0

پنج نکته طلایی

خلاصه:

انتظار می‌رود که ایالات متحده در ماه جولای ۲۵۰۰۰۰ شغل جدید غیرکشاورزی اضافه کند که کمترین تعداد شغل از نوامبر تاکنون است، اما با توجه به معیارهای گذشته هنوز آمار مناسبی است. دموکرات‌ها برنامه‌های مالیاتی خود را تحت تأثیر سناتور Kyrsten Sinema کاهش می‌دهند و Warner Bros Discovery پس از اعلام حرکت احتمالی به پخش رایگان و با پشتیبانی از تبلیغات، افت کرد. هند نرخ بهره را بیش از حد انتظار افزایش داد و نفت به پایین ترین سطح هفت ماهه خود رسید.
در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز جمعه، ۵ اوت بدانید، آمده است؛
۱٫ داده های شغلی
کشمکش در بازار کار ایالات متحده با انتشار گزارش اشتغال برای ماه ژوئیه در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران به اوج خود می رسد.تحلیلگران انتظار دارند حقوق و دستمزد غیرکشاورزی تا اواسط ماه ۲۵۰۰۰۰ افزایش یابد که کندترین سطح استخدام از نوامبر خواهد بود و نشان دهنده کاهش بیشتر است .درآمدهای Uber (NYSE:UBER) در اوایل این هفته اشاره قوی به این داشت که سرد شدن اقتصاد و پایان پس‌اندازهای دوران پاندمی، مردم را مجبور به بازگشت به بازار کار می‌کند.

۲٫ طبق گزارش ها، Sinema از IRA حمایت می کند.
سناتور دموکرات، Kyrsten Sinema، امتیاز قابل توجهی از حزب خود در مورد به اصطلاح «قانون کاهش تورم» گرفت، که قرار است مهمترین بخش قانون اقتصادی ایالات متحده از زمان کنونی تا انتخابات میان دوره ای در نوامبر باشد.بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، دموکرات ها حداقل مالیات ۱۵ درصدی بر شرکت های بزرگ و سودآور را کاهش خواهند داد و از افزایش مالیات پیشنهادی بر درآمد بهره استقبال می کنند که نشان دهنده پیروزی دیگری برای صنعت سهام خصوصی است که بیشترین سود را از آن می برد.به گفته ژورنال، برای جایگزینی درآمدهای از دست رفته توسط این حزب، یک درصد مالیات بر بازپرداخت سهام به قانون اضافه خواهد شد، با هدف کاهش کسری بودجه فدرال تا ۳۰۰ میلیارد دلار.IRA قصد دارد بسیاری از پروژه های مورد علاقه دموکرات ها در زمینه آب و هوا و مراقبت های بهداشتی را تأمین مالی کند.

۳٫ سهام با الگوی نگهداری باز میشود WBD با طرح پخش رایگان افت می کند.
بازارهای سهام ایالات متحده قرار است پیش از انتشار گزارش اشتغال، که تأثیر زیادی بر میزان افزایش بعدی نرخ بهره از سوی فدرال رزرو داشته باشد، با الگوی نگهداری باز شوند.
تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران، معاملات داوجونز ۲۴ واحد یا ۰٫۱ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 به میزان مشابهی کاهش یافت و معاملات Nasdaq 100حدود ۰٫۲ درصد کاهش یافت.سهام‌هایی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می‌گیرند شامل Warner Bros Discovery (NASDAQ:WBD) می‌شود که پس از اینکه مدیر اجرایی آن گفت که به دنبال معرفی یک نسخه رایگان و با پشتیبانی آگهی از سرویس پخش خود است، در پیش از بازار ۱۰ درصد سقوط کرد. در بخش دیگر، فصل درآمد در حال پایان است، اما همچنان پیشنهاداتی از Canopy Growth (NASDAQ:CGC)، DraftKings (NASDAQ:DKNG)، Fluor (NYSE:FLR) و Wabtec (NYSE:WAB) وجود دارد. همچنین ممکن است EOG Resources (NYSE:EOG) مورد توجه قرار گیرد که علیرغم عدم پیش بینی سود در به روز رسانی درآمد خود در اواخر پنجشنبه، در پیش از بازار ۳ درصد افزایش یافت. یک شبه Deutsche Post (ETR:DPWGn) و London Stock Exchange Group (LON:LSEG) هر دو پس از درآمدهای بهتر از حد انتظار، به شدت افزایش یافتند.
۴٫ افزایش نرخ بهره هند بالاتر از انتظارات است.
چرخه انقباض سیاست مالی جهانی ادامه یافت، زیرا هند نرخ بهره اصلی خود را ۵۰ واحد پایه افزایش داد و به ۵٫۴ درصد رساند. همانطور که در تمام سال اتفاق افتاده است، با این حال، تحلیلگران گفتند که با توجه به نشانه‌هایی مبنی بر کاهش فشارهای تورمی، انتظار دارند افزایش بیشتر معتدل‌تر باشد. به‌ویژه قیمت مواد غذایی در هفته‌های اخیر با کاهش شاخص قیمت مواد غذایی سازمان ملل برای پنجمین ماه متوالی در ماه ژوئیه از روند خود خارج شده است.
هند قرار است امسال از بریتانیا به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان پیشی بگیرد. بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های بانک مرکزی انگلیس که روز پنجشنبه منتشر شد، بریتانیا با تورم ۱۳ درصدی و پنج فصل متوالی انقباض اقتصادی مواجه است. بر اساس نظرسنجی قیمت مسکن در بریتانیا که به دلیل مبارزه با جاذبه در طول دهه ها مشهور است، در ماه جولای کاهش یافت.در سایر نقاط اروپا، تولید صنعتی در ماه ژوئن در آلمان، فرانسه و اسپانیا بهتر از حد انتظار بود، اما در ایتالیا کاهش یافت.

۵٫ نفت به پایین ترین حد هفت ماهه جدید رسید. مذاکرات ایران از سر گرفته می شود.
قیمت نفت خام یک روزه قبل از بهبود اندکی به پایین‌ترین حد خود در هفت ماه گذشته رسید، اما همچنان تا صبح در نیویورک زیر ۹۰ دلار در هر بشکه معامله شد.در بخش دیگر، مذاکرات در مورد احیای توافق هسته ای ایران که می تواند منجر به تحریم شود، از سر گرفته می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.