0

پنج نکته طلایی

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو امریکا، سخنرانی خود را در جکسون هول انجام می دهد. ایالات متحده داده های مربوط به درآمد و هزینه های شخصی و همچنین داده های قیمت ماه جولای را ارائه خواهد کرد و ایلان ماسک در مبارزه خود با توییتر به یک پیروزی جزئی میرسد. آنچه که باید امروز، جمعه ، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:
۱٫ سخنرانی پاول در جکسون هول
رویدادی که در تمام هفته بر بازارها تاثیرگذار بود، سرانجام فرا رسید، جروم پاول، سخنرانی اصلی خود را در بانک مرکزی فدرال رزرو در جکسون هول ارائه می کند.نکته اصلی این است که پاول چگونه انتظارات را برای نشست سیاست گذاری فدرال رزرو در سپتامبر هدایت می کند، وظیفه ای که با تصمیم فدرال رزرو در تابستان برای افزایش ۷۵ واحد پایه به جای ۵۰ واحدی که برای آن تعیین شده بود، سخت تر شد. بازار در حال حاضر میان انتظار افزایش ۵۰ واحدی یا ۷۵ واحد پایه مانده است، به این معنی که واکنش ناگهانی بازار احتمالاً هر چه که پاول نشان می دهد، خواهد بود.پاول قرار است در ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران سخنرانی کند.
۲٫ هیچانات مصرف کننده میشیگان
ایالات متحده همچنین برخی از داده های مهم فدرال رزرو را منتشر خواهد کرد. در ساعت ۱۷:۰۰ ارقامی در مورد درآمد و هزینه های شخصی برای ماه جولای به همراه شاخص های قیمت برای هزینه های مصرف کننده شخصی اعلام خواهد شد.قیمت‌های PCE معیار مورد علاقه فدرال رزرو برای سنجش تورم هستند، زیرا الگوهای مخارج مصرف‌کنندگان ایالات متحده را به‌طور دقیق‌تر منعکس می‌کنند.در ساعت ۱۸:۳۰ دانشگاه میشیگان تخمین نهایی خود را از هیجانات مصرف کنندگان ایالات متحده در ماه اوت منتشر می کند.
۳٫ بازار سهام کاهش میابد
تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات داوجونز ۷۱ واحد یا ۰٫۲ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 میزان ۰٫۳ درصد کاهش یافت و معاملات نزدک ۱۰۰ مقدار ۰٫۵ درصد کاهش یافت.سهام توییتر (NYSE:TWTR) مجددا تحت فشار کمی قرار گرفت، پس از اینکه یک قاضی به شرکت دستور داد برخی از بحث‌های داخلی خود در مورد حساب‌های جعلی را به ایلان ماسک واگذار کند.
۴٫ بحران انرژی اروپا ادامه میابد.
خانوارهای بریتانیایی قرار است در زمستان آینده سه برابر بیشتر از زمستان گذشته برای انرژی بپردازند.
ناظران انرژی بریتانیا،سقف سالانه صورت‌حساب‌های معمولی را از اول اکتبر به ۳۵۴۹پوند در سال افزایش داد که منعکس‌کننده افزایش شدید قیمت‌های انرژی عمده‌ در تابستان است. در ژانویه با بررسی بعدی بدتر خواهد شد. سیتی گروپ در اوایل این هفته تخمین زد که افزایش قبوض سوخت اگر با اقدامات دولت کاهش نیابد، تورم را تا ۱۸ درصد افزایش می دهد. پوند دوباره تضعیف شد و پایین ترین سطح ۴۷ ساله خود را که در سال ۲۰۲۰ به آن رسید، امتحان کرد.هنوز هیچ نشانه ای از تسکین در قاره اروپا وجود ندارد و قیمت برق پایه آلمان برای سال ۲۰۲۳ به رکورد جدیدی بالغ بر ۸۰۰ یورو در مگاوات ساعت رسیده، چیزی که هزینه یک دور استفاده از ماشین لباسشویی را به حدود ۱۵ یورو می رساند. با استناد به برخی برآوردها ، اعتماد مصرف کننده آلمانی به پایین ترین سطح سقوط کرد.
۵٫ نفت افزایش یافت.
قیمت نفت خام دوباره افزایش پیدا می کند زیرا گروهی از اعضای اوپک تحت عربستان سعودی تولید مبنی بر اینکه ممکن است نفت را کاهش دهد، افزایش داد.بازار بنزین ایالات متحده آمریکا نیز به دلیل بسته شدن یک پالایشگاه در غرب پس از آتش سوزی موقتا متوقف است.تا ساعت ۱۵:۰۰ قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۲ درصد افزایش یافت و به ۹۳٫۶۷ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۵ درصد افزایش به ۱۰۰٫۸۵ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.