0

چرا سهام های چینی لیست شده در ایالات متحده امروز رشد کردند؟

پس از گزارشی مبنی بر اینکه چین در حال بررسی اشتراک‌گذاری اطلاعات کلیدی است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد به تجارت عمومی در ایالات متحده ادامه دهند، سهام های چینی لیست شده در نیویورک روز جمعه جهش کردند. بلومبرگ روز جمعه گزارش داد که ناظران پکن در تلاش هستند تا به مقامات ایالات متحده دسترسی کامل به حسابرسی شرکت‌های چینی لیست ‌شده عمومی در نیویورک را بدهند. کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین همچنین در بیانیه ای گفت که با برخی از شرکت های حسابداری در این کشور ملاقات کرد و به آنها گفت که آماده شدن برای بازرسی های مشترک را در نظر بگیرند.سهام Alibaba حدود ۷٫۲ درصد،سهام JD.com حدود ۶٫۷، Baidu نیز ۹٫۱ درصد  و Pinduoduo هم ۱۱٫۵ درصد افزایش یافت.

بلومبرگ گزارش داد که این دسترسی ممکن است در اواسط سال جاری ایجاد شود.بر اساس گزارش بلومبرگ، ناظران چینی در حال ایجاد «چارچوبی» هستند که به اکثر شرکت‌ها اجازه می‌دهد در لیست ایالات متحده باقی بمانند. با این حال، در این گزارش آمده است که برخی شرکت‌ها با داده‌های حساس می‌توانند از لیست خارج شوند.
این اقدام پس از آن صورت گرفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، شرکت چینی Baidu را به لیست سهام چینی مورد معامله در ایالات متحده اضافه کرد که در صورت عدم امکان بازبینی سه سال مالی توسط ناظران آمریکایی، ممکن است از لیست خارج شود.در اوایل ماه مارس، چین از شرکت‌های چینی موجود در بورس آمریکا حمایت کرد و گفت که قانون گذاران در حال پیشروی به سمت یک طرح همکاری برای سهام چینی در فهرست ایالات متحده هستند. این درحالی است که تابستان گذشته، قانون گذاران چینی نظارت خود را بر سهام چینی در لیست ایالات متحده افزایش دادند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.