0

پنج نکته طلایی

تفتیش خانه دونالد ترامپ در فلوریدا با اسناد هسته ای مرتبط است، در حالی که یکی از مقامات کلیدی سامسونگ عفو شده است. سهام ایالات متحده در حال افزایش است، در حالی که افزایش قیمت انرژی می تواند باعث ازسرگیری ایجاد خط لوله گاز بین اسپانیا و فرانسه شود.
در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز جمعه، ۱۲ اوت بدانید، آمده است:
۱ تحقیق مسائل هسته ای ترامپ
درگیری بر سر تفتیش خانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، به هسته ای شدن ربط دارد.
بر اساس گزارشی در واشنگتن پست، ماموران فدرال ایالات متحده در اوایل این هفته هنگام تفتیش خانه ترامپ در فلوریدا به دنبال اسناد مربوط به سلاح های هسته ای بودند.ترامپ روز دوشنبه گفت که این حمله ضروری یا مناسب نبود زیرا او با سازمان‌های دولتی مربوطه همکاری می‌کرد و نشان می‌داد که این اقدام با انگیزه سیاسی بوده است. قانون سوابق ریاست جمهوری مقرر می دارد که اسناد رسمی ایجاد شده یا دریافت شده توسط روسای جمهور یا دستیاران ارشد آنها به جای مالکیت شخصی رئیس جمهور، دارایی ایالات متحده است و باید در آرشیو ملی سپرده شود.

۲ – نایب رئیس سامسونگ مورد عفو قرار گرفت
‏Jay Y. Lee نایب رئیس سامسونگ الکترونیک، مردی است که مورد عفو قرار گرفته است.
رئیس جمهور کره جنوبی روز جمعه این تاجر مشهور را عفو کرد و وزارت دادگستری گفت که مدیریت تجاری برای کمک به غلبه بر بحران اقتصادی ملی مورد نیاز است.لی در حال حاضر پس از گذراندن ۱۸ ماه حبس به دلیل رشوه، از آزادی مشروط خارج شده است، و بنابراین عفو ​​می تواند تا حد زیادی نمادین تلقی شود، اما بازگشت به نفع او می تواند به سرمایه گذاری های کلان سامسونگ (KS:005930)، بزرگترین گوشی هوشمند و جهان تبدیل شود. سازنده تراشه های حافظه ای کره جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا، با تورم فزاینده و کاهش تقاضا دست و پنجه نرم می کند و بنابراین سرمایه گذاری که سامسونگ می تواند ارائه دهد بسیار مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

۳ سهام قرار است بالاتر باز شود.
بازارهای سهام ایالات متحده در بحبوحه امیدهای زیاد مبنی بر اینکه تورم ممکن است حداقل در شرایط سالانه به اوج خود رسیده باشد، قرار است بالاتر باز شوند.تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات داوجونز ۱۰۵ واحد یا ۰٫۳ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 حدود ۰٫۴ درصد و معاملات نزدک ۱۰۰ حدود ۰٫۵ درصد افزایش یافتند. در پی انتشار شاخص قیمت مصرف کننده در روز چهارشنبه که کمتر از حد انتظار بود، هر سه شاخص در مسیر افزایش هفتگی هستند.سهام‌هایی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می‌گیرند عبارتند از Rivian (NASDAQ:RIVN) که درآمد آن در اواخر روز پنجشنبه حاکی از پیشرفت بهتر از حد انتظار با افزایش آن بود، Gene-sequencing specialist Illumina (NASDAQ:ILMN) پس از دریافت راهنما بد در شب گذشته، قرار است تحت فشار باز شود.

۴ خط لوله گاز اسپانیا-فرانسه ممکن است تا تابستان آینده آماده شود

تهدید روسیه که گاز خود را از اروپا خارج می کند، افکار را در پایتخت های این قاره مشغول کرده است، زیرا خط لوله جدیدی که اسپانیا و فرانسه را به یکدیگر متصل می کند احتمالاً تا تابستان آینده افتتاح می شود.
وزیر انرژی اسپانیا روز جمعه در مصاحبه ای گفت: این اتصال جدید، این خط لوله گاز می تواند در حدود ۸ یا ۹ ماه در سمت مرز جنوبی، یعنی از Pyrenee تا اسپانیا، فعال شود.این خط لوله که در ابتدا در سال ۲۰۰۳ راه اندازی شد، قرار بود گاز را از الجزایر از طریق اسپانیا به سایر کشورهای اتحادیه اروپا منتقل کند. اما پس از چندین سال کار، این پروژه در سال ۲۰۱۹ به دلیل تردید در مورد تأثیر زیست محیطی و سودآوری آن رها شد.

۵ قیمت نفت تا حد زیادی بدون تغییر مانده و ارسال محموله های نفت روسیه از سر گرفته می شود
پس از آنکه اپراتور خط لوله نفت روسیه اعلام کرد که ارسال نفت به سه کشور در اروپای مرکزی می تواند به زودی از سر گرفته شود، قیمت نفت خام ثابت ماند و شبکه‌های خبری روسیه به نقل از ترانس نفت اعلام کردند که پرداخت هزینه‌های ترانزیت توسط یک بانک اروپایی پذیرفته شده است و ظاهراً مانع بروکراتیکی که منجر به توقف محموله‌ها در ۴ اوت شده بود، برطرف شده است.تا ساعت ۱۵:۰۰ قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۱ درصد کاهش یافت و به ۹۴٫۲۳ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات برنت با ۰٫۲ درصد افزایش به ۹۹٫۷۸ دلار در هر بشکه رسید.
امار دکل های بیکر هیوز و داده های هفتگی CFTC هفته را به پایان می رساند. امار هفته گذشته بیشترین کاهش هفتگی را در سکوهای نفتی فعال در نزدیک به یک سال گذشته نشان می‌دهد و موقعیت‌های سود سوداگرانه خالص در معاملات آتی نفت خام ایالات متحده به پایین‌ترین سطح خود در بیش از شش سال گذشته رسیده است .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.