0

پنج نکته طلایی

اسنپ ​​چت گزارش منفی ارائه می کند و نتایج درآمدی توییتر را در معرض توجه دقیق تر قرار می دهد. سهام ها با کاهش باز می شوند اما همچنان در مسیر رسیدن به بالاترین مسیر هفتگی خود از اوایل ژوئن هستند. Verizon، Amex و Schlumberger همگی گزارش درآمدی را اعلام می کنند. ترس از رکود در اروپا پس از برخی بررسی‌های تجاری ضعیف افزایش می‌یابد، و با نزدیک‌تر شدن روسیه و اوکراین به توافقی برای تضمین صادرات غلات از دریای سیاه و کاهش قیمت گندم، امیدی برای کشورهای فقیر واردکننده مواد غذایی وجود دارد.
در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز جمعه، ۲۲ ژوئیه بدانید، امده است:

۱٫ اسنپ چت آرامشی را در وضعیت صعودی ایجاد می کند
پس از آنکه اسنپ چت (NYSE:SNAP) کندترین رشد خود را در فروش به عنوان یک شرکت سهامی عام ثبت کرد، باعث شد سهام آن در معاملات پیش از بازار تقریباً ۳۰ درصد سقوط کند و این شرکت همچنین ۴۲۲ میلیون دلار ضرر را برای سه ماهه اعلام کرد و اعلام کرد که استخدام خود را به طور قابل توجهی کاهش می دهد، با این حال، نتایج توییتر (NYSE:TWTR) در اواخر امروز ممکن است نشان دهد که تا چه حد مشکلات اسنپ چت بین بقیه بخش ها مشترک است.این گزارش نگرانی ها از رکود اقتصادی در ایالات متحده را احیا کرد و بازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه داری را به پایین ترین سطح دو هفته ای یعنی ۲٫۸۲ درصد رساند.

۲٫ ترس از رکود اروپا پس از PMI ضعیف افزایش می یابد
پس از اینکه شاخص مدیران خرید ترکیبی منطقه یورو برای اولین بار از مارس ۲۰۲۱ به محدوده کاهشی بازگشت، نگرانی‌های رکود دوباره در اروپا یک شبه مورد توجه قرار گرفته شد.این به دنبال اولین افزایش بیش از حد انتظار نرخ بهره از سوی بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه است که با صحبت های مبهم کریستین لاگارد در مورد چشم انداز اقتصادی همراه شد. بازده اوراق قرضه منطقه یورو با این تصور که آشفتگی در ایتالیا جایی که رئیس جمهورش خواستار برگزاری انتخابات جدید در سپتامبر شده است کاهش یافت و مانع از کارکرد ابزار جدید بانک مرکزی اروپا برای بازارهای اوراق قرضه شد.در همین حال، در بریتانیا، PMI ترکیبی در قلمرو رشد باقی ماند اما به پایین‌ترین حد در ۱۷ ماه گذشته رسید، در حالی که اعتماد ضعیف مصرف‌کننده و خرده‌فروشی‌های اساسی باعث کاهش پوند شد.

۳٫ سهام با کاهش باز می شود، اما در مسیر بهترین هفته از ژوئن قرار دارد.
بازارهای سهام ایالات متحده قرار است دیرتر با اندکی کاهش باز شوند، اما همچنان در مسیر بهترین هفته خود در پنج هفته اخیر و بالاترین مسیر از اوایل ژوئن قرار دارد.تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران معاملات داوجونز ثابت بود، در حالی که معاملات S&P 500 حدود ۰٫۳٪ کاهش یافت و معاملات Nasdaq 100 نیز ۰٫۶٪ کاهش یافت.
سهام‌هایی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می‌گیرند شامل تسلا (NASDAQ:TSLA) می‌شوند، پس از اینکه بلومبرگ گزارش داد که Omead afshar، مدیر اجرایی کارخانه آستین تسلا، احتمالاً به دلیل نقشش در تأمین منابع ساخت‌وساز از شرکت اخراج می‌شود. تسلا قبلاً برخی از کارمندان خود را در رابطه اخراج کرده است.
نتایج Verizon (NYSE:VZ)، NextEra Energy (NYSE:NEE)، American Express (NYSE:AXP) و Schlumberger (NYSE:SLB) ارائه خواهند شد.

۴٫ با نزدیک شدن روسیه و اوکراین به قرارداد صادرات، قیمت غلات کاهش می یابد.
قیمت غلات پس از اینکه دولت ترکیه اعلام کرد انتظار دارد اوکراین و روسیه اواخر روز جمعه قراردادی را امضا کنند که تضمین کننده عبور ایمن غلات از بنادر اوکراین به بازارهای جهانی است، کاهش یافت.
به گزارش بی‌بی‌سی، این قرارداد پیش‌بینی می‌کند که کشتی‌های اوکراینی کشتی‌ها را به داخل و خارج از مسیرهای مین‌گذاری‌شده به بنادر آن اسکورت کنند و روسیه با آتش‌بس در حین حرکت محموله‌ها موافقت کند و‌ترکیه همچنین کشتی هایی را که وارد تنگه بسفر می شوند بازرسی خواهد کرد تا ترس روسیه از قاچاق سلاح را کاهش دهد.این قرارداد همچنین به منظور تسهیل صادرات غلات و کود روسیه از طریق دریای سیاه است.تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران، معاملات گندم لندن ۲٫۸ درصد کاهش یافت.

۵٫ نفت تحت تأثیر ترس از رکود قرار گرفته است.
قیمت نفت خام دوباره در راستای ترس از رکود اقتصادی گسترده‌تر کاهش یافت و اخبار مربوط به افزایش خشونت‌ها در پایتخت لیبی، یکی از صادرکنندگان کلیدی شمال آفریقا را کنار گذاشت.
تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران، قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۷ درصد کاهش به ۹۴٫۷۵ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات برنت با ۱٫۴ درصد کاهش به ۱۰۲٫۴۲ دلار در هر بشکه رسید.داده های CFTC و تعداد دکل های بیکر هیوز هفته را به‌پایان‌ میرساند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.