0

پیشبینی میشود بانک‌های بزرگ امریکا کاهش شدید درآمد فصلی را نسبت به سال گذشته نشان دهند.

انتظار می‌رود بانک‌های بزرگ امریکا کاهش شدید درآمد در سه ماهه اول خود را نسبت به سال گذشته نشان دهند بر اساس برآوردهای تحلیلگران Refinitiv I/B/E/S، درآمد خالص شش بانک بزرگ امریکا در مقایسه با سال گذشته حدود ۳۵ درصد کاهش خواهد یافت. درآمدهای بانک های سرمایه گذاری پس از هجوم  روسیه به اوکراین در اواخر فوریه متوقف شد .  به گفته تحلیلگران این سه ماهه برای بزرگترین بانک ها چالش برانگیز خواهد بود. او گفت که کاهش درآمدهای تخمینی ۳۶ درصدی در بانکداری سرمایه گذاری و ۱۸ درصدی در معاملات بزرگترین نشانه منفی است.

تحلیل گر Barclays در گزارشی نوشت، این سه ماهه را می‌توان به‌عنوان ضرر کوتاه‌مدت با وعده سود بلندمدت تلقی کرد. او خاطرنشان کرد که به عنوان مثال  در ۳۱ مارس گروه خدمات مالی PNC (NYSE:PNC) پیش بینی درآمد سه ماهه اول خود را کاهش داد اما انتظارات کل سال خود را افزایش داد.

انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران بیشتر روی چشم‌انداز بانک‌ها برای افزایش درآمد خالص بهره یا تفاوت بین درآمد وام‌ها و سود پرداختی سپرده‌ها و سایر صندوق‌ها تمرکز کنند، زیرا از نرخ‌های بهره بالاتر سود می‌برند.از مدیران بانک‌ها در مورد اینکه آیا در صورت ادامه جنگ در اوکراین و ادامه افزایش نرخ‌های بهره توسط فدرال رزرو برای کاهش تورم، اقتصاد امریکا به رشد خود ادامه خواهد داد یا خیر، سؤال می‌شود.آنها ممکن است تحت فشار قرار بگیرند که آیا وام گیرندگان کم درآمد می توانند پس از افزایش قیمت گاز و مواد غذایی وام هارا  بازپرداخت کنند یا خیر.

بانک ها در این سه ماهه بیشتر در معرض ضررهای تجاری احتمالی قرار دارند، به ویژه در بازارهای کالاهایی که پس از آغاز هجوم روسیه در اوکراین توسط روسیه، دچار نوسان شدند. برخی از بانک‌ها، مانند سیتی‌گروپ، ممکن است پس از شروع تحریم‌های کشورهای غربی، ضرر و زیان شرکت‌های روسی را در نظر بگیرند. سیتی گروپ گفته است که در یک سناریوی سخت ممکن است نیمی از سرمایه  ۹٫۸ میلیارد دلاری خود را از دست بدهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.