0

پنج نکته طلایی

ایالات متحده آخرین به روز رسانی ها را برای درآمد و هزینه های شخصی و همچنین معیار فدرال رزرو برای تورم منتشر می کند. انتظار می رود که سهام در شرایط سخت باز شوند. قیمت گاز طبیعی اروپا در حالی افزایش می‌یابد که Uniper یک گروه بزرگ انرژی آلمانی، می‌گوید به کمک مالی نیاز دارد. اقتصاد چین در ماه ژوئن به رشد خود بازگشت، اما نشانه‌های ضعف بیشتری در اروپا وجود دارد، سوئد نرخ بهره اصلی خود را نیم واحد افزایش داد. همزمان با دیدار اوپک با متحدان، نفت کاهش می یابد، اما این نشست به عنوان یک نتیجه قطعی تلقی می شود.
در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز پنجشنبه ۳۰ ژوئن بدانید، آمده است:

۱٫ داده های قیمتی، هزینه و درآمد PCE
ایالات متحده در ماه مه ارقام مربوط به نرخ تورم مورد توجه فدرال رزرو را منتشر خواهد کرد. انتظار می‌رود هزینه‌های اصلی مصرف‌کننده شخصی، که با دقت بیشتری نسبت به شاخص قیمت مصرف‌کننده، تغییرات واقعی هزینه‌های زندگی را منعکس می‌کند، در ماه مه ۰٫۴ درصد افزایش یابد، رشدی ملایم نسبت به آوریل داشته باشد، در حالی که انتظار می‌رود افزایش سالانه کاهش یابد و همچنین داده‌های مربوط به درآمد و هزینه‌های شخصی در ماه مه مورد توجه قرار خواهد گرفت و انتظار می‌رود رشد هزینه‌ها نسبت به آوریل کاهش آشکاری را نشان دهد. این امار یک بررسی مهم از داده اعتماد مصرف کننده است از جمله داده های مهم روز، امار بیکاری هفتگی خواهد بود. این روند در چند هفته اخیر به آرامی، اما به وضوح روند صعودی داشته است.

۲٫ چین به رشد باز می گردد. اروپا ضعیف می شود و سوئد نرخ ها را افزایش می دهد.
اقتصاد چین در ماه ژوئن به رشد بازگشت، در صورتی که شاخص رسمی مدیران خرید آن راهنمای قابل اعتمادی باشد. PMI که عمدتاً شرکت‌های بزرگ دولتی را پوشش می‌دهد، از ۴۸٫۴ در ماه مه به ۵۴٫۱ افزایش یافت.اخبار اقتصادی کمتر برای اروپا خوشایند است ، با اضافه شدن پناهجویان اوکراینی جویای کار به فهرست بیکاران برای اولین بار، بیکاری آلمان ۱۳۳۰۰۰ نفر افزایش یافت. خرده فروشی آلمان در ماه مه ۳٫۶ درصد در سال کاهش یافت، در حالی که تورم فرانسه به ۵٫۸ درصد در سال افزایش یافت.
به گفته Nationwide، در خارج از منطقه یورو، قیمت مسکن در بریتانیا با کمترین نرخ در ۹ ماه گذشته رشد کرد، در حالی که بانک مرکزی سوئد نرخ اصلی خود را ۵۰ واحد افزایش داد و گفت که خرید دارایی خود را سریعتر از برنامه ریزی شده کاهش خواهد داد تا تورم را متوقف کند.

۳٫ سهام ها با احتیاط پایینتر باز می شوند.
در بحبوحه نگرانی های معمول در مورد تورم بالاتر و نرخ های بهره بالاتر، که با اظهار نظر جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و سایر روسای بانک مرکزی در روز چهارشنبه، کاهش یافت، سهام ایالات متحده دوباره با کاهش باز خواهند شد. تا ساعت ۱۴:۳۰ به وقت ایران معاملات داوجونز ۳۸۲ واحد یا ۱٫۲ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 حدود ۱٫۵ درصد و نزدک ۱۰۰ نیز ۱٫۸ درصد کاهش یافتند. سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار می‌گیرند عبارتند از سازنده تراشه Micron (NASDAQ:MU)، Constellation Brands (NYSE:STZ) و Walgreens Boots Alliance (NASDAQ:WBA) که همگی درآمد را گزارش می‌کنند. WBA احتمالاً پس از تلاش‌هایش برای فروش داروخانه‌های زنجیره‌ای Boots در بریتانیا در اوایل این هفته به مشکل برخورد کند.در بخش دیگر، Spirit Airlines (NYSE:SAVE) رای سهامداران برنامه ریزی شده خود را در مورد پیشنهادات رقیب JetBlue (NASDAQ:JBLU) و Frontier Group (NASDAQ:ULCC) به مدت یک هفته دیگر به تعویق انداخت. (NASDAQ:XRX) Xerox نیز پس از اعلام درگذشت مدیر عامل خود، در کانون توجه قرار خواهد گرفت.

۴٫ زمانی که SEC درخواست Grayscale برای وضعیت ETF را رد می‌کند، کریپتو کاهش میابد.
بیت کوین بیشتر به زیر ۲۰۰۰۰ دلار سقوط کرد و اتریوم به سطح ۱۰۰۰ دلار نزدیک شد پس از اینکه کمیسیون اوراق بهادار و مبادلات مجددا تلاش های Grayscale را برای ثبت بیت کوین به عنوان صندوق قابل معامله در بورس رد کرد. Grayscale در پاسخ از SEC شکایت کرده است و وضعیت ETF می‌توانست سابقه‌ای ایجاد کند که می‌توانست پایه سرمایه‌گذاران را برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ارزهای دیجیتال به طور کلی گسترش دهد.با وجود افزایش نشانه‌هایی مبنی بر رویارویی سخت‌تر نسبت به ارزهای دیجیتال از سوی SEC تحت ریاست آن ، مقدار قابل توجهی از حدس و گمان در مورد تأیید SEC برای ماه‌ها در قیمت بیت‌کوین ایجاد شده بود.

۵ نفت کاهش می یابد اما قیمت گاز اروپا دوباره افزایش می یابد.
قیمت نفت خام در آستانه نشست اوپک و متحدانش ، کاهش یافت و راه را برای افزایش تولید ۶۴۸ هزار بشکه‌ای در روز از اوت هموار کرد.
با توجه به کمبود ظرفیت مازاد در بازار و مشکلات زیاد که اعضای مختلف این گروه به دلیل سوءمدیریت صنایع نفتی خود در گذشته تجربه می کنند، این که آیا اوپک پلاس واقعاً می تواند این کار را انجام دهد، البته یک سؤال دیگر است.در همین حال، پس از اینکه غول انرژی آلمان Uniper (F:UN01) اعلام کرد در حال مذاکره برای کمک مالی دولت است و قادر به پوشش هزینه جایگزینی محموله های گاز روسیه که ۶۰ درصد کاهش یافته ، نیست قیمت TTF با ۵ درصد افزایش به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر رسید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.