0

پنج نکته طلایی

با توجه به انتشار گزارش درآمدی دو شرکت خرده فروشی ، والمارت و هوم دپو، وضیعت فعلی مصرف کنندگان آمریکایی در کانون توجهات قرار دارد. معاملات سهام پیش از انتشار این گزارشات ، در مسیر نزولی قرار دارند. داده های ماهانه شاخص خانه های در حال ساخت و شاخص مجوز های ساخت و ساز در ایالات متحده به احتمال زیاد افت شدید شاخص مسکن اتحادیه ملی خانه سازان را مورد تایید قرار خواهند داد. چشم انداز اقتصادی آلمان در پی رکورد زنی قیمت های برق در این کشور  ، بدتر می شود.
آنچه که باید امروز، سه شنبه ، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:

۱٫ گزارشات درآمدی Walmart و Home Depot در کانون توجه است.
دو شرکت بزرگ و تعیین کننده در ارزیابی وضیعت مصرف کنندگان آمریکایی ،گزارش سود و درآمد خود را گزارش می کنند. آمار و ارقام شرکت هوم دپو (NYSE:HD) که به تازگی منتشر شده است که با اختلاف کمی بالاتر از انتظارات است.با این حال، گزارش شرکت والمارت به عنوان یک معیار تعیین کننده و مورد اعتماد برای سنجش هزینه های کلی مصرف کننده شناخته می شود. آمار و ارقام و چشم انداز ناامیدکننده این شرکت در سه‌ماهه اول سال ، شرایط را برای چند هفته سخت کرد.تحلیلگران انتظار دارند والمارت، درآمد به ازای هر سهم را ، ۱٫۶۳ دلار گزارش کند که کمتر از مقدار سال سال گذشته است . همچنین انتظار می رود تورم منجر به افزایش درآمد این شرکت از ۱۴۱ میلیارد دلار در سال گذشته به ۱۵۰٫۹ میلیارد دلار شود.

۲٫ داده های بازار مسکن ایالات متحده منتشر میشود.
ایالات متحده ،داده های شاخص خانه های در حال ساخت (Housing Starts) و شاخص مجوز های ساخت و ساز منتهی به ماه جولای را گزارش خواهد کرد. انتظار می رود داده های هر دو شاخص حاکی از افت بازار مسکن باشد. این بازار با مسائلی از قبیل توان مالی و افزایش شدید نرخ وام مسکن در نیمه اول سال جاری میلادی دست و پنجه نرم می کند.
انتظار می رود شاخص خانه های در حال ساخت برای سومین ماه متوالی به ۱٫۵۴ میلیون کاهش یابد که پایین ترین میزان از اکتبر خواهد بود. همچنین پیشبینی می شود شاخص شاخص مجوز های ساخت و ساز به ۱٫۶۵ میلیون کاهش یابد که کمترین میزان از سپتامبر خواهد بود.این آمار و ارقام همچنان بالاتر از حد متوسط قرار دارند ، اما احتمالاً توجهات بر میزان سرعت کاهش این شاخص جلب خواهد شد ، به ویژه با توجه به افت شدید شاخص مسکن اتحادیه ملی سازندگان خانه در روز دوشنبه.
۳٫ کاهش بازار سهام
انتظار میرود که بازارهای سهام ایالات متحده با قیمت های پایین تری باز شوند. معاملات سهام پیش از انتشار گزارش شرکت والمارت تغییرات چندانی را به دنبال نداشته است.معاملات داوجونز ۰٫۲ درصد کاهش یافت در حالی که معاملات آتی S&P 500 و نزدک ۱۰۰ کمی بیشتر از آن افت کردند.
علاوه بر گزارشات شرکت های بزرگ خرده فروشی، شرکت تجهیزات سلامت Agilent Technologies (NYSE:A) وشرکت نرم‌افزار (Jack Henry) (NASDAQ:JKHY) نیز پس از بسته شدن بازار سود و درآمد خود را گزارش خواهند کرد. پس از انتشار گزارشاتی مبنی بر اینکه شرکت Tnecent (OTC:TCEHY) به منظور کاهش فشار ناشی از مقررات ضدانحصار چین ،به دنبال فروش کل دارایی خود در شرکت خدمات اینترنت Meituan (OTC:MPNGY) است ، این دو شرکت چینی میتوانند در کانون توجهات قرار گیرند.
۴٫ بحران انرژی اروپا
بحران انرژی اروپا همچنان به قوت خود باقیست و شرایط در این قاره به دنبال کاهش شدید عرضه گاز روسیه ، سختتر می شود.قیمت برق در آلمان برای پنجمین روز معاملاتی متوالی ، به سقف بی سابقه ای افزایش پیدا کرد و برای مدت کوتاهی از ۵۰۰ یورو در مگاوات ساعت عبور کرد.دلیل افزایش اخیر قیمت ها ناشی از پایین آمدن سطح آب رودخانه راین به زیر سطح بحرانی است که مانع از انتقال گازوئیل به نیروگاه های جنوب آلمان می شود. قیمت های برق تا به حال دو برابر شده اند.
۵٫ قیمت نفت خام پایین می آید.
شواهد حاکی از آن است که ایران به پذیرش طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا برای احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ نزدیک تر می شود ، از این رو ، نفت خام همچنان در پایین‌ترین حد خود در سال ۲۰۲۲ نوسان می کند.اتحادیه اروپا اعلام کرد که در پاسخ ایران به این طرح که در ساعات پایانی روز دوشنبه دریافت شد، هیچ عامل بسیار تحریک برانگیزی را ملاحظه نکرد . از این رو ، احتمال پذیرش این طرح توسط دولت بایدن نیز افزایش می یابد.بهای معاملات نفت خام ایالات متحده با افت ۱٫۲ درصدی به ۸۸٫۳۴ دلار در هر بشکه رسید. بهای هر بشکه نفت خام برنت نیز  به میزان ۱٫۶ درصد کاهش یافت و در سطح ۹۳٫۶۳ دلاری قرار گرفت. موسسه نفتی آمریکا ، داده های هفتگی خود در رابطه با موجودی ذخایر را طبق معمول منتشر می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.