌کند متزلزل کرده است. این شوک تنها تا حدی با رشد شگفت‌انگیز درآمد IBM (NYSE:IBM) کاهش یافت، گزارشی که اواخر روز سه‌شنبه در بحبوحه گزارش درآمدی نتفلیکس محو شد.

تا ساعت ۱۴:۴۵ به وقت ایران ,معاملات داوجونز ۶۴ واحد یا ۰٫۲ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 کمتر از ۰٫۱ درصد و معاملات نزدک ۱۰۰ کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش یافتند.

گزارش های ابتدایی درآمد شامل ‏Procter & Gamble (NYSE:PG)، ‏Abbott Labs (NYSE:ABT) و Anthem (NYSE:ANTM)، هستند و در حالی که CSX (NASDAQ:CSX)، Equifax (NYSE:EFX) و Kinder Morgan (NYSE): KMI) بعد از اتمام بازار گزارش خود را اعلام میکنند.

در بخش دیگر، داده‌های هفتگی برای درخواست‌ها و نرخ‌های وام مسکن در ساعت ۱۵:۳۰ به وقت ایران مورد توجه قرار می‌گیرد، در حالی موعد انتشار داده فروش خانه‌های موجود برای ماه مارس در ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران سررسیده است. چارلز ایوانز، رئیس فدرال رزرو شیکاگو در همان زمان سخنرانی خواهد کرد، در حالی که مری دالی از سانفرانسیسکو در ساعت ۱۹:۰۰ به وقت ایران سخنرانی می کند.

۴-چین حاضر به کاهش نیست. در حالی که تورم بیداد می کند.

بانک مرکزی چین بازارهای مالی محلی را ناامید کرد و نرخ وام اصلی خود را در جلسه سیاست گذاری معمول خود را به جای کاهش آن که بسیاری انتظار داشتند، بدون تغییر گذاشت.

قبلاً نشانه‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه میزان حمایت واقعی از سیاست‌های PBoC ممکن است با سخنان مقامات در دو هفته گذشته مطابقت نداشته باشد. PBoC در روز جمعه فقط نسبت ذخیره مورد نیاز خود را که ابزار کمی کلیدی برای هدایت عرضه پول است، به جای ۵۰ واحد مورد انتظار، ۲۵ واحد پایه کاهش داد. از جنبه دیگر پایان قرنطینه شانگهای آشکار شد و مناطق بیشتری عاری از موارد ابتلا جدید به کووید گزارش شدند.

در همین حال، در اروپا، Martins Kazaks ، رئیس بانک ملی لتونی ,احتمال افزایش نرخ بهره در ماه جولای از سوی بانک مرکزی اروپا را دوباره روی میز گذاشت، تنها چند روز پس از آن که کریستین لاگارد این احتمال را کم‌اهمیت جلوه داد و با اشاره به خطرات برای اقتصاد، این احتمال را کاهش داد.قیمت‌های تولیدکننده آلمان همچنان به رشد خود ادامه داده اند و تنها در ماه مارس ۴٫۹ درصد افزایش یافت و ۳۰٫۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است .

۵-نفت با کاهش موجودی API افزایش می یابد. موعد انتشار داده های EIA سررسید.

پس از آن که گزارش هفتگی نفت آمریکا نشان داد که ذخایر نفت خام هفته گذشته نزدیک به ۴٫۵ میلیون بشکه کاهش یافته است , قیمت نفت خام بیش از صد دلار در هر بشکه افزایش یافت.

طبق معمول، داده های دولت آمریکا در ساعت ۱۹:۰۰صبح به وقت ایران ارائه می شود.تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران،  معاملات  نفت خام با ۰٫۹ درصد افزایش به ۱۰۲٫۹۶ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات برنت با ۰٫۸ درصد افزایش به ۱۰۸٫۱۱ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.