0

پنج نکته طلایی

والمارت هشدار برای گزارش سوددهی خود صادر می‌کند، زیرا تورم به مخارج ضربه می‌زند، کوین‌بیس بررسی دقیق‌تری از جانب SEC دریافت می‌کند، در حالی که نفت خام پس از کاهش جریان گاز به آلمان از طریق خط لوله نورد استریم ۱، افزایش می‌یابد. پیش از شروع مجموعه گزارش درآمدهای تکنولوژی بزرگ در این هفته، بازار سهام کاهش میابد.
در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز سه شنبه، ۲۶ جولای بدانید، آمده است:
۱٫ والمارت هشدار برای سود دهی صادر می کند.
والمارت (NYSE:WMT) آخرین نشانه از تاثیر افزایش تورم بر عادات خرید ایالات متحده را ارائه کرد، زیرا این غول خرده فروشی اواخر روز دوشنبه پیش بینی سود کل سال خود را کاهش داد.این شرکت که اغلب به‌عنوان یک زنگ خطر برای بخش خرده‌فروشی عمل می‌کند، گفت سود کل سال آن ۱۱ تا ۱۳ درصد در مقایسه با کاهش ۱ درصدی که قبلاً پیش‌بینی می‌کرد، کاهش خواهد یافت و دلیل آن افزایش قیمت‌های مواد غذایی و سوخت است که مشتریان را وادار به کاهش سود کرده است. در این هفته تعدادی از غول‌های کالاهای مصرفی گزارش می‌دهند، از جمله شرکت‌هایی مانند کوکاکولا (NYSE:KO)، مک‌دونالد (NYSE:MCD) و Procter & Gamble (NYSE:PG)، و نتایج Walmart احتمالاً باعث نگرانی برای سرمایه گذاران خواهد شد.علاوه بر این، چشم‌انداز ضعیف‌تر به سیاست‌گذاران فدرال رزرو اطلاعات تازه‌ای را ارائه می‌کند تا در هنگام شروع آخرین نشست دو روزه تنظیم سیاست‌ها به دنبال تعیین مسیر حرکت اقتصاد در ماه‌های آینده باشند.

۲٫ کوین بیس تحت بررسی قرار می گیرد.

‏Coinbase Global (NASDAQ:COIN) سال ۲۰۲۲ خوبی را سپری نمی کند. این پلتفرم معاملاتی در سال جاری شاهد کاهش بیش از ۷۰ درصدی قیمت سهام آن بوده است زیرا ارزهای دیجیتال محبوبیت خود را از دست داده اند.چند هفته پیش بانک سرمایه گذاری با نفوذ گلدمن ساکس موضع خود را در مورد سهام این شرکت به فروش کاهش داد و گفت باید به کاهش قابل توجهی در هزینه های خود بپردازد تا از بین رفتن نقدینگی ناشی از کاهش فعالیت تجارت خرده فروشی جلوگیری کند.و اکنون کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در حال بررسی دقیق این شرکت است.
بلومبرگ روز دوشنبه گزارش داد که ناظران اوراق بهادار ایالات متحده در حال بررسی است که آیا کوین بیس به طور نادرست به آمریکایی ها اجازه داده تا دارایی های دیجیتالی را که باید به عنوان اوراق بهادار ثبت می شد، معامله کنند.کوین‌بیس هرگونه بی‌نظمی را رد می‌کند، اما این تحقیقات در رابطه با متهم شدن یک مدیر سابق محصول در این شرکت پس از تحقیق درباره یک طرح تجاری ادعایی خودی، که هفته گذشته فاش شد، انجام می‌شود.

۳٫ سهام قرار است پایین تر باز شود و هشدار Walmart اهمیت دارد.
بازارهای سهام ایالات متحده قرار است روز سه‌شنبه با کاهش بازگشایی شوند و انتظار می‌رود که بخش خرده‌فروشی به شدت از هشدار سود والمارت (به بالا مراجعه کنید) قبل از شروع نشست دو روزه تعیین سیاست فدرال رزرو آسیب ببیند.
تا ساعت ۱۴:۳۰ به وقت ایران معاملات داوجونز ۱۲۵ واحد یا ۰٫۴ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 حدود ۰٫۲ درصد و نزدک ۱۰۰ نیز ۰٫۲ درصد کاهش یافتند.فدرال رزرو آخرین جلسه خود را اواخر روز سه شنبه آغاز می کند، اما تصمیم سیاست گذاران تا روز چهارشنبه علنی نمی شود.
پیش از این، فصل درآمد به مرحله اصلی خود می رسد. شرکت‌هایی مانند کوکاکولا، مک‌دونالد و جنرال موتورز (NYSE:GM) قرار است درآمد خود را گزارش کنند و سرمایه‌گذاران به دنبال این هستند که ببینند آیا چشم‌انداز ناامیدکننده والمارت مطابقت دارد یا خیر.
غول های فناوری مایکروسافت (NASDAQ:MSFT) و آلفابت (NASDAQ:GOOGL) پس از بسته شدن بازار گزارش می دهند و امار آنها احتمالاً بر معاملات روز چهارشنبه تأثیر می گذارد.جدول داده های اقتصادی شامل فروش خانه های جدید ژوئن، شاخص اعتماد مصرف کننده CB برای ماه جولای و همچنین شاخص ماهانه Redbook است.

۴٫ روسیه عرضه گاز به اروپا را قطع می کند
کمک در غرب اروپا در هفته گذشته پس از احیای گاز از طریق خط لوله نورد استریم ۱ پس از قطعی برنامه ریزی شده که مدت زیادی طول نکشیده است. غول انرژی روسیه، گازپروم اواخر روز دوشنبه اعلام کرد که جریان گاز از طریق این خط لوله بزرگ به آلمان از روز چهارشنبه به ۳۳ میلیون متر مکعب در روز کاهش می یابد. این نیمی از جریان های مشاهده شده در پایان هفته گذشته است که در حال حاضر تنها ۴۰ درصد از ظرفیت عادی است.
کشورهای اتحادیه اروپا قرار است در اواخر روز سه‌شنبه نشستی اضطراری برگزار کنند تا در مورد پیشنهادی برای محدود کردن تقاضای گاز خود بحث کنند، زیرا تلاش می‌کنند وابستگی خود به انرژی روسیه را کاهش دهند، به‌ویژه با توجه به احتمال قطع کامل انرژی که مسکو از عرضه انرژی خود به عنوان سلاح سیاسی با توجه به نزدیک‌شدن به زمستان استفاده می‌کند.رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان روز دوشنبه هشدار داد که کشور که به شدت به گاز روسیه متکی است، با یک وضعیت جدی انرژی مواجه است.

۵٫ بازدهی نفت
قیمت نفت خام در روز سه‌شنبه برای دومین روز متوالی به دلیل نگرانی‌ها در مورد عرضه انرژی اروپا افزایش یافت، پس از اینکه روسیه میزان گاز ورودی به آلمان از طریق خط لوله نورد استریم ۱ را کاهش داد [به بالا مراجعه کنید].
با این حال، با وجود این افزایش ها، قیمت نفت در این ماه بیش از ۱۰ درصد کاهش یافته است، زیرا انتظار می رود افزایش نرخ بهره، به ویژه توسط فدرال رزرو، فعالیت اقتصادی را کاهش دهد و در نتیجه بر رشد تقاضای سوخت تأثیر بگذارد.
داده‌های عرضه نفت خام آمریکا از موسسه نفت آمریکا که در اواخر روز منتشر می‌شود، می‌تواند نشانه‌ای از کاهش تقاضای ایالات متحده، حتی در سال جاری میلادی باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.