0

پنج نکته طلایی

در روزهای پرحرارت تابستان قرارداریم و هیچ چیز در داده ها یا تقویم درآمد وجود ندارد که واقعاً هیجانات را تحریک کند. پس از درآمدهای ناامیدکننده Kohl’s و Xiaomi، بازار سهام قرار است با کاهش باز شود. Deere و Foot Locker قرار است گزارش خود را ارائه دهند. قیمت برق اروپا با بهبود سطح آب در راین کاهش می یابد، اما خشکسالی در چین باعث کاهش تولید در کارخانه های حوضه یانگ شده است.
در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز جمعه، ۱۹ اوت بدانید، آمده است:
سهام Bed Bath & Beyond (NASDAQ:BBBY) در معاملات پیش از بازار پس از آن که رایان کوهن، بنیانگذار Chewy (NYSE: CHWY) کل سهام خود را در شرکت خالی کرد و سود تخمینی ۶۰ میلیون دلاری را با سرمایه گذاری پنج ماهه پیشبینی کرد، به شدت افت کرد.به نظر می رسد که اکنون یک چشم انداز ناامید کننده وجود دارد. این شرکت همچنان مشتریان خود را از دست می دهد و هنوز آخرین مدیر اجرایی خود را جایگزین نکرده است.

۲٫ لیکوئید شدن ارزهای دیجیتال
تغییر ناگهانی سهام BBBY ممکن است به یکی از بدترین روزهای هفته‌های اخیر برای دنیای ارزهای دیجیتال کمک کرده باشد.شرکت تجزیه و تحلیل داده Coinalyze نشان داد صدها میلیون دلار لیکوئید شدن ارزهای دیجیتال در ساعات پس از افشای اطلاعات منتشر شده است، اگرچه ممکن است شامل فروش نامرتبط از جانب آسیا باشد. بیت کوین ۷٫۶ درصد افتکرد و به پایین ترین حد خود در سه هفته گذشته رسید، در حالی که اتریوم ۶٫۲ درصد سقوط کرد.

۳٫ بازار سهام قرار است پایین تر باز شود.
بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بیشتر سودهای هفتگی خود را در بازار باز کنار بگذارند، زیرا اعتماد به صعود اخیر در بحبوحه نشانه‌هایی از تداوم جنگ طلبی در فدرال رزرو ضعیف شده است.
تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات داوجونز ۲۰۵ واحد یا ۰٫۶ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 حدود ۰٫۸ درصد و نزدک ۱۰۰ نیز ۰٫۹ درصد کاهش یافتند.سهام‌هایی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می‌گیرند عبارتند از Applied Materials(NASDAQ:AMAT)، که از یک شکست چشمگیر درآمد در اواخر روز پنجشنبه خبر داد، در حالی که Deere (NYSE:DE)، Foot Locker (NYSE:FL) و Madison Square Garden (NYSE:MSGS) گزارش درآمدی خود را اعلام کردند و شیائومی ، سازنده گوشی‌های هوشمند چینی (HK:1810) یک شبه کاهش ۲۰ درصدی درآمد و کاهش ۸۳ درصدی سود را گزارش کرد که ممکن است در بخش‌های ساخت تراشه و الکترونیک نیز تاثیرگذار باشد. گزارش شرکت Kohl’s (NYSE:KSS) نیز اواخر روز پنجشنبه خوب نبود.

۴٫ راین بهبود می یابد، Yangtze خشک می شود
قیمت برق اروپا کمی پس از بارندگی در اواسط هفته تعدیل شد به مقامات آلمانی اجازه داد تا هفته آینده افزایش قابل توجهی در سطح آب رودخانه راین را پیش بینی کنند. آنها در هفته های گذشته به حدی پایین آمده بودند که بسیاری از نیروگاه های برق در جنوب آلمان قادر به دریافت محموله های زغال سنگ و نفت گرمایشی از طریق آبراه حیاتی نبودند.اثرات افزایش قیمت انرژی در مجموعه پرفروش دیگری از داده های قیمت تولیدکننده آلمان قابل مشاهده بود که فشار را بر بانک مرکزی اروپا برای افزایش ۵۰ واحدی نرخ ها در نشست سپتامبر خود ادامه داد. در همین حال، در سراسر دریای شمال، مشکلات قیمت انرژی، اعتماد مصرف‌کننده بریتانیا را به پایین‌ترین حد خود رساند. مسائل خشکسالی به اروپا محدود نمی شود. رودخانه Yangtze در چین نیز به دلیل خشکسالی که منابع انرژی آبی را کاهش داده است، به نصف عمق معمول خود رسیده است و صنایع مختلف را مجبور به کاهش یا حتی توقف تولید کرده است. به گزارش آسوشیتدپرس، هزاران کارخانه تولید تراشه‌های پردازنده، پنل‌های خورشیدی و قطعات خودرو در سیچوان و چونگ کینگ را در این هفته حداقل به مدت شش روز تعطیل کردند.

۵٫ نفت در آستانه زیان هفتگی قرار دارد و دلار قوی شده است
قیمت نفت خام در روز جمعه دوباره تضعیف شد و در مسیر کاهش هفتگی سنگینی قرار دارد، زیرا نگرانی ها برای اقتصاد جهانی افزایش یافته است. افزایش ارزش دلار که نفت را برای اقتصادهای غیر دلاری گران‌تر می‌کند، اوضاع را بدتر می‌کند.تا ساعت ۱۵:۰۰ قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۸ درصد کاهش به ۸۸٫۹۳ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات آتی نفت برنت با ۱٫۸ درصد کاهش به ۹۴٫۸۹ دلار در هر بشکه رسید. برخی از تنش‌ها که پس از تهدیدهای روسیه در مورد نیروگاه هسته‌ای افزایش یافته بود، به دلیل ناکام ماندن آن تهدیدها کاهش یافت. همچنین گزارش‌هایی مبنی بر افزایش مجدد صادرات روسیه در ماه جولای بر قیمت‌ها منتشر شد و پس از رد شدن توسط اروپا، ژاپن و ایالات متحده، راهی برای رسیدن به بازارهای نوظهور که تشنه انرژی هستند ، یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.