0

پنج نکته طلایی

انتظار می رود فدرال رزرو یک بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد، در حالی که گزارش درآمدی بهتر از حد انتظار از مایکروسافت و آلفابت باید به وال استریت رونق بخشد. داده‌های ذخایر نفت خام EIA دیرتر منتشر می‌شود در حالی که چشم‌انداز اقتصادی بریتانیا بدتر می‌شود.
در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز چهارشنبه ۲۷ ژوئیه بدانید آمده است.
۱٫ روز تصمیم فدرال رزرو است
فدرال رزرو نشست دو روزه تعیین سیاست خود را اواخر روز چهارشنبه به پایان می رساند و به طور گسترده پیش بینی می شود که نرخ بهره کلیدی
خود را سه چهارم درصد افزایش دهد زیرا با تورم در بالاترین حد در ۴۰ سال گذشته مبارزه می کند.
انتظارات قبلی از افزایش یک درصدی کامل توسط سیاستگذاران فدرال رزرو تا حد زیادی نادیده گرفته شده است، و این می تواند به این معنی باشد که آنها در حال بحث در مورد اینکه چقدر سیاست مالی سخت تری باید برای کند کردن افزایش قیمت در برابر خطری که بیش از حد ممکن است منجر به رکود شود، بحث می کنند.با در نظر گرفتن این موضوع، تمرکز احتمالاً از خود تصمیم به بیانیه و کنفرانس مطبوعاتی همراه با جروم پاول، رئیس فدرال رزرو تغییر خواهد کرد تا سرنخ هایی در مورد اینکه تا چه حد نشانه های رکود اقتصادی در نزد سیاست گذاران بانک مرکزی نشان داده شود.آخرین گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم روز پنجشنبه قرار است اعلام شود و انتظار می رود نشان دهد که اقتصاد ایالات متحده تنها ۰٫۵ درصد در سه ماهه رشد داشته است.

۲٫ درآمدهای مایکروسافت و آلفابت جو بازار را آرام می کند
درآمدهای چند سهام حوزه فناوری با ارزش بالا که تمایل به تسلط بر تفکر سرمایه گذاران دارند، به کاهش جو و هیجانات در بازارهای سهام قبل از نشست فدرال رزرو کمک کرده است.مایکروسافت (NASDAQ:MSFT) پس از پایان روز سه‌شنبه پیش‌بینی کرد که درآمد این سال مالی با افزایش تقاضا برای خدمات رایانش ابری دو رقمی خواهد شد.
این چشم‌انداز قوی نشان می‌دهد که علی‌رغم نشانه‌هایی که نشان می‌دهد رشد اقتصادی ایالات متحده و رشد جهانی در این زمینه در حال کاهش است، مایکروسافت همچنان از شرکت‌هایی که به تجارت بیشتر و فعالیت آنلاین خود ادامه می‌دهند، حتی با کاهش پاندمی کووید-۱۹ سود می‌برد.
علاوه بر این، آلفابت (گوگل) (NASDAQ:GOOGL) فروش تبلیغاتی قوی در موتورهای جستجو را منتشر کرد که نشان می‌دهد بزرگترین فروشنده تبلیغات آنلاین جهان نسبتاً در مقابل کاهش سرعت مقاومت می‌کند.در حالی که فروش تبلیغات یوتیوب با کندترین سرعت خود از زمان آغاز افشای اطلاعات در سال ۲۰۱۸ رشد کرد، فروش سه ماهه دوم بیشترین پولسازی این شرکت در واقع بالاتر از انتظارات بود.
پس از آنکه رقیب این رسانه اجتماعی یعنی اسنپ (NYSE:SNAP) هفته گذشته انتظارات فروش را از دست داد و نسبت به کاهش رشد بازار تبلیغات هشدار داد، این امر باعث ایجاد نشانه ای از آرامش در میان سرمایه گذاران شد.

۳٫ سهام قرار است بالاتر باز شود .
بازارهای سهام ایالات متحده در روز چهارشنبه پیش از پایان آخرین جلسه فدرال رزرو، با پیشروی بخش فناوری پس از نتایج خوب مایکروسافت و آلفابت، در روز چهارشنبه بالاتر باز می شوند [به بالا مراجعه کنید].
تا ساعت ۱۵:۰۰به وقت ایران معاملات داوجونز ۱۴۰ واحد یا ۰٫۴ درصد افزایش یافت، معاملات S&P 500 حدود ۰٫۹ درصد و نزدک ۱۰۰ حدود ۱٫۵ درصد افزایش یافتند.فدرال رزرو آخرین نشست سیاست گذاری خود را در ساعت ۲۲:۳۰ به وقت ایران با افزایش ۷۵ واحد پایه به پایان می رساند.جدای از این، گزارش‌های درآمدی عمده‌تری در راه است، به‌طوری‌که انتظار می‌رود شرکت‌هایی مانند بوئینگ (NYSE:BA) و Shopify (NYSE:SHOP) نتایج فصلی خود را قبل از بازار اعلام کنند و کوالکام (NASDAQ:QCOM)، فورد ( NYSE:F) و Meta Platforms (NASDAQ:META) در پایان روز گزارش می دهند. تقویم داده های اقتصادی شامل سفارشات کالاهای بادوام و فروش خانه ها ، هر دو برای ژوئن است.

۴٫ مشکلات اقتصادی بریتانیا افزایش یافته است.
رقابت برای تبدیل شدن به رهبر جدید حزب محافظه کار حاکم و در نتیجه نخست وزیر بعدی بریتانیا در دو نفر خلاصه شده است، Liz Truss وزیر امور خارجه و Rishi Sunak صدراعظم سابق.
هر دو با وعده‌های کاهش مالیات تلاش می‌کردند اعضای حزب را جذب کنند، اما هر کسی که کلید قدرت را به دست می‌آورد با شرایط اقتصادی بسیار دشواری برای هدایت کشور مواجه می‌شود.صندوق بین‌المللی پول روز سه‌شنبه پیش‌بینی رشد جهانی خود را کاهش داد و هشدار داد که بریتانیا در سال آینده کندترین رشد را در میان کشورهای بزرگ صنعتی خواهد داشت، زیرا تورم دو رقمی و افزایش نرخ‌های بهره هزینه‌های خانوار را تحت فشار قرار می‌دهد.
این صندوق پیش‌بینی کرد که بریتانیا در سال آینده تنها ۰٫۵ درصد رشد خواهد داشت، و اضافه کرد که افزایش قیمت‌ها و افزایش دستمزدهای زیر تورم قدرت خرید خانوارها را از بین می‌برد و باعث رشد کندتر می‌شود.ناآرامی ها نیز در حال افزایش است.
اعتصاب سراسری راه آهن از اوایل روز چهارشنبه آغاز شده و به نظر می رسد که مذاکرات سخت در مورد افزایش دستمزد به جایی نرسیده . این چهارمین روز از فعالیت اتحادیه سراسری کارگران راه آهن، دریانوردی و حمل و نقل در تابستان امسال است و سایر اتحادیه ها نیز قرار است در روزهای آینده این روند را دنبال کنند.

۵٫ بازدهی نفت; API روند سالم را نشان می دهد.
قیمت نفت خام روز چهارشنبه افزایش یافت، زیرا نگرانی‌ها در مورد کاهش تقاضای ایالات متحده با داده‌های صنعت که نشان‌دهنده کاهش درست ذخایر توسط بزرگترین مصرف‌کننده در جهان بود، خنثی شد.
داده‌های موسسه نفت آمریکا نشان داد که ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته حدود ۴ میلیون بشکه کاهش یافت که چهار برابر بیشتر از کاهش پیش بینی شده بود، در حالی که ذخایر بنزین ۱٫۱ میلیون بشکه در مقایسه با انتظارات برای تولید ۳٫۵ میلیون بشکه کاهش یافت. معامله گران به دنبال تاییدی از داده ها هستند که توسط اداره اطلاعات انرژی در اواخر امروز منتشر شد.در بخش دیگر، جریان گاز از روسیه از طریق نورد استریم ۱ به یک پنجم ظرفیت خط لوله در روز چهارشنبه کاهش یافت و ناظران شبکه آلمان را بر آن داشت تا درخواست دیگری را برای خانوارها و صنعت برای صرفه جویی در گاز و اجتناب از جیره بندی صادر کند. کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه توافق کردند تقاضای گاز خود را تا ۱۵ درصد طی هشت ماه آینده کاهش دهند. تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران ، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۳ درصد افزایش یافت و به ۹۵٫۳۰ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام برنت با ۰٫۳ درصد افزایش به ۹۹٫۷۱ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.