0

پنج نکته طلایی

خلاصه

در حالی که جو بایدن در حال آماده شدن برای امضای قانون است، Micron از طرحی ۴۰ میلیارد دلاری برای بازگرداندن تولید تراشه خود به ایالات متحده پرده برداری می کند. پیش از گزارش CPI ، ذخایر کاهش یافت و گزارشی مبنی بر اینکه اوکراین مانع از ارسال نفت خام روسیه به اروپای مرکزی شده است، افزایش یافت.
در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز سه شنبه، ۹ اوت بدانید، آمده است:
۱٫ بایدن قانون جدید را امضا می کند، میکرون طرح ۴۰ میلیارد دلاری را برای بهبود مجدد ارائه می کند.
شرکت تراشه‌ساز Micron (NASDAQ:MU) برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد دلاری تا پایان دهه برای توسعه پایگاه تولیدی خود در ایالات متحده، با تکیه شدید بر یارانه‌های دولتی که در قانون جدید اخیراً تصویب شده است، اعلام کرد. به دلیل امضای قانون در روز سه شنبه افزایش ظرفیت تولید، نگرانی‌های امنیت ملی، با توجه به وخامت روابط ایالات متحده و چین در سال‌های اخیر، که به وضوح با واکنش چین به سفر هفته گذشته نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان نشان داده شده است، منعکس‌ میشود چراکه بیشتر ظرفیت تولید Micron در چین و ژاپن واقع شده است.این اعلامیه در بحبوحه نگرانی فزاینده در مورد عرضه مازاد تراشه، پس از افزایش تقاضا برای لوازم خانگی، بازی‌های رایانه‌ای و ارزهای دیجیتال ناشی از پاندمی اعلام شد. انویدیا (NASDAQ:NVDA) پیش‌بینی‌های خود را در روز دوشنبه به شدت کاهش داد و به‌ویژه به دلیل ضعف در بازی‌ها اشاره کرد.

۲٫ علی بابا به هنگ کنگ می رود.
هنگ‌کنگ برنامه‌های علی‌بابا (NYSE:BABA) را برای انتقال فهرست بازار اولیه خود به بورس اوراق بهادار هنگ کنگ تأیید کرد.به بیانی عملی تر، این حرکت دسترسی سرمایه گذاران چینی به سهام را از طریق برنامه “Stock Connect” که مبادلات هنگ کنگ و چین را به هم مرتبط می کند، آسان تر می کند. اینکه آیا این برای جبران محدودیت‌های دسترسی سرمایه‌گذاران غیرچینی در آینده کافی است یا نه، جای سوال است.بر اساس گزارش های مختلف، این حرکت احتمالاً قبل از پایان سال انجام خواهد شد.در سایر نقاط چین، کارخانه تسلا در شانگهای شاهد کاهش دو سومی تولید خود در ماه جولای نسبت به ماه قبل بود، اگرچه این به دلیل تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی‌شده بود و نه هرگونه ابراز تنش بین ایالات متحده و چین.

۳٫ بازار سهام قبل از گزارش CPI آرام میشود. کسب و کارهای خرد از تورم ابراز نگرانی می کنند
بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بدون تغییر باز شوند، تورم قیمت مصرف کننده در ماه ژوئیه در روز چهارشنبه که سایه ای طولانی بر روی آن انداخته است گزارش میشود و در آخرین نظرسنجی فدرال رزرو نیویورک که روز دوشنبه منتشر شد، امیدها برای رسیدن به اوج شاخص قیمت مصرف کننده افزایش یافته است و فعالان بازار بر روی شواهد آزمایشی از کاهش انتظارات مصرف کنندگان برای تورم حرکت می کنند. با این حال، قیمت ها در ماه های اخیر بیش از حد انتظار افزایش یافته است. در گزارش ماهانه NFIB که به تازگی منتشر شد، تورم مهمترین نگرانی گزارش شده توسط مشاغل خرد بود.
تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران معاملات داوجونز بدون تغییر باقی ماند، در حالی که معاملات S&P 500 حدود ۰٫۱٪ کاهش یافت و معاملات Nasdaq 100 نیز ۰٫۴٪ کاهش یافت.
علاوه بر تراشه‌سازان، سهام دیگری که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می‌گیرد عبارتند از International Flavors & Fragrances (NYSE:IFF) و News Corp (NASDAQ:NWSA) پس از اینکه درآمدهای قوی آنها در اواخر روز دوشنبه اعلام شد . Emerson (NYSE:EMR)، Sysco (NYSE:SYY)، TransDigm (NYSE:TDG) و Ralph Lauren (NYSE:RL) همگی گزارش می دهند، در حالی که Wynn Resorts (NASDAQ:WYNN) پس از بسته شدن بازار گزارش می دهد.

۴٫ حوزه مسافرتی همچنان قوی ترین بخش در این فصل درآمد است.
بخش مسافرتی جهانی در فصل جاری درآمدی همچنان برجسته است، غول معاف از مالیات Dufry (SIX:DUFN) و InterContinental Hotels Group (NYSE:IHG) هر دو گزارش سود شدیدی را در کسب و کار اعلام داشتند . با این حال، IHG مالک Crowne Plaza و Holiday Inn پس از ناکامی در مطابقت با عملکرد رقیبش Hilton and Marriott همچنان افت کرد.هر دو شرکت خاطرنشان کردند که درآمد در آمریکای شمالی از سطح سال ۲۰۱۹ فراتر رفته است، به طوری که اروپا اندکی عقب مانده است (فشار برای ممنوعیت اتحادیه اروپا برای گردشگران روسی در حال افزایش است) و چین به دلیل سیاست کنترل کووید خود بسیار عقب مانده است. هیچکدام هیچ کاهش معنی داری در تقاضا در آینده نزدیک پیش بینی نکردند. Norwegian Cruise Line (NYSE:NCLH) قرار است بعداً موضوع را با درآمدهای گزارش خود ادامه دهد.
۵٫ افزایش قیمت نفت در گزارش اوکراین
قیمت نفت خام با این تصور که فروش ناگهانی اخیر به اندازه کافی در کوتاه مدت پیش رفته است، بهبود یافت.بازار همچنین نشان می دهد اپراتور خط لوله اوکراین UkrTransNafta پمپاژ نفت روسیه را در سراسر خاک این کشور به مشتریان در اروپای مرکزی متوقف کرده است، در یک تشدید غیرمنتظره درگیری انرژی بین روسیه و همسایگان اروپایی اش قرار گرفت.
گزارشات حاکی از ناامیدی اوکراینی ها از ادامه خریدهای اروپایی از سوخت روسیه است که می‌گوید به تامین مالی جنگ کمک می‌کند و این اقدام یک روز پس از آن صورت می گیرد که دولت بایدن کمک نظامی دیگری به اوکراین را یک میلیارد دلار تایید کرد. موسسه نفتی آمریکا اطلاعات موجودی هفتگی خود را طبق معمول منتشر می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.