0

گزارش درآمدی نتفلیکس

سهام نتفلیکس صبح چهارشنبه پس از اینکه گزارش داد مشترکان خود را در سه ماهه اخیر از دست داده است، افت کرد. این شرکت کاهش محدودیت های پاندمی و افزایش رقابت را به عنوان دلایلی برای کندی رشد ذکر کرد.
حداقل ۹ شرکت وال استریت ارزش گذاری سهام آن را پس از گزارش ناامیدکننده کاهش دادند. سهام نتفلیکس صبح چهارشنبه ۳۷ درصد سقوط کرد.نتایج و چشم انداز ضعیف منجر به موجی از کاهش رتبه از وال استریت به دلیل ترس از پتانسیل رشد بلندمدت شرکت شد.
نتفلیکس گفت چندین عامل منفی بر رشد تأثیر می گذارد، از جمله رقابت و کاهش محدودیت های پاندمی و این شرکت به طور قابل توجهی با قرنطینه در خانه در طی پاندمی کرونا تقویت شده بود، زیرا افراد بیشتری به دنبال سرگرمی های دیجیتال بودند. اما از آن به بعد مردم زمان کمتری را بر روی پلتفرم‌های دیجیتال صرف کردند، زیرا واکسن‌ها عرضه شده و دستورالعمل ها کاهش یافته است.
نتفلیکس تخمین زده است که ۱۰۰ میلیون خانوار رمزهای عبور اشتراک خود را با سایر اعضای خانواده یا دوستان خود به اشتراک می گذارند و رشد عضویت را دشوارتر می کند و در نظر گرفتن یک سری تبلیغاتی با قیمت پایین تر را پیشنهاد می کند و اعلام میکند یک سرکوب در اشتراک گذاری رمز عبور در راه است. و در حالی که تحلیلگران به طور کلی در مورد این تغییرات مثبت به نظر می رسیدند، آنها عمدتاً معتقدند این تغییرات یک یا دو سال طول می کشد تا به طور معنی داری اجرا شوند.
اگرچه برنامه‌های آن‌ها برای تسریع مجدد رشد (محدود کردن اشتراک‌گذاری رمز عبور ) دارای ارزش است، اما تأثیر قابل‌توجهی تا سال ۲۰۲۴ نخواهند داشت. تحلیلگران بانک اف آمریکا در چهارشنبه رتبه نتفلیکس را در گزارش درآمدی ناامیدکننده کاهش داد.
تحلیلگران ولز فارگو هم گفتند که ارزش سهام را کاهش دادند که از نظر آنها , رشد منفی و سرمایه‌گذاری برای تسریع مجدد درآمدها، مانند میخ در تابوت NFLX است.( به شکست آن کمک میکند)
سهام چندین سرویس پخش آنلاین نیز صبح چهارشنبه همراه با نتفلیکس در حالی که سرمایه گذاران منتظر به روز رسانی رشد و گزارش درآمدی آنها هستند، افت کردند. سهام دیزنی حدود ۵ درصد کاهش یافت. به طور مشابه، سهام Roku بیش از ۷ درصد کاهش یافت، سهام Paramount حدود ۱۱٫۷ درصد کرد و Warner Bros. Discovery حدود ۵ درصد کاهش یافت.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.