0

پنج نکته طلایی

طبق اخبار امریکا امروز قرار است مجموعه ای از داده های اقتصادی خود را ارائه دهد که به احتمال زیاد همگی ، منفی گزارش خواهند شد. دولت بایدن پس
از سفر دو مقام عالی رتبه کنگره به تایوان در ماه جاری ،به دنبال آغاز مذاکرات تجاری در پاییز است. بازار سهام چین سقوط کرد. این درحالیست که یکی از شرکت های بزرگ بخش املاک و مستغلات در این کشور در رابطه با کاهش شدید سود سه ماهه بعدی خود ،هشدار داد. بازارهای سهام ایالات متحده فعلا ثابت می می مانند. شرکت سیسکو پس از گزارش درآمد قدرتمند خود که در روز چهارشنبه منتشر شد ، در کانون توجهات قرار دارد. سهام شرکت Bed Bath & Beyond پس از اقدامات رایان کوهن سرمایه گذار این شرکت، در شرایط سخت تری قرار می گیرد. روسیه ، اروپا را با وقوع یک فاجعه هسته ای تهدید می کند که بنا بر اعلام مقامات روسی ، به دلیل گلوله باران نیروگاه برقی توسط اوکراین ، چنین فاجعه ای رخ خواهد داد.
آنچه که باید امروز، پنج شنبه ، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:

۱٫ تعداد قابل توجهی از داده های اقتصادی ایالات متحده منتشر میشود.
مجموعه ای از داده های اقتصادی ایالات متحده در ساعت ۱۷:۰۰ ارائه خواهد شد و‌به احتمال زیاد مسیر حرکتی امروز بازار را  تعیین خواهد کرد. داده ها در رابطه با بازارهای مسکن ، کار و بخش تولیدات منتشر خواهند شد.شاخص کسب و کار فدرال رزرو فیلادلفیا به احتمال زیاد در کانون توجهات قرار خواهد گرفت.داده‌های شاخص خانه های در معرض فروش منتهی به ماه جولای نیز ارائه خواهند شد که به احتمال زیاد نامطلوب گزارش می شود زیرا این شاخص همانند  شاخص مسکن اتحادیه ملی سازندگان خانه (NAHB) و شاخص خانه های درحال ساخت تحولات یکسانی را دنبال می کنند.همچنین ، انتظار می‌رود که تعداد مدعیان اولیه بیکاری در هفته گذشته به ۲۶۵۰۰۰ نفر برسد که بالاترین رقم در هفت ماه گذشته است.

۲٫ مذاکرات تجاری میان امریکا و تایوان انجام میشود
سفر نانسی پلوسی به تایوان ، سفر معمولی نبود. امریکا  در پی سفر مقامات ارشد کنگره به این جزیره ، اعلام کرد که مذاکرات خود را در زمینه یک پیمان تجاری جدید با تایوان در اواخر سال جاری آغاز خواهد کرد.بر اساس اعلام دفتر نماینده تجاری ایالات متحده ،این مذاکرات ، بخش هایی از جمله تکنولوژی و کشاورزی را پوشش می دهد.بازارهای سهام تایوان و چین به دلیل نگرانی ها از افزایش تنش ها بین دو این اقتصاد بزرگ جهان افت کردند. این درحالیست که هشدار شرکت املاک Country Garden مبنی بر کاهش قابل توجه سود سه ماهه بعدی آن ، هیجانات بازار را بیشتر تحت فشار قرار داد.
۳٫ بازار سهام اندکی بالا میرود.
انتظار میرود بازارهای سهام ایالات متحده امروز اندکی بالاتر باز شوند.صورت جلسه نشست اخیر فدرال رزرو نتوانست انتظارات مبنی بر کاهش سیاست های مالی انقباضی را تقویت کند.معاملات داوجونز کمتر از ۰٫۱ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 و نزدک ۱۰۰ هر دو به میزان ۰٫۲ درصد رشد کردند.سهام شرکت سیسکو (NASDAQ:CSCO) به دنبال انتشار گزارش درآمد قدرتمند این شرکت در روز چهارشنبه ، به خوبی صعودی شد و هزینه‌های عملیاتی شرکت Adyen به درآمد سه ماهه این شرکت غلبه کرد.شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی استی لودر شرکت Tapestry همگی در ساعات ابتدایی روز صورت سود و درآمد خود را گزارش می کنند.گزارش درآمد شرکت خدمات نرم افزاری Applie Materials نیز اعلام خواهد شد.
۴٫ دخالت کوهن در سهام شرکت Bed Bath & Beyond
سهام شرکت Bed Bath & Beyond (NASDAQ:BBBY) در کانون توجهات امروز قرار دارد. صعود اخیر این شرکت به دنبال اقدامات رئیس شرکت GameStop) NYSE:GME) ، رایان کوهن متوقف شد. آقای کوهن که با خرید سهام این شرکت منجر به رشد شدید قیمت سهام آن در روز های اخیر شد، اقدام به فروش برخی از سهام خود کرده است.سهم های از جمله گیم‌استاپ ، AMC و Bed Bath & Beyond همگی در روزهای اخیر و طول تابستان رشد شدیدی را تجربه کرده اند.
۵٫ روسیه و اوکراین و‌تهدید هسته ای
روسیه در روز پنجشنبه به اروپا درباره وقوع یک حادثه هسته‌ای فاجعه‌بار در اطراف نیروگاهی در اوکراین هشدار داد.وزارت دفاع این کشور مدعی شد که نیروهای مسلح اوکراین در حال تدارک یک حمله تحریک آمیز به این نیروگاه در دو روز پیش رو  هستند و در اثر آن ، قصد دارند روسیه را مقصر بدانند. این درحالیست که روسیه پیش از تهاجم به گرجستان در سال ۲۰۰۸ و فنلاند در سال ۱۹۳۹ از بیان مشابهی استفاده کرده بود.این ادعاها در حالی مطرح می شود که دبیرکل سازمان ملل متحد که خواهان خروج نیروهای روسیه از اطراف این نیروگاه هسته است، در حال بازدید از اوکراین است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.