0

پنج نکته طلایی

خلاصه:

اقتصاد چین در ماه ژوئیه مجدداً سرعتش کم شد که نشان از راهی دشوار برای بهبود کامل دارد. PMI سرتاسر جهان به جز در هند به کاهش عمومی اشاره دارد. پس از افزایش سهام حوزه تکنولوژی هفته گذشته، بازار سهام در حال رکود است و قیمت غلات و نفت به دلیل اخبار خوشایند کاهش می یابد. در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز دوشنبه، ۱ اوت بدانید ، آمده است:

۱٫ بخش تولید چین کم سرعت عمل میکند . در حالی که پلوسی برای سفر به تایپه آماده می‌شود.
بخش تولید چین در ماه ژوئیه، در بحبوحه نشانه‌هایی از تقاضای ضعیف بازارهای اصلی صادرات و اختلالات طولانی مدت ناشی از شیوع مکرر کووید-۱۹، کند شد.شاخص PMI تولیدی Caixin که فعالیت شرکت‌های بخش خصوصی را دنبال می‌کند، به ۵۰٫۴ کاهش یافت ، اعداد و ارقام نشان می دهد که اقتصاد چین هنوز با چالش های بزرگی برای رسیدن به هدف رشد در حدود ۵٫۵ درصد در سال جاری مواجه است.
در دیگر اخبار مرتبط با چین، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، سفر آسیایی خود را از امروز آغاز می کند که قرار است با وجود هشدارهای شدید پکن در مورد آن، سفری به تایوان نیز داشته باشد.

۲٫ هند روند کاهش PMI در سراسر جهان را تغییر می دهد. خرده فروشی آلمان دچار رکود میشود.

شاخص‌ مدیران خرید در سرتاسر جهان نیز به کاهش سرعت اشاره کردند که به طور کلی اطلاعات اولیه منتشر شده یک هفته قبل را تأیید می‌کند، به جز در هند، که در آن فعالیت‌ها به شدت افزایش یافت.
‏PMI در ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران منتشر خواهد شد و همچنین انتظار می‌رود که از ماه ژوئن کاهش متوسطی را نشان دهد.این در تضاد با منطقه یورو است، جایی که تولید به دلیل بحران حاد انرژی و همراه با مشکل تورم دست و پنجه نرم میکند.

۳٫ بازار سهام قرار است ترکیبی از روند نزولی و‌صعودی باشد.
بازار سهام ایالات متحده قرار است هفته را ثابت به سمت کاهشی آغاز کنند و پس از افزایش شدید در هفته گذشته در واکنش به نتایج سه ماهه شرکت ها بزرگ تکنولوژی، رشد خود را متوقف کنند.
تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران معاملات داوجونز ۸ واحد کاهش یافت، دذ حالی که معاملات آتی S&P 500 و نزدک ۱۰۰ هر دو ۰٫۲ درصد کاهش یافتند.
تولیدکنندگان نفت و گاز Devon Energy (NYSE:DVN) و Diamondback (NASDAQ:FANG) در مرکز تمرکز ویژه‌ای قرار دارند. Activision Blizzard (NASDAQ:ATVI)، CF Industries (NYSE:CF)، Avis (NASDAQ:CAR) و Vornado (NYSE:VNO) نیز با تأخیر گزارش می دهند، در حالی که Jacobs Engineering (NYSE:J) و Loews (NYSE:L) در کانون توجه هستند.

۴٫ قیمت غلات با خروج اولین کشتی از اوکراین بر اساس توافق سازمان ملل کاهش می یابد.
کشتی Razoni با پرچم سیرالئون اولین کشتی بود که بندر اوکراین را با حمل غلات تحت یک قرارداد مهم تحت حمایت سازمان ملل متحد ترک کرد، که نشانه آزمایشی پیشرفت در کاهش بحران غذایی فزاینده در جهان است. روسیه از زمان حمله به اوکراین در ماه فوریه، بنادر اوکراین را مسدود کرده است
بی‌بی‌سی به نقل از مقامات ترکیه و اوکراین گزارش دادند که کشتی بامداد دوشنبه به وقت محلی بندر اودسا را ​​ترک کرد و روز سه شنبه برای بازرسی وارد آب های ترکیه می شود. قرار است محموله ۲۶۰۰۰ تنی ذرت خود را به بندر طرابلس لبنان ببرد. معاملات غلات با توجه به اخبار، با کاهش ۱٫۵ درصدی ذرت در ایالات متحده و ۱٫۴ درصد کاهش قیمت غلات دوباره کاهش یافت.

۵٫ نفت در گزارشی مبنی بر عدم اجرای تحریم های بیمه دریایی افت کرد.
قیمت نفت خام نیز پس از گزارشی که نشان داد بریتانیا و اروپا در نهایت تلاشی برای جلوگیری از بیمه شدن تمامی محموله های نفتی روسیه در دریا ندارند، کاهش یافت. این ابتکار بخش عمده‌ای از بسته ششم تحریم اتحادیه اروپا را تشکیل می‌داد که توانایی ایجاد اختلال در حمل و نقل به کشورهای شخص ثالث مانند چین و هند را دارد. با این حال، فایننشال تایمز گزارش داد که بریتانیا پیش نویس قانونی لازم برای آن را تهیه نکرده است، زیرا ایالات متحده می خواهد قیمت نفت را به موقع برای انتخابات میان دوره ای در نوامبر کاهش دهد.تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران ، قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۳ درصد کاهش به ۹۷٫۳۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت ۰٫۹ درصد کاهش یافت و به ۱۰۲٫۹۸ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.