0

پنج نکته طلایی

خلاصه

پس از اینکه لایحه مالیات و مخارج دموکرات ها که مدت ها مورد انتظار بود، سرانجام در آخر هفته مجلس سنا تصویب شد، سهام ایالات متحده افزایش میابد. Palantir و Tyson Foods درآمد خود را گزارش می دهند. CVS به دنبال خرید Signify است و BHP به دنبال خرید Oz Minerals است. ترس از رکود اقتصادی در اروپا و جاهای دیگر همچنان بر قیمت نفت و انرژی تاثیر می گذارد.
در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز دوشنبه، ۸ اوت بدانید، آمده است:
۱٫ سنا لایحه مالیات و مخارج را تصویب می کند.
سنای ایالات متحده پس از دادن امتیازات کلیدی در افزایش مالیات به سناتورها طی چند هفته گذشته، لایحه افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی و انرژی های تجدیدپذیر را تصویب کرد. این لایحه با ۵۱ رای موافق به ۵۰ تصویب شد و کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور باید از رای قطعی خود در برابر مقاومت حزب جمهوری‌خواه استفاده کند. و پس از آن به مجلس نمایندگان می رسد، انتظار می رود تا جمعه رای گیری شود.این لایحه همچنین حداقل ۱۵ درصد مالیات بر درآمد شرکت ها را ایجاد می کند و مالیات ۱ درصدی را بر بازخرید سهام شرکت ها اعمال می کند. هدف آن کاهش کسری بودجه فدرال به میزان ۳۰۰ میلیارد دلار است.

۲٫ SoftBank و گزارش از دست دادن سود
شرکت سرمایه‌گذاری ژاپنی سافت‌بانک (OTC:SFTBY) گزارش داد که در سه ماه منتهی به ژوئن، به دلیل افزایش نرخ‌های بهره، سرمایه‌گذاری‌های بزرگ روی سهام‌های فناوری کاهش یافته است.
دو صندوق این شرکت، ۲٫۳۳ تریلیون ین (۱۷٫۲ میلیارد دلار) زیان ثبت کردند. این زیان‌ها، شرکت را مجبور کرده است که نقدینگی خود را با فروختن بزرگترین و موفق‌ترین موقعیت خود در غول تجارت الکترونیک چینی علی‌بابا (NYSE:BABA) افزایش دهد.سافت بانک گفت که برای شرکت‌های خصوصی، ارزش منصفانه در طیف گسترده‌ای از سرمایه‌گذاری‌ها کاهش یافته، که منعکس‌کننده کاهش سرمایه‌گذاری‌های اخیر و یا عملکرد ضعیف‌تر، و همچنین کاهش قیمت سهام در شرکت‌های قابل مقایسه در بازار است.

۳٫ سهام قرار است بالاتر باز شود و‌ Palantir، سازندگان واکسن در کانون توجه هستند.
انتظار می‌رود بازارهای سهام ایالات متحده پس از روز جمعه محتاطانه باز شوند که ناشی از افزایش بسیار بیشتر از حد انتظار در اشتغال (و افزایش بیش از حد انتظار دستمزد) است که صحبت از کاهش رشد را به چالش کشید و بازار را کاملاً متحول کرد.
تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران ، معاملات داوجونز ۹۲ واحد یا ۰٫۳ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 مقدار مشابهی افزایش یافت و معاملات نزدک ۱۰۰ حدود ۰٫۵ درصد افزایش یافت.گزارش‌ سهام بعداً شامل Tyson Foods (NYSE:TSN) می‌شود که بینشی از یکی از جنبه‌های مبرم تورم فعلی و قیمت مواد غذایی ارائه می‌دهد. سازندگان واکسن BioNTech (NASDAQ:BNTX) و Novavax (NASDAQ:NVAX) نیز در کانون توجه هستند، در حالی که Palantir (NYSE:PLTR) و Take-Two (NASDAQ:TTWO) Interactive پس از بازار گزارش خود را ارائه می دهند.

۴٫ CVS به Signify چشم دوخته است.
بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، CVS Health (NYSE:CVS) می‌خواهد Signify Health (NYSE:SGFY) را بخرد، تا بتواند تلاش خود را به سمت ارائه خدمات پزشکی گسترش دهد. Signify به دنبال تقاضا کنندگان رقیب است تا به آن کمک کنند تا قیمت بهتری به دست آورد.لایحه مالیات و هزینه های دموکرات ها حاوی مقررات گسترده ای برای بخش بهداشت است که اجازه می دهد قیمت برخی داروها را مورد مذاکره قرار دهد و هزینه های دارویی را برای ذینفعان به میزان ۲۰۰۰ دلار در سال از سال ۲۰۲۵ به بعد محدود کند. اجازه دادن واکسن های رایگان از سال آینده و محدودیت ماهانه ۳۵ دلاری برای هزینه های انسولین از سال آینده اعمال می شود.شرکت‌های دیگری که به دنبال بهره‌برداری از فرصت ایجاد شده به دلیل فروش سه ماهه گذشته بودند، شامل BHP بود که پیشنهاد ۵٫۸ میلیارد دلاری او برای رقیب Oz Minerals به دلایل ارزش‌گذاری رد شد.

۵٫ نفت در بحبوحه ترس از کاهش رشد بیشتر افت میکند.
قیمت نفت خام (همراه با بازدهی اوراق قرضه) کاهش یافت، زیرا حتی گزارش مشاغل قوی نتوانست قیمت‌ها را در سطوحی که هنوز برای اکثر نقاط جهان به طرز دردناکی بالا است، حفظ کند.تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران، قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۲ درصد کاهش یافت و به ۸۷٫۹۸ دلار در هر بشکه رسید و در تلاش برای حفظ بالاتر از پایین‌ترین سطح هفت ماهه هفته گذشته بود. بهای معاملات برنت با ۱٫۱ درصد کاهش به ۹۳٫۹۰ دلار در هر بشکه رسید.قیمت گاز طبیعی نیز کاهش بیشتری پیدا کرد، زیرا قیمت‌ها در کاهش تقاضای مورد انتظار در اروپا به دلیل اقدامات صرفه‌جویانه در انرژی و رکود مورد انتظار کاهش یافت. قیمت برق اروپا نیز با وجود عدم بهبود در وضعیت عرضه، که با کمبود آب برای نیروگاه‌های آبی و خنک‌کننده هسته‌ای همراه شده است، نسبت به بالاترین حد خود در هفته گذشته کاهش بیشتری پیدا کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.