0

پنج نکته طلایی

در اینجا مواردی که شما باید در بازارهای مالی در روز سه شنبه، ۲۱ ژوئن بدانید، آمده است:

خلاصه:

همه فکر می کنند که رکود اقتصادی در حال افزایش است. گلدمن ساکس،  Deutsche Bank، و ایلان ماسک به هر حال این کار را انجام می دهند، و تعداد بیشتری از بانکداران مرکزی انگار با این ایده موافقت کرده اند. روابط روسیه و غرب پس از اینکه لیتوانی دسترسی ریلی روسیه به منطقه بالتیک Kaliningrad را مسدود کرد، به پایین ترین سطح خود رسید. داده‌های مربوط به فروش خانه‌های دست دوم  منتشر میشود، JetBlue یک حرکت قاطع در پیروی از خطوط هوایی Spirit انجام می‌دهد و اخبار بزرگی در بخش گاز طبیعی مایع در راه است.

۱- روابط روسیه و اتحادیه اروپا به پایین ترین حد خود رسیده است.

در حالی که ایالات متحده در تعطیلات به سر میبرد روابط بین روسیه و اروپا به شدت بد شد. پس از سلسله کاهش عرضه گاز هفته گذشته گازپروم به خریداران اروپایی خود، لیتوانی ترانزیت بیشتر کالاها را از طریق قلمرو خود به منطقه Kaliningrad روسیه در دریای بالتیک متوقف کرد. کمیسیون اروپا در بروکسل این اقدام را تایید کرد.روسیه این اقدام را غیرقانونی و بی‌سابقه خواند و قول داد که تلافی‌ انجام دهد، و شورای امنیت گفت که اقدامات آن تأثیر منفی جدی بر جمعیت لیتوانی خواهد داشت.در همین حال، سخنگوی کرملین گفت که احتمالاً روابط درازمدت از بحران کنونی آسیب خواهد دید و از رد اعدام دو شهروند آمریکایی که در اوکراین می‌جنگند و توسط نیروهای روسیه دستگیر شده‌اند، خودداری کرد.

۲-افزایش ریسک رکود اقتصادی

ترس از رکود اقتصادی در حال افزایش است و تحلیلگران  Deutsche Bank و گلدمن ساکس نسبت به افزایش خطر انقباض اقتصادی هشدار دادند. گلدمن ساکس با اشاره به تورم و تأثیرات درگیری اوکراین بر اقتصاد جهانی، برآورد خود را از احتمال رکود اقتصادی در سال آینده از ۱۵ درصد قبلی

به ۳۰ درصد افزایش داد. ایلان ماسک نیز در یک کنفرانس شبانه در قطر گفت که به نظر او رکود اقتصادی ایالات متحده در کوتاه مدت  محتمل است. او همچنین تایید کرد که انتظار دارد حدود ۱۰ درصد از کارکنان حقوق بگیر تسلا یا ۳٫۵ درصد از کل نیروی کار آن را اخراج کند.این هشدارها در حالی است که مقامات بانک مرکزی بیشتر و بیشتر آشکارا در مورد تمایل خود برای کاهش رشد در پی ثبات قیمت ها صحبت می کنند. Huw Pill ، اقتصاددان ارشد بانک انگلستان، آخرین فردی بود که اوایل روز سه‌شنبه به این موضوع پرداخت، در حالی که روز دوشنبه، جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو  St. Louis هشدار داده که انتظارات تورمی ایالات متحده ممکن است بدون اقدام معتبر فدرال رزرو از بین برود. تام بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، در ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران صحبت می کند و لورتا مستر از Cleveland یک ساعت بعد سخنرانی خواهد کرد.

۳- سهام با وجود هشدارها جهش خواهد کرد.

بازار قرار است بالاتر بازگشایی شود و تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران ، معاملات داوجونز ۴۹۶ واحد یا ۱٫۷ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات  S&P 500، و  نزدک ۱۰۰ هر دو ۱٫۸ درصد افزایش یافتند.

پس از اینکه JetBlue پیشنهاد خود را مطرح کرد و در نهایت پذیرفت که باید دارایی‌های بیشتری را برای دریافت مجوز ضدانحصار برای برنامه‌های خود، از بین ببرد، سهام‌هایی که احتمالاً  مورد توجه قرار خواهند گرفت، عبارتند از Spirit Airlines که با این تصور که پیشنهاد جت بلو، بهتر از گروه Frontier است، و  موفق خواهد شد،  در پیش از بازار ۱۲ درصد افزایش داشت.تقویم داده ها نسبتاً سبک است، نظرسنجی تولیدی شیکاگو فدرال رزرو در ساعت ۱۷:۰۰به وقت ایران و امار و‌داده های ماه مه برای فروش خانه های دست دوم در ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران منتشر میشود.

۴- قطر قراردادهای بزرگ توسعه LNG را امضا می کند.

جست‌وجوی جایگزین‌های گاز روسیه در اروپا دو گام بزرگ رو به جلو برداشت، زیرا  قطر مجموعه‌ای از قراردادها را برای + از جمله TotalEnergies فرانسه و Eni ایتالیا (BIT:ENI) و ConocoPhillips (NYSE:COP) خواهد پیوست که همگی در روزهای اخیر قراردادهای مشابهی را امضا کرده اند. این پروژه ظرفیت LNG قطر را نزدیک به ۵۰ درصد به ۱۱۰ میلیون تن در سال افزایش می دهد.به طور جداگانه، Venture Global اولین شرکت آمریکایی بود که قرارداد بلندمدت تامین LNG با آلمان امضا کرد.

۵- در حالی که بایدن تصمیم گیری برای مالیات میکند ، نفت روند بهبود را افزایش می دهد.

در بحبوحه پیشبینی ها مبنی بر اینکه جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، تعلیق مالیات فدرال بر بنزین را برای کاهش تاثیر قیمت های بالا برای رانندگان آمریکایی، اعلام خواهد کرد، قیمت نفت خام بهبود خود را نسبت به فروش هفته گذشته افزایش داد. بایدن روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که انتظار دارد تا پایان هفته درباره وضع مالیات تصمیم بگیرد.

تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران، قیمت نفت خام آمریکا با ۲٫۲ درصد افزایش به ۱۱۰٫۴۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات  برنت با ۱٫۵ درصد افزایش به ۱۱۵٫۸۱ دلار در هر بشکه رسید. Newswires به نقل از Russell Hardy مدیر عامل یکی از بزرگترین معامله گران جهان Vitol، گفت که بعید است بازارها خیلی پایین بیایند مگر اینکه نشانه هایی از کاهش قابل توجه تقاضا وجود داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.