0

گزارش درآمد سه ماهه اول caterpillar

شرکت کترپیلار در روز پنجشنبه سود و درآمد سه ماهه ای بهتر از انتظار را گزارش کرد که ناشی از افزایش قیمت بود، در حالی که افزایش قیمت نفت و کالاها منجر به سفارشات بیشتر برای تجهیزات مورد استفاده شد.با این حال، سهام این شرکت در معاملات ۲ درصد کاهش یافت زیرا نشان دهنده فشار بر حاشیه سود آن در سه ماهه جاری ناشی از افزایش هزینه ها بود.
کترپیلار از افزایش سرسام آور قیمت مواد خام و نفت سود برده است، زیرا افزایش فعالیت های حفاری و صنایع معدنی و نفت آن را به صرف هزینه بیشتر برای ماشین آلات خود سوق می دهد.
مدیر مالی کاترپیلار در مصاحبه ای گفت فعالیت های معدنی به افزایش خود ادامه خواهند داد. فعالیت‌های ساخت‌وساز بالاتر همچنین نتایج سه ماهه اول کاترپیلار را تقویت کرد، زیرا کاترپیلار رشد فروش دو رقمی را گزارش کرد.
با این حال، فروش تجهیزات آسیا/اقیانوسیه به دلیل محدودیت های شدید در چین، که معمولاً ۵ تا ۱۰ درصد از فروش شرکت را تشکیل می دهد، به تجارت آن در این کشور ضربه زد.کل هزینه های عملیاتی در سه ماهه منتهی به مارس ۱۶٫۵ درصد افزایش یافت و به ۱۱٫۷۳ میلیارد دلار رسید.
این شرکت با اعلام دو افزایش قیمت در سال گذشته، توانسته است از تأثیر چالش‌های زنجیره تأمین و هزینه‌های ورودی بالاتر، که به دلیل جنگ جاری در اوکراین تشدید شده است، جلوگیری کند.
سود مقرر شده آن برای سه ماهه ۲٫۸۸ دلار به ازای هر سهم بود که از میانگین انتظار تحلیلگران ۲٫۶۰ دلار برای هر سهم پیشی گرفت.درآمد این سه ماهه حدود ۱۴ درصد افزایش یافت و به ۱۳٫۵۹ میلیارد دلار رسید که بیش از انتظارات ۱۳٫۴ میلیارد دلاری بود.

شرکت کترپیلار هشدار داد که تقاضا در چین ضعیفتر خواهد بود که قبلاً انتظار می‌رفت زیرا قرنطینه‌های کووید-۱۹ در سراسر کشور تهدیدی برای تضعیف رشد اقتصادی است. نتایج سه ماهه اول این شرکت در روز پنجشنبه نشان داد که فروش و تقاضا در چین کاهش یافته است و مدیر مالی شرکت کاترپیلار در مصاحبه‌ای گفت شرکت در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ سال‌های قوی را در چین تجربه کرده بود و انتظار داشت امسال به سطح سال ۲۰۱۹ بازگردد اما اکنون انتظارات ما کمی کمتر از آن است و به طور کلی خبر خوب برای ما این است که تقاضا در جاهای دیگر قوی است .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.