0

پنج نکته طلایی

بحران انرژی اروپا در حال تبدیل شدن به یک بحران صنعتی است. ایالات متحده امار تجدید نظر شده تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم و مدعیان هفتگی بیکاری را منتشر می کند. دولت چین بسته محرک خود را افزایش می دهد و انویدیا با کاهش جدیدی در دستورالعمل فروش خود آسیب می بیند.
در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز پنجشنبه، ۲۵ اوت بدانید، امده است:
۱٫ بحران انرژی اروپا پایان نخواهد یافت.
بحران انرژی اروپا در حال تبدیل شدن به یک بحران صنعتی است. هفته گذشته، برخی از بزرگترین کارخانه های ذوب روی و آلومینیوم در این قاره به دلیل قیمت بالای برق تعطیل شدند. در این هفته، آخرین افزایش قیمت گاز، سازندگان کودهای شیمیایی در نروژ، بریتانیا و لهستان را مجبور به کاهش ظرفیت خود کرده است و قادر به انتقال این قیمت‌ها به مشتریان کشاورزی خود نیستند.کمبود کود تهدیدی برای فشار نزولی بر عملکرد محصولات در سال آینده است که قیمت مواد غذایی را بالاتر از آنچه در غیر این صورت می‌بود حفظ می‌کند.آلمان ،بزرگترین اقتصاد اروپا باید بیش از ۸ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را برای حفظ گاز خود هزینه کند. تولید ناخالص داخلی آلمان در سه ماهه دوم ۰٫۱ درصد افزایش داشت، اما نظرسنجی تجاری ماهیانه Ifo تأیید کرد که در مسیر کاهش ۰٫۵ درصدی در سه ماهه جاری است. Électricité de France (EPA:EDF) اعلام کرد که باید راه اندازی مجدد چندین رآکتور را که امسال به دلیل تعمیر و نگهداری بسته شده اند، به تعویق بیاندازد و فشار قیمت برق را طولانی تر کند.

۲٫ داده های مطالبات بیکاری، تولید ناخالص داخلی.
ایالات متحده امار تجدید نظر شده برای تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم را در ساعت ۱۷:۰۰ منتشر خواهد کرد، در حالی که تحلیلگران انتظار دارند یک بازنگری کوچک به سمت بالا انجام شود که در تغییر روایت گسترده تر اقتصاد که عمداً توسط سیاست های مالی سخت تر کاهش می یابد، کمک چندانی نمی کند. جالب تر، امار هفتگی ادعاهای بیکاری خواهد بود، که قدرت شگفت انگیز آن در هفته گذشته از استدلال هایی حمایت کرد که اقتصاد می تواند به اندازه کافی نرخ های بهره بالاتر را تحمل کند.
بازار همچنان بر سخنرانی کلیدی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در جکسون هول در روز جمعه متمرکز است، در حالی که انتظار می رود افزایش بعدی نرخ بهره پس ازافزایش متوالی ۷۵ واحدی تنها ۵۰ واحد پایه باشد. با این حال، رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، در مصاحبه ای به وال استریت ژورنال گفت که در صورت قوی ماندن داده های اقتصادی، افزایش ۷۵ واحد پایه ممکن است مناسب باشد.
۳٫ بازار سهام قرار است سود دهی متوسط ​​داشته باشد و انویدیا با هشدار فروش مواجه شد‌ .

با کمک چشم انداز مثبت گروه نرم افزاری Snowflake (NYSE:SNOW) در اواخر روز پنجشنبه، بازارهای سهام ایالات متحده دوباره با افزایش قیمت باز خواهند شد. سازندگان نرم‌افزار سازمانی تمایل دارند به‌عنوان پروکسی برای سرمایه‌گذاری تجاری در نظر گرفته شوند، که به نظر می‌رسد بهتر از آن چیزی که انتظار میرفت ادامه پیدا می‌کند. تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات داوجونز ۸۶ واحد یا ۰٫۳ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 حدود ۰٫۵ درصد و معاملات نزدک ۱۰۰ نیز ۰٫۶ درصد افزایش یافتند.با توجه به ناامیدی سازنده تراشه Nvidia (NASDAQ:NVDA) که به دلیل کاهش تقاضا برای تراشه های بازی، چشم انداز خود را در روز پنجشنبه کاهش داد، جهش Nasdaq بیشتر مشهود بود. انویدیا انتظار دارد فروش در سه ماهه جاری نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد کاهش یابد.در بخش دیگر، Dollar Tree (NASDAQ:DLTR) و Dollar General (NYSE:DG) نتایج درامدی را گزارش می‌کنند و میزان فشار تورم بر آنها و مشتریانشان را روشن می‌کنند.
۴٫ چین و محرک اقتصادی
دولت چین محرک اقتصادی خود را به ۱ تریلیون یوان (حدود ۱۵۰ میلیارد دلار) رساند و تلاش کرد اقتصاد ویران شده و محدودیت های COVID-19 را احیا کند. طرح ۱۹ ماده ای منتشر شده توسط شورای ایالتی عمدتاً بر مخارج زیرساختی تأمین شده از طریق بدهی متمرکز بود، استراتژی که نشان می دهد بازدهی کاهش می یابد زیرا بخش املاک و مستغلات زیر بار بدهی عظیم خود گیر می کند. بازارهای سهام چین با افزایش اندکی واکنش نشان دادند، در حالی که بازده اوراق قرضه چینی افزایش یافت و یوان را از پایین ترین سطح دو سال اخیر که در روز چهارشنبه در برابر دلار داشت، بالا برد.چین در جهت مخالف در سیاست با بیشتر کشورهای دیگر جهان حرکت می کند. بانک کره در سایر نقاط یک شبه نرخ اصلی خود را مجدداً با ۲۵ واحد افزایش به ۲٫۵ درصد افزایش داد. وون که روز سه شنبه در برابر دلار به پایین ترین حد ۱۳ سال گذشته افت کرد، ۰٫۴ درصد تقویت شد.
۵٫ نفت افزایش میابد.
قیمت نفت خام به بالاترین حد خود در سه هفته گذشته رسید زیرا بسته محرک چینی از چشم انداز تقاضای جهانی حمایت کرد. قیمت ها نیز پس از تایید دولت ایالات متحده برای کاهش بیش از حد انتظار در ذخایر نفت خام در هفته گذشته حمایت شدند.تا ساعت ۱۵:۰۰ ، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۱ درصد افزایش یافت و به ۹۴٫۹۸ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام برنت با ۰٫۳ درصد افزایش به ۱۰۱٫۵۲ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.