0

پنج نکته طلایی

خلاصه:

در حالی که سفر نانسی پلوسی به تایوان خطر رویارویی ایالات متحده و چین را افزایش می دهد، بازارهای چین افت می کنند و دارایی ها در معرض خطر هستند. وزارت کار، گزارش ماهانه فرصت های شغلی و کار را برای ماه ژوئن منتشر می کند. استرالیا نرخ اصلی خود را ۵۰ واحد افزایش داد. نفت به دلیل نگرانی‌های مرتبط با تایوان افت می‌کند، اما بریتیش پترولیوم و دو تولیدکننده شیل ایالات متحده درآمدهای خیره کننده ای را گزارش می‌کنند.
در اینجا مواردی که شما باید در بازارهای مالی در روز سه شنبه، ۲ اوت بدانید، امده است:
۱٫ سفر پلوسی به تایوان بازارهای مالی را در معرض خطر قرار می دهد.
در حالی که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان به تایوان می رود، جایی که قرار است ظرف چند ساعت آینده در آنجا باشد ، بازارهای سهام آسیا سقوط کردند و دارایی های ریسک پذیر به طور کلی آسیب دیدند.او که بلندپایه ترین سیاستمدار ایالات متحده است و در نزدیک به ۳۰ سال گذشته از تایوان بازدید کرده است، و این اقدام واکنش خشمگینانه پکن را در پی داشت که اوایل روز سه شنبه هواپیماهای جنگنده را در نزدیکی جزیره به پرواز درآورد.بازارهای سهام چین به دلیل ترس از اینکه تهدید پکن مبنی بر اینکه بیکار ننشیند و ممکن است منجر به نوعی رویارویی نظامی شود، بیش از ۲ درصد سقوط کرد. گزارش ها حاکی از آن است که بخش بزرگی از نیروهای مسلح چین در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

۲٫ JOLTS برای گزارش در بازار آماده میشود.
وزارت کار، نظرسنجی ماهانه فرصت های شغلی و کار را برای ماه ژوئن در ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران منتشر خواهد کرد.پیش بینی می شود تعداد مشاغل اشغال نشده در سراسر کشور از ۱۱٫۲۵۴ میلیون در ماه می به ۱۱ میلیون در ژوئن کاهش یابد. این کمترین رقم از نوامبر خواهد بود. همچنین نرخ کار واحد مورد توجه خواهد بود، که نشانگر اعتماد مردم به یافتن شغل جدید است.از زمان پایان نظرسنجی، گزارش‌های گسترده‌ای مبنی بر توقف یا کاهش استخدام شرکت‌ها وجود دارد.جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، قرار است سخنرانی کند، اما پس از بسته شدن بازار و چرخه انقباض مالی جهانی ادامه یافته و استرالیا برای سومین ماه متوالی نرخ اصلی خود را ۵۰ واحد پایه افزایش داد.
۳٫ سهام با کاهش قیمت باز می شود.
بازارهای سهام ایالات متحده در بحبوحه نگرانی از واکنش احتمالی چین به سفر پلوسی، اندکی کاهش یافته است.تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران معاملات داوجونز ۱۸۰ واحد یا ۰٫۶ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات S&P 500حدود ۰٫۸ درصد و معاملات Nasdaq 100 نیز ۱٫۰ درصد کاهش یافتند.
گزارش درآمدی AMD در صدر فهرست گزارشات درآمدی مهم روز قرار دارد، Caterpillar (NYSE:CAT)، نماینده ای برای سرمایه گذاری تجاری نیز گزارش خود را ارائه داده است. غول مواد شیمیایی Dupont (NYSE:DD) در حال حاضر با یک شکست قابل توجه از بازار خارج شده است، در حالی که S&P Global (NYSE:SPGI)، Marriott (NASDAQ:MAR)، Molson Coors (NYSE:TAP) و Zimmer Biomet (NYSE:ZBH) نیز صعودی شده اند. پس از بازار ، PayPal (NASDAQ:PYPL)، Starbucks (NASDAQ:SBUX)، Gilead (NASDAQ:GILD) و Airbnb (NASDAQ:ABNB) به AMD ملحق خواهند شد .

۴٫ سو استفاده از Nomad bridge
طبق گزارش‌های مختلف به نقل از شرکت امنیتی PeckShield، ظاهرا Nomad، یک پروتکل برای تخصیص توکن‌های رمزنگاری در بلاک‌چین‌های مختلف، در روز دوشنبه با یک هک بزرگ مواجه شد و نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار در یک سوءاستفاده امنیتی از دست داد.این سیستم در حمله‌ای که ساعت‌ها به طول انجامید، عمدتاً در دسته‌های کوچک توسط حساب‌های متعدد تخلیه شد.بر اساس برخی برآوردها، حملات در سال جاری مکرر شده است و تاکنون نزدیک به یک میلیارد دلار ناپدید شده است. این روند باعث تبلیغات منفی بیشتر در بخشی می شود که تا کنون در سال جاری شاهد موج شرم آور افشاگری در مورد مدیریت ضعیف ریسک و مدل های تجاری مشکوک بوده است.

۵٫ نفت بیشتر به زیر ۱۰۰ دلار سقوط کرد.
قیمت نفت خام همراه با سایر دارایی های پر ریسک کاهش یافت زیرا بازارها در احتمال رویارویی بین ایالات متحده و چین قیمت گذاری شدند و‌حتی اگر سفر پلوسی بدون حادثه خشونت آمیز انجام شود، این موضوع خطر پیشرفت به سوی هر گونه بهبود در روابط تجاری ایالات متحده و چین را که باعث کند شدن اقتصاد جهانی می شود، ایجاد می کند.
تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۹ درصد کاهش یافت و به ۹۳٫۰۲ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با ۱ درصد کاهش به ۹۹‌دلار در هر بشکه رسید.بزرگترین شرکت نفتی BP (NYSE:BP) آخرین شرکتی بود که درآمد هنگفت خود را گزارش کرد و از افزایش چشمگیر برنامه سود سهام و بازخرید خود پس از نتایج سه ماهه دوم خبر داد. این به دنبال افزایش درآمدهای Diamondback (NASDAQ:FANG) و Devon Energy (NYSE:DVN) اواخر روز دوشنبه بود. موسسه نفتی آمریکا طبق معمول اطلاعات موجودی ذخایر را منتشر می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.