0

پنج نکته طلایی

انتظار می‌رود کاهش قیمت بنزین ، داده های شاخص خرده‌فروشی‌ منتهی به جولای را تحت تاثیر قرار دهد. درآمد شرکت خرده‌فروشی Target یک بار دیگر پایین تر از انتظارات گزارش شد.هلدینگ چینی ، Tnecentنخستین بار خبر از کاهش درآمد خود خبر داد. نرخ تورم بریتانیا در ماه جولای به دلیل افزایش قیمت مواد غذایی به ۱۰ درصد افزایش یافت. بحران انرژی اروپا همچنان برای مدتی طولانی ادامه دارد.
آنچه که باید امروز، چهارشنبه ، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:

۱٫ موعد انتشار داده شاخص خرده فروشی سر رسیده است.
ایالات متحده قرار است در ساعت ۱۷:۰۰، داده های شاخص فروش خرده فروشی منتهی به ماه ژوئیه را منتشر می کند. این درحالیست که ، روز گذشته ، نتایج بهتر از حد انتظار شرکت والمارت منجر به صعود تمامی سهام ایالات متحده شده نگرانی ها از وقوع رکود احتمالی ، کاهش یافته و‌تحلیلگران انتظار دارند که رشد شاخص خرده فروشی در این ماه با وقفه شدیدی روبه رو شود. از این رو ، پیش بینی می شود که این شاخص پس از رشد ۱ درصدی در ژوئن ۰٫۱ درصد رشد کند که عمدتا ناشی از کاهش قیمت بنزین در طول این ماه است.
داده‌های اقتصادی تا به حال در این هفته حاکی از آن بوده است که سیاست های مالی انقباضی فدرال رزرو ، بازار مسکن را به میزان کافی تحت تاثیر قرار داده است.
در همین حال ، میشل بومن، عضو ارشد فدرال رزرو، ممکن است در سخنرانی خود به این آمار و ارقام اشاره کند. فدرال رزرو نیز قرار است صورت جلسه نشست ماه ژوئیه خود را منتشر کند.

۲٫ نرخ تورم در بریتانیا به بالای ۱۰ درصد رسیده است.
نرخ تورم بریتانیا در ماه ژوئیه به دلیل افزایش قیمت مواد غذایی ،۱۰ درصد اعلام شد. علاوه بر افزایش قیمت مواد غذایی ، تورم قیمت بخش خدماتی نیز روبه افزایش است و شاخص قیمت تولیدکننده این کشور بار دیگر انتظارات را پشت سر گذاشت. همچنین نرخ سالانه تورم کارخانه به ۱۷٫۱ درصد افزایش یافت.این آمار و ارقام باعث شد که فشار مضاعفی بر بانک مرکزی بریتانیا وارد شود تا نرخ بهره را با میزان بیشتری افزایش دهد. بازده اوراق قرضه دو ساله که به شدت تحت تاثیر نرخ بهره این کشور قرار دارد ، به میزان ۲۲ واحد افزایش یافت و به ۲٫۳۷ درصد رسید.بانک مرکزی نیوزلند در چهارمین نشست متوالی خود ، نرخ بهره را به میزان ۰٫۵ درصد افزایش داد.
۳٫ بازار سهام رو‌به پایین باز میشود
انتظار میرود که بازارهای سهام ایالات متحده به دلیل نگرانی های مبنی بر اینکه روند صعودی این بازار به اوج خود رسیده است ، امروز ، چهارشنبه تمامی سود های روز سه شنبه را از دست بدهند. معاملات داوجونز،S&P 500 و نزدک ۱۰۰ به ترتیب ۰٫۴ ، ۰٫۶ و ۰٫۸ درصد افت کردند.
توجهات به سهام هر دو شرکت خرده فروشی تارگت و Lowe’s)جلب خواهد شد. هر دو این شرکت ها صورت سود و درآمد خود را پیش از گشایش بازار اعلام می کنند. شرکت تارگت با توجه به انشار گزارش ناامید کننده پیش از گشایش بازار تحت فشار است. 
Tencentبرای نخستین بار خبر از کاهش درآمد خود داد. سهام دانمارکی carlsberg در پی آمار و ارقام سه ماهه قدرتمند، به بالاترین سطح خود در سال جاری میلادی افزایش یافت.

۴٫ تداوم بحران انرژی اروپا
قیمت گاز طبیعی اروپا در روز چهارشنبه به بالاترین حد خود در پنج ماه گذشته افزایش یافت زیرا کمبود منابع انرژی جایگزین در کوتاه مدت، بازار این قاره را تحت فشار قرار می دهد ، بازاری که به دلیل عدم عرضه روسیه محدود مانده است.تداوم شرایط بحرانی در قاره در کانون توجهات قرار دارد. بزرگترین توزیع کننده گاز آلمان، ضرر و زیان ۱۲٫۴ میلیارد یورویی را برای نیمه اول سال گزارش کرد.

۵٫ قیمت نفت خام همچنان نزولی است.
قیمت نفت خام درحالی در حدود کف های قیمتی سال جاری میلادی معامله می شود که چشم انداز بازگشت نفت خام ایران به بازار جهانی تقویت شده است. با این حال ، تحلیلگران گلدمن ساکس فعلا معتقدند که افزایش قابل توجه صادرات از سوی ایران در سال جاری بعید به نظر میرسد.تا ساعت ۱۵:۰۰ بهای معاملات نفت خام ایالات متحده به میزان ۰٫۹ درصد افزایش یافت و به ۸۷٫۲۸ دلار در هر بشکه رسید. بهای هر بشک نفت خام برنت نیز با رشد ۰٫۴ درصدی در سطح ۹۲٫۷۱ دلاری قرار گرفت.دولت ایالات متحده طبق معمول ، داده های هفتگی خود در رابطه با موجودی ذخایر را منتشر می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.