0

پنج نکته طلایی

راهنمای سه ماهه Micron نشان دهنده پایان دوران رونق برای تراشه سازان بود. نظرسنجی تولیدی ISM در ماه ژوئن قرار است اعلام شود. تورم در منطقه یورو انتظارات گذشته را به بالاترین حد خود رساند و فشار جدیدی را بر بانک مرکزی اروپا وارد کرد تا اقدامات بیشتری و سریع‌تری برای کاهش آن انجام دهد. سهام قرار است پس از بدترین نیمه اول سال در طی ۵۲ سال اخیر خود اندکی کاهش یابد. FTX قرار است وام‌دهنده کریپتو BlockFi را بخرد و قیمت نفت زیان‌های روز پنج‌شنبه را جبران میکند.
در این بخش مواردی که شما باید در بازارهای مالی در روز جمعه، ۱ جولای بدانید، آمده است:

۱٫ چشم انداز Micron سازندگان تراشه را ترسانده است.
چندین سال خوب برای سازندگان تراشه گذشته است، اما رونق و دوران خوب ممکن است به پایان برسد. سهام Micron Technology (NASDAQ:MU) در معاملات قبل از بازار بیش از ۵ درصد افت کرد، پس از پیش بینی کاهش قابل توجه فروش در سه ماهه جاری و گفتن اینکه بر این اساس رشد تولید خود را کاهش خواهد داد.
‏Sanjay Mehrotra، مدیرعامل این شرکت گفت: محیط تقاضای صنعت ضعیف شده است. تحقیقات اخیر نشان می دهد که فروش رایانه های شخصی در سال جاری نزدیک به ۱۰ درصد کاهش می یابد، در حالی که انتظار می رود فروش گوشی های هوشمند نزدیک به ۶ درصد کاهش یابد. داده‌های روز پنجشنبه ایالات متحده در مورد هزینه‌های شخصی نشان داد که در همه دسته‌بندی‌های کالاهای بادوام، از خودرو گرفته تا لوازم الکترونیکی، کاهش یافته است.این خبر نام سایر نیمه رساناها را پایین آورد، سامسونگ (KS:005930) 1.4 درصد در سئول افت کرد، و Infineon (ETR:IFXGn) حدود ۲٫۲ درصد در اروپا افت کرد، در حالی که ASML (AS: ASML) 2.7 درصد کاهش یافت.

‏۲٫ CPI منطقه یورو به بالاترین حد خود رسیده است.
تورم در منطقه یورو پیش از انتظارات و افزایش فشار بیشتر بر بانک مرکزی اروپا برای تسریع روند انقباضات مالی، به بالاترین حد خود یعنی ۸٫۶ درصد رسید.
این به رغم کاهش مالیات ها بود که منجر به کاهش قیمت سوخت در آلمان و برخی دیگر از اعضای منطقه یورو در ماه گذشته شد. علیرغم اینکه اقلیتی از سیاستگذاران خواستار اقدامات شدیدتر هستند، بانک قبلاً متعهد به افزایش ۲۵ واحدی در نرخ بهره در این ماه شده است.از سوی دیگر، توجه داشته باشید که بخش تولیدی منطقه در ماه ژوئن به رشد خود ادامه داده و فعالیت کمتر از حد انتظار کاهش یافت. با این حال، با خطر توقف کامل صادرات گاز روسیه که کشورها را مجبور به اعمال جیره‌بندی می‌کند، روزهای سخت‌تری در پیش است. سهام Gazprom روز پنجشنبه در مسکو بیش از ۳۰ درصد افت کرد، زیرا این شرکت اعلام کرد که سود سهام پرداخت نمی کند، که به نظر می رسد آمادگی برای توقف ناگهانی پرداخت از سوی مشتریان باشد.

۳٫ سهام ایالات متحده پس از بدترین نیمه ابتدایی سال در بیش از ۵۰ سال گذشته مجددا با کاهش باز خواهد شد.
بازارهای سهام ایالات متحده بدترین نیمه اول خود را در ۵۲ سال گذشته در روز پنجشنبه پشت سر گذاشتند و قرار است زیان خود را در بازار باز افزایش دهند.تا ساعت ۱۵:۰۰ معاملات داوجونز ۵۰ واحد یا ۰٫۲ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 حدود ۰٫۳ درصد و معاملات Nasdaq 100 نیز ۰٫۵ درصد کاهش یافتند.این تقویم داده‌ها بعداً توسط نظرسنجی ماهانه تولید مؤسسه مدیریت عرضه هدایت می‌شود، که انتظار می‌رود کاهش متوسطی در رشد از ماه مه نشان دهد.به نظر می‌رسد نتایج میکرون احتمالاً سهام نیمه‌ رسانا‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد، اگرچه حرکت‌های قبل از بازار تا کنون بسیار کم بوده است. زیمنس (ETR:SIEGn) نیز اعلام کرد به دلیل ضررها ، ۳ میلیارد دلار از سهام خود در واحد انرژی زیمنس خود را کاهش می دهد.

۴٫ شبکه Celsius به دنبال تجدید ساختار در بدهی است .
‏Celsius Networks، پلتفرم سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال که ۱۹ روز پیش برداشت مشتری را به دلیل شرایط بد بازار به حالت تعلیق درآورد، گفت که در حال کار بر روی بازسازی بدهی و در نظر گرفتن تراکنش های استراتژیک در تلاش برای محافظت از دارایی های خود است.این شرکت در مورد گزارش روز پنجشنبه The Block مبنی بر اینکه FTX پس از کشف مشکل ۲ میلیارد دلاری در ترازنامه خود تصمیم به خرید آن نکرده است، اظهار نظر نکرد.با این حال، FTX در آستانه خرید BlockFi، پلتفرم مشکل‌دار دیگر، به قیمت ۲۵ میلیون دلار است، مدیرعامل بلاک‌فای این قیمت گذاری را تکذیب کرد اما گفت که به زودی اخبار بیشتری منتشر خواهد شد.

۵٫ با تحمیل عوارض صادرات هند، نفت افزایش یافت.
پس از آن که گزارش هایی به نقل از مقامات آمریکایی مبنی بر تردید در بازگشت سریع نفت خام ایران به بازار، قیمت نفت خام افزایش یافت. به نظر می رسد مذاکرات در دوحه با هدف احیای توافق ۲۰۱۵ سازمان ملل ، بد پیش رفته است. علاوه بر این، بزرگترین پایانه‌های صادراتی لیبی همچنان تحت محدودیت‌های فورس ماژور باقی می‌مانند و تولید
از شمال آفریقا را محدود می‌کنند. هند تعرفه‌های صادراتی جدیدی بر بنزین و گازوئیل وضع کرد تا سوخت بیشتری را در داخل کشور نگه دارد و قیمت‌های داخلی را کاهش دهد. چنین اقداماتی معمولاً به قیمت های بالاتر در بقیه منطقه منجر
می شود. این کشور همچنین مالیاتی سنگین بر تولیدکنندگان نفت وضع کرد.تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران قیمت نفت خام آمریکا با ۲‌درصد افزایش به ۱۰۷٫۸۶ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات برنت با ۲٫۱ درصد افزایش به ۱۱۱٫۲۷ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.