0

پنج نکته طلایی

دلار آمریکا با تضعیف مجدد یورو ، به قله جدیدی رسید و داده های شاخص خانه های نوساز منتهی به ماه جولای قرار است امروز ارائه شود. Neel Kashkari، رئیس بانک فدرال رزرو میناپولیس پس از بسته شدن بازار سخنرانی خواهد کرد. ایلان ماسک خواهان حضور جک دورسی در دادگاه توییتر است. قیمت نفت خام پس از هشدار وزیر نفت عربستان افزایش یافت.
آنچه که باید امروز، سه شنبه ، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:
۱٫ یورو به کف قیمتی ۲۰ سال اخیر رسید.
ارزش دلار آمریکا درحالی به سقف ۲۰ سال اخیر جهش یافت که ارزش یورو به موجب چشم انداز وقوع رکود اقتصادی که ناشی از تداوم بحران انرژی در نیمه دوم سال جاری میلادی است ، کاهش پیدا کرد.
یورو تا کف ۰٫۹۹۰۲ دلاری افت کرد و سپس ،به دنبال انتشار آمار بهتر از حد انتظار در بخش تولیدات آلمان در ماه اوت ، زیان خود را جبران کرد ، اما این آمار نتوانست شاخص‌های ترکیبی مدیران خرید(PMI) آلمان و فرانسه را از ورود به ناحیه منفی ، بازدارد. شاخص PMI تولیدی S&P در ژاپن نیز به پایین ترین سطح خود از فوریه ۲۰۲۱ کاهش یافت.
۲٫ موعد انتشار شاخص فروش خانه های نوساز ایالات متحده رسیده است.
دلار آمریکا تا حد زیادی در پی کاهش انتظارات مبنی بر کاهش سیاست های مالی انقباضی ، تقویت شد. در همین حال ، انتظارات مبنی بر اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو طی سخنرانی اصلی خود در نشست سالانه جکسون هول در روز جمعه با صراحت اعلام می کند که این بانک به سیاست های مالی انقباضی خود ادامه می دهد ، درحال تقویت است.امروز ، یکی از همکاران پاول سخنرانی خواهد کرد. نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو ، یکی از اعضای کمیته سیاست‌گذاری فدرال رزرو قرار است سخنرانی کند.داده های شاخص فروش خانه های نوساز منتهی به ماه جولای نیز ارائه خواهد شد.
۳٫ بازار سهام اندکی افزایش میابد.
انتظار می رود بازارهای سهام ایالات متحده پس از سپری بیشترین ضرر روزانه خود در هشت هفته اخیر در روز دوشنبه، امروز ، سه شنبه با اندکی جهش باز شوند.معاملات داوجونز ۰٫۱ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 و نزدک ۱۰۰ هر دو به میزان ۰٫۲ درصد رشد کردند. شاخص های اصلی سهام در روز دوشنبه بین ۱٫۹ تا ۲٫۶ درصد افت پیدا کردند و هیجانات بازار به دنبال کاهش پیش بینی درآمد شرکت Zoom، بیشتر تحت فشار قرار گرفت. شرکت تجهیزات پزشکی Medtronic پیش از گشایش بازار ،درآمد خود را گزارش می کند. شرکت تجارت الکترونیک چینی JD.com(NASDAQ:JD) نیز قرار است گزارش درآمد خود را اعلام کند.
۴٫ ایلان ماسک خواهان حضور جک دورسی در دادگاه شد.
ایلان ماسک اسنادی را از جک دورسی، بنیانگذار و مدیرعامل سابق توییتر می خواهد که بتواند ادعای وجود ربات و حساب های جعلی در توییتر را ثابت کند. توییتر نیز تلاش می کند که ایلان ماسک را وادار به خرید این شرکت رسانه های اجتماعی کند.توییتر از ایلان ماسک به دلیل سرپیچی از قرارداد تصاحب توییتر در اوایل تابستان شکایت کرد. ایلان ماسک نیز به طور متقابل با ادعای اینکه توییتر اطلاعات مربوط به حساب های جعلی و فیک را مخفی کرده است، از این غول رسانه های اجتماعی شکایت کرد.این دادگاه پنج روزه قرار است از ۱۷ اکتبر برگزار شود.
۵٫قیمت نفت خام افزایش میابد.
وزیر نفت عربستان سعودی در راستای رشد بازار نفت خام از امکان کاهش تولیدات خبر داد و در اثر این خبر ، قیمت نفت خام افزایش پیدا کرد. داده‌های هفتگی موجودی ذخایر نفت خام ایالات متحده طبق معمول از جانب مؤسسه نفت آمریکا ارائه خواهند شد.بهای معاملات نفت خام ایالات متحده با رشد ۱٫۸ درصدی به ۹۲ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات نفت برنت نیز ۱٫۵ درصد افزایش یافت و به ۹۵٫۹۷ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات گاز طبیعی نیز به سقف ۱۴ سال اخیر افزایش یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.