0

پنج نکته طلایی

خلاصه:

چین در حالی که خشم خود را از دیدار نانسی پلوسی در اوایل هفته جاری با تایوان ابراز می کند، موشک هایی به دریاهای اطراف تایوان شلیک می کند. علی بابا درآمد خود را در حالی گزارش می کند که بزرگترین سهامدار خارجی آن در حال رهایی موقعیت خود است. بانک انگلستان در حال افزایش نرخ بهره است. ایالات متحده ادعاهای بیکاری هفتگی و داده های تجاری ماهانه را منتشر می کند و پس از افزایش شدید ذخایر آمریکا که به دلیل عدم اقدام اوپک، نفت به پایین ترین حد خود در شش ماه گذشته رسیده است. در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز پنجشنبه، ۴ اوت بدانید، آمده است:

۱٫ چین مانورهای حقیقی را در اطراف تایوان آغاز می کند.
چین مانورهای چهار روزه را در دریای اطراف تایوان آغاز کرد و خشم خود را از دیدار اوایل هفته جاری توسط نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، ابراز کرد.این تمرین‌ها قرار است حمل‌ونقل ورودی و خروجی بنادر تایوان را برای چند روز آینده مختل کنند، در زمانی که تنگناهای طولانی مدت قرنطینه‌های COVID-19 خود چین همچنان بر زنجیره‌های تامین فشار می‌آورد . این بازدید همچنین بر تصمیمات سرمایه گذاری فرامرزی تأثیر داشته است، به طوری که سازنده باتری CATL (SZ: 300750) تصمیمی را در مورد ساخت کارخانه ای در ایالات متحده برای خدمت به تسلا (NASDAQ: TSLA) و سایر سازندگان خودروهای الکتریکی انجام داده است. با این حال، بازارهای سهام چین پس از سه روز فروش بهبود یافتند، در حالی که بازارهای تایوان تنها ۰٫۵ درصد دیگر کاهش یافت.

۲٫ ادعای بیکاری برای روشن کردن بازار کار آماده میشود و موعد انتشار داده های تجاری سررسیده است .
ایالات متحده داده های هفتگی ادعاهای بیکاری را در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران منتشر می کند، با انتظارات برای افزایش دوباره پس از بررسی فرصت های شغلی وزارت کار در ماه ژوئن نشان داده شد که تعداد مشاغل اشغال نشده کاهش یافته است.
تحلیلگران انتظار دارند که آمار اولیه بیکاری در هفته گذشته به ۲۵۹۰۰۰ افزایش یابد. داده‌های تجاری ایالات متحده برای ماه جولای نیز همزمان با داده‌های مدعیان ارائه می‌شوند، در حالی که لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، ممکن است هنگام صحبت در ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران درباره این اعداد حکم صادر کند.

۳٫ بازار سهام در روز چهارشنبه افزایش میابد.
بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بعداً با رشد بیشتری باز شوند و تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران، معاملات داوجونز ۶۵ واحد یا ۰٫۲ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 حدود ۰٫۳ درصد و نزدک ۱۰۰ حدود ۰٫۴ درصد افزایش یافتند.
سهام مورد توجه روز پنجشنبه شامل علی بابا (NYSE:BABA) است که قرار است درآمد خود را در شرایط دشوار گزارش کند‌‌ و فایننشال تایمز پیشتر گزارش داد که بزرگترین سرمایه گذار خارجی آن، بانک ژاپنی سافت بانک (TYO:9984) بیش از نیمی از سهام باقیمانده خود را به فروش رساند و سایر شرکت‌هایی که روز پنجشنبه گزارش میدهند عبارتند از Eli Lilly (NYSE:LLY)، ConocoPhillips (NYSE:COP)، Datadog (NASDAQ:DDOG)، Cigna (NYSE:CI) و Duke Energy (NYSE:DUK). Profitless Tech Lordstown Motors (NASDAQ:RIDE) و Nikola (NASDAQ:NKLA).

۴٫ بانک انگلستان (احتمالا) بزرگترین افزایش نرخ بهره از دهه ۱۹۹۰ را تعیین کرده است.

بانک مرکزی انگلیس قرار است نرخ های بهره را در جلسه سیاست گذاری منظم خود افزایش دهد و این اعلامیه در ساعت ۱۵:۳۰ به وقت ایران اعلام میشود.
اقتصاددانان بین انتظار افزایش نرخ بهره ۲۵ یا ۵۰ واحدی اختلاف دارند. بزرگترین افزایش نرخ بهره بانک از زمانی است که این بانک استقلال عملیاتی خود را در دولت تونی بلر در دهه ۱۹۹۰ به دست آورد.
در حالی که به نظر می رسد تورم که در بالاترین حد خود در بیش از ۳۰ سال گذشته قرار دارد چنین گامی را توجیه می کند، عدم اطمینان در مورد نتیجه ناشی از خطر رکود آشکار در بریتانیا است و‌ اندرو بیلی نیز احتمالاً در مورد پیامدهای رقابت رهبری حزب محافظه کار برای سیاست مالی مورد سؤال قرار می گیرد، که به وعده هایی مبنی بر کاهش تورمی شدید سیاست مالی خلاصه می شود.
۵٫ کاهش ضعیف نفت از پایین ترین سطح ۶ ماه اخیر، تحت تاثیر افزایش سهام ایالات متحده

قیمت نفت خام پس از افزایش شگفت‌انگیز ذخایر انبارهای ایالات متحده به پایین‌ترین حد خود در شش ماه گذشته رسید و افزایش ۴٫۴۶۷ میلیون بشکه ای ذخایر نفت خام، امتناع (یا ناتوانی) اوپک و متحدانش از افزایش معنادار عرضه به بازار جهانی در نشست روز چهارشنبه خود را تحت الشعاع قرار داد. افزایش ۱۰۰۰۰۰ بشکه ای وعده داده شده در روز بین کشورهایی توزیع می شود که به استثنای عربستان سعودی، امارات متحده عربی و احتمالاً کویت، در حال حاضر با حداکثر ظرفیت پمپاژ می کنند. تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران ، قیمت نفت خام آمریکا به ۹۱٫۶۱ دلار در هر بشکه رسید که ۱ درصد نسبت به پایین ترین سطح یک روزه خود افزایش داشت، در حالی که برنت با ۰٫۶ درصد افزایش به ۹۷٫۳۹ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.