0

پنج نکته طلایی

خلاصه:

نانسی پلوسی قول می دهد که ایالات متحده تایوان را رها نخواهد کرد. چین با دستور یک مانور عظیم چهار روزه در جزیره واکنش نشان می دهد. سهام اوبر افزایش یافت اما Airbnb پس از اینکه برداشت‌های متضادی از تورم ارائه کرد افت کرد. اوپک با متحدانش دیدار می کند تا برای اولین بار از زمان کاهش تولید خود در دوره پاندمی، درباره سیاست تولید بحث کند. یک هک دیگر کریپتو را مورد هدف قرار داد و کیف پول های سولانا هدف اصلی بود، در حالی که Robinhoodحدود ۲۳ درصد از کارکنان خود را به دلیل رکود در فعالیت های تجاری اخراج می کند. پیش از نظرسنجی بخش غیرتولیدی ISM، بازار سهام قرار است بالاتر باز شود.
در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز چهارشنبه، ۳ اوت بدانید، آمده است؛

۱٫ پلوسی قول داد تایوان را رها نکند. چین دستور مانورهای نظامی واقعی را می دهد
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در یک سخنرانی کلیدی در سفر خود به این جزیره، متعهد شد که ایالات متحده تایوان را رها نخواهد کرد.پلوسی گفت: امروز جهان با انتخاب بین دموکراسی و خودکامگی مواجه است. عزم آمریکا برای حفظ دموکراسی در تایوان و در سرتاسر جهان همچنان ثابت است.سفر پلوسی که بالاترین سطح سفر یک سیاستمدار آمریکایی از دهه ۱۹۹۰ بوده است، خشم چین را برانگیخته است، زیرا چین از مانورهای چهار روزه در دریاهای اطراف تایوان خبر داده است که از روز پنجشنبه آغاز می شود.بازارهای سهام چین در بحبوحه بدتر شدن گفت و گو‌ها برای دومین روز سقوط کردند، اما بورس‌ اروپا با خیال راحت از اینکه سفر پلوسی بدون درگیری نظامی واقعی به پایان می‌رسد، یک روزه ثبات پیدا کردند.

۲٫ غول های اقتصادی ، بازدهی متفاوتی را مشاهده می کنند
دو غول بازار اشتراکی از جمله اوبر (NYSE: UBER) و Airbnb (NASDAQ: ABNB) پس از به‌روزرسانی‌های گزارشات سه‌ماهه خود در اواخر روز سه‌شنبه، متفاوت رفتار کردند و سهام اوبر ۱۹ درصد افزایش یافت پس از اینکه شرکت اعلام کرد درآمد نسبت به سال گذشته دو برابر شده است، به لطف تورم که مشکل کمبود راننده را حل کرد. دارا خسروشاهی، مدیر اجرایی این پلتفرم، گفت: افزایش هزینه های زندگی عاملی تاثیر گذار برای ۷۰ درصد از رانندگان جدید پلتفرم بوده است.بازگشت مجدد در کسب و کار اصلی آن در زمینه حمل و نقل و تداوم آن، اما کند شدن رشد در تحویل غذا به این شرکت کمک کرد تا بهترین درآمد سه ماهه مقرر شده خود را ثبت کند، اگرچه همچنان به از دست دادن پول در سرمایه گذاری های خود در خارج از کشور ادامه می دهد.
سهام Airbnb پس از اینکه هشدار داد که احتمالاً در سه ماهه جاری افزایش مجدد رزروها در سال جاری افزایش خواهد یافت، مسیر دیگری را طی کرد. چرخش شرکت به سمت سود در سه ماهه دوم، که با افزایش قیمت ها تقویت شد، نتوانست مانع از افت ۷٫۴ درصدی سهام در پیش از بازار شود.

۳٫ بازار سهام با کمک پلوسی رشد کرد و ISM غیر تولیدی در کانون توجه است.
بازارهای سهام ایالات متحده قرار است با افزایش بیشتری باز شوند و از آخرین هشدارهای مقامات فدرال رزرو مبنی بر اینکه نرخ بهره باید تا زمانی که تورم کاهش پیدا نکند به افزایش خود ادامه دهد، تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران ، معاملات داوجونز ۱۱۲ واحد یا ۰٫۴ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 و Nasdaq 100 هر دو ۰٫۳ درصد افزایش یافتند. تقویم درآمد توسط Regeneron (NASDAQ:REGN) و Moderna (NASDAQ:MRNA) پیش از گشایش بازار هدایت
می شود.

۴٫ کیف پول سولانا سرقت رفت و‌ زمستان کریپتو باعث اخراج در رابینهود می شود
پس از اینکه هزاران کیف پولی که این ارز دیجیتال را در اختیار داشتند توسط هکرها هدف قرار گرفتند، سولانا ۱۰ درصد سقوط کرد و نیمی از سود خود را از دست داد و بیش از ۷۰۰۰ کیف پول تحت تأثیر قرار گرفت که مجموع ضرر آن حدود ۸ میلیون دلار برآورد شد. پس از هک Nomad Bridge در روز دوشنبه، این دومین شرمساری بزرگ برای حوزه کریپتو در چند روز اخیر است.با این وجود، ارزهای دیجیتال از این اتفاق دوری کردند، بیت کوین و اتریوم هر دو حدود ۲٫۵ درصد افزایش یافتند.در بخش دیگر، Robinhood (NASDAQ:HOOD) اعلام کرد تقریباً یک چهارم از کارکنان خود را روز سه شنبه پس از رکود در معاملات ارزهای دیجیتال اخراج می کند و به دلیل شکست در مبارزه با پولشویی ۳۰ میلیون دلار جریمه شد.

۵٫ اوپک پلاس افزایش اندکی تولید را پس از کاهش کاهش پاندمی بررسی می کند.
سازمان کشورهای صادرکننده نفت با متحدان خود ملاقات می کند تا مشخص کند که در آینده با تولید نفت چه اتفاقی می افتد، اکنون که کاهش تولید ۱۰ میلیون بشکه ای در روز در آغاز پاندمی به طور کامل از بین رفته است.
گزارش ها حاکی از فشارهایی برای افزایش اندک در سهمیه های تولید است، به طوری که خود اوپک شاهد افزایش بی وقفه تقاضا در نیمه دوم سال جاری است. فشار جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده برای تولید بیشتر، و پایان قریب الوقوع انتشار از ذخایر استراتژیک نفت ایالات متحده در ماه نوامبر، ممکن است برخی از افکار را به این سمت سوق دهد.با این حال، این اولین نشست اوپک پلاس از ماه فوریه است که در آن قیمت نفت زیر ۱۰۰ دلار در هر بشکه معامله می شود که ممکن است این گروه را تشویق کند تا از افزایش قیمت خودداری کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.