0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز سه شنبه، ۲۸ ژوئن بدانید ، امده است:

خلاصه:

چندین بانک ایالات متحده  سود سهام خود را بالا بردند. صندوق تامینی Three Arrows Capital یک وام کریپتو کارنسی را نپرداخت. نایک از گزارش سه ماهه اول خود ناامید شده است، هدف G7 قرار دادن سقف قیمت برای نفت خام روسیه است، در حالی که کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، تلاش کرد ابزار جدید خرید اوراق قرضه خود را رونمایی کند.

۱-بانک های ایالات متحده سود سهام را افزایش می دهند.

مدیران بخش بانکی ایالات متحده شفاف تر عمل میکنند و چهار بانک بزرگ سود سهام خود را در روز دوشنبه افزایش دادند.فدرال رزرو روز پنجشنبه به بزرگترین وام دهندگان این کشور این اجازه را داد که سرمایه مازاد را بین سهامداران توزیع کنند و گفت که آنها به اندازه کافی قوی هستند که به راحتی از یک رکود شدید اقتصادی جان سالم به در ببرند.مورگان استنلی (NYSE:MS)، گلدمن ساکس (NYSE:GS)، بانک آمریکا (NYSE:BAC)، و ولز فارگو (NYSE:WFC) از این اعلامیه برای بالا بردن سود سهام خود استفاده کردند، در حالی که JPMorgan (NYSE:JPM) و سیتی گروپ (NYSE:C) پرداخت خود را بدون تغییر نگه داشتند، که نشان می دهد محیط اقتصادی چالش برانگیز ممکن است به سرمایه بیشتری نیاز داشته باشد.با این اوصاف، افزایش سود سهام امسال اصلاحی نسبت به آنچه در سال ۲۰۲۱ مشاهده شد ندارد ، زیرا وام دهندگان پس از آن مبالغ قابل‌توجهی از نقدینگی مازاد را در طول پاندمی برای جبران زیان‌های وام کنار گذاشته بودند که هرگز محقق نشد زیرا دولت به جلوگیری از ورشکستگی‌های گسترده کمک کرد.

۲- Three Arrows Capital ورشکسته میشود.

به نظر می رسد آشفتگی در بازار ارزهای دیجیتال احتمالاً تلفاتی را به همراه داشته باشد، زیرا Three Arrows Capital وامی به ارزش بیش از ۶۷۰ میلیون دلار را پرداخت نکرد.

صرافی کریپتو Voyager Digital روز دوشنبه به دلیل عدم پرداخت وام خود متشکل از ۱۵۲۵۰ بیت کوین و ۳۵۰ میلیون دلار کوین، به صندوق تامینی اخطار ورشکستگی داد.مشکلات مالی Three Arrows در پی فروش چشمگیر در بازار ارزهای دیجیتال رخ می دهد، به طوری که ارزش کل بازار کریپتو در حال حاضر حدود ۹۵۰ میلیارد دلار است که از ۳ تریلیون دلار در اوج خود در نوامبر سال گذشته کاهش یافته است.

در یک به روز رسانی بازار،  Voyager اعلام کرد که در حال حاضر در حال بررسی راه حل های قانونی است و هدف آن پیگیری بازیابی سرمایه  خود از Three Arrows Capital است.

۳-سهام قرار است بالاتر باز شود . نایک از گزارش درآمد سه ماهه اول ناامید میشود.

بازارهای سهام امریکا قرار است روز سه‌شنبه با افزایش نسبتاً بالایی باز شوند و تا ساعت ۱۴:۳۰ به وقت ایران معاملات Dow Jonesحدود  ۱۵۵ واحد یا ۰٫۵٪ افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 نیز ۰٫۵٪ و معاملات Nasdaq 100 حدود ۰٫۴٪ افزایش یافتند.احتمالاً بخش بانکی روز سه‌شنبه در کانون توجه قرار خواهد گرفت (به بالا مراجعه کنید) در حالی که سهام نایک (NYSE:NKE) پس از گزارش درآمد ناامیدکننده‌ای در سه‌ماهه اول کاهش یافت. داده‌های اقتصادی شامل انتشار شاخص اعتماد مصرف‌کننده Conference Board برای ماه ژوئن است که انتظار می‌رود از ۱۰۶٫۴ ماه قبل به ۱۰۰٫۴ کاهش یابد زیرا خریداران با افزایش قیمت‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند.داده‌های مربوط به قیمت مسکن، موجودی‌های عمده‌فروشی و تراز تجاری کالاهای ماه مه نیز قرار است منتشر شوند.

۴-لاگارد طرح ضد مشکل ECB را عرضه میکند.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، روز سه شنبه در دومین روز از اجلاس سه روزه سالانه بانک مرکزی در پرتغال، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد تا مزیت های ابزار جدید ضد مشکلات خود را عرضه میکند.

او گفت که برنامه خرید اوراق قرضه آتی باعث افزایش بی‌نظم گسترش بازده اوراق قرضه در منطقه یورو می‌شود و در عین حال فشار بر دولت‌ها را برای حفظ نظم بودجه‌شان ایجاد می‌کند.بانک مرکزی اروپا قرار است در ماه آینده برای اولین بار در یک دهه گذشته نرخ بهره را افزایش دهد و لاگارد هشدار داد که تورم در منطقه یورو به طور نامطلوب بالا است.

این افزایش قیمت ها بر احساسات مصرف کنندگان در منطقه تأثیر می گذارد.بر اساس داده‌های موسسه GfK که اوایل سه‌شنبه منتشر شد، پیش‌بینی می‌شود که احساسات مصرف‌کننده آلمان در ماه جولای به پایین‌ترین حد خود برسد، در حالی که آژانس آمار رسمی INSEE گفت که اعتماد مصرف‌کننده فرانسه در ژوئن بیش از حد انتظار کاهش یافت و به پایین‌ترین حد در ۹ سال اخیر رسید.

۵-نفت افزایش میابد ; هدف G7 افزایش قیمت نفت خام روسیه است.

قیمت نفت خام روز سه‌شنبه با کمک این خبر که دو شهر بزرگ چین، پکن و شانگهای، روز دوشنبه هیچ گونه عفونت  جدیدی را ثبت نکردند، افزایش یافت، اولین باری بود که هیچ ویروسی از ۱۹ فوریه گزارش نشد.این امیدواری را افزایش داده است که فعالیت اقتصادی در بزرگترین واردکننده نفت خام جهان در آینده نزدیک به نوعی به حالت عادی بازگردد.

علاوه بر این، در بخش عرضه، هم لیبی و هم اکوادور اعلام کردند که سطح تولید نفت آنها تحت تأثیر ناآرامی‌های داخلی قرار گرفته است.رهبران G7 روز سه‌شنبه توافق کردند که محدودیت‌های احتمالی قیمت نفت و گاز روسیه را در تلاش برای محدود کردن توانایی مسکو برای تامین بودجه هجوم خود به اوکراین بررسی کنند.لازم به ذکر است که چنین اقدامی چقدر موفقیت آمیز خواهد بود، اما می تواند به راحتی مسکو را به برداشتن گام هایی برای کاهش بیشتر عرضه نفت خام به غرب تحریک کند و به طور احتمالی بازار را بیشتر محدود کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.