0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که لازم است در بازارهای مالی در روز سه شنبه، ۲۲ مارس بدانید, آمده است;

خلاصه؛

پس از اینکه  پاول، رئیس فدرال رزرو، افزایش بیشتر و سریع‌تر نرخ بهره را در دستور کار قرار داد، بازدهی اوراق قرضه همچنان بالا رفت. در حالی که دولت های ناحیه یورو  یارانه سوخت را آماده می کنند، بانک مرکزی اروپا تلاش می کند تا خطرات رکود تورمی را بی اثر کند. گزارش درآمد نایک (NYSE:NKE) اواخر روز دوشنبه اعلام شد ، در حالی که Carnival (NYSE:CCL) و Adobe (NASDAQ:ADBE) قرار است گزارش خود را اعلام کنند. کارخانه جدید آلمانی تسلا (NASDAQ:TSLA) برای تجارت افتتاح شد. China Evergrande یک افشای تکان‌دهنده جدید دارد و دلار گران‌تر، قبل از داده‌های هفتگی موجودی  API از قیمت نفت فاصله می‌گیرد.

۱- پاول باعث می‌شود تا اوراق قرضه با شکست مواجه شوند

بازدهی اوراق قرضه ایالات متحده پس از یکی از بزرگترین رشدهای یک روزه خود در طی یک دهه در روز دوشنبه در واکنش به هشدار پاول، رئیس فدرال رزرو مبنی بر اینکه ممکن است در ماه های آینده افزایش بیشتر نرخ بهره لازم باشد، به حرکت خود ادامه داد. پاول روز دوشنبه با هشدار به این که بازار کار بسیار بی رونق و تورم بسیار بالا است، مسیر بازارها را تغییر داد. او گفت که فدرال رزرو  ممکن است به این نتیجه برسد که ما باید سریعتر از آنچه در حال حاضر انتظار می رود حرکت کنیم.

بازده۱۰ ساله خزانه داری تا ۱۷ واحد پایه افزایش یافت و ۳ واحد پایه دیگر افزایش یافت و تا ساعت ۱۴:۳۰ به وقت ایران با نرخ ۲٫۳۵ درصد معامله شد که بالاترین میزان از ماه may سال ۲۰۱۹ بود. بازدهی پنج ساله، که بیشتر به نرخ بهره کوتاه مدت حساس است، در حال حاضر بالاتر از ۱۰ ساله در ۲٫۳۸٪ است، در حالی که بازدهی دو ساله در ۲٫۱۹٪ است.

به دنبال نظرات بیشتر تکمیلی از John Williams, رئیس فدرال رزرو نیویورک، Loretta Mester از Cleveland و Mary Daly  از سانفرانسیسکو باشید.

۲- در حالی که منطقه یورو در حال آماده سازی یارانه سوخت است، بانک مرکزی اروپا ترس از رکود تورمی را کاهش می دهد

‏Luis De Guindos معاون بانک مرکزی اروپا، پیشنهادات مبنی بر اینکه منطقه یورو در سال جاری به سمت رکود تورمی پیش می رود را کم اهمیت جلوه داد و گفت که بانک همچنان انتظار رشد بیش از ۲ درصدی دارد، حتی اگر اکنون انتظار می رود که تورم برای مدت طولانی تری بالاتر بماند.این اظهارات باعث تثبیت یورو شد که در پی اظهارات پاول مجدداً به زیر ۱٫۱۰ دلار سقوط کرده بود ، که پس از داده‌هایی که نشان می‌داد قیمت‌های تولیدکننده آلمان در ماه فوریه تقریباً ۲۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته بود، منتشر شد.

‏De Guindos همچنین به طیف وسیعی از یارانه های انرژی که توسط کشورهای ناحیه یورو در واکنش به افزایش قیمت سوخت ارائه می شود، چراغ سبز نشان داد. رهبران اتحادیه اروپا قرار است روز پنجشنبه برای بررسی چنین اقداماتی همراه با تشدید تحریم ها علیه روسیه دیدار کنند. روزنامه وال استریت ژورنال روز دوشنبه گزارش داد که اتحادیه اروپا در حال نزدیک‌تر شدن به پیروی از امریکا در ممنوعیت واردات نفت روسیه است، اگرچه آلمان و مجارستان همچنان مخالف هستند.

۳-سهام صعودی باز میشود و Nike بعد از گزارش درآمد , افزایش میابد و Adobe در کانون توجه است.

بازار سهام ایالات متحده قرار است کمی بالاتر باز شود.تا ساعت ۱۴:۴۵ به وقت ایران ، معاملات داوجونز ۱۱۴ واحد یا ۰٫۴ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 و نزدک ۱۰۰ هر دو ۰٫۲ درصد افزایش داشتند.

داده‌های اقتصادی از Redbook Research و Richmond Fed ارائه خواهد شد، در حالی که شرکت گرداننده کشتیرانی Carnival و غول نرم‌افزاری Adobe قرار است بعد از بازار گزارش درآمدی را ارائه دهند. سهام دیگری که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار خواهند گرفت عبارتند از نایک، که درآمد آن در اواخر روز دوشنبه علیرغم کاهش فروش در چین، از انتظارات پیشی گرفت، و تسلا، که کارخانه جدیدش در آلمان روز سه شنبه تولید را آغاز می کند.

۴-خبر نامطلوب از جانب Evergrande و خبر خرید خوشایند از جانب Alibaba

توسعه دهنده املاک Evergrande پس از اینکه متوجه شد بیش از ۲ میلیارد دلار از وجوه نقد یکی

از شرکت های تابعه به عنوان وثیقه برای وام گذاشته شده است، دوباره بازارهای چین را تکان داد ,بنابراین می تواند توسط بانک های طلبکار توقیف شود.این اطلاعیه , تعلیق ناگهانی سهام Evergrande در هنگ کنگ در روز دوشنبه را توضیح داد و سؤالات جدیدی را در مورد استانداردهای افشای شرکت ها در چین ایجاد کرد.که یک تحول نگران کننده هم برای بازار محلی و هم برای مبارزه مداوم آنها با ناظران ایالات متحده در مورد شفافیت حساب های چینی است .

با این حال، اخبار روشن‌تری از علی‌بابا (NYSE: BABA) منتشر شد، که چند روز پس از آن‌که معاون نخست‌وزیر Liu He از کاهش سرکوب‌های نظارتی بر بزرگترین شرکت‌های اینترنتی کشور خبر داد، برنامه بازخرید خود را با ۹ میلیارد دلار به ۲۵ میلیارد دلار افزایش داد.

۵-نفت با دلار گران‌تری در مسیری کاهشی قرار میگیرد.

قیمت نفت خام اندکی کاهش یافت، اما به دلیل ترس از این که اتحادیه اروپا با گسترش بسته تحریمی خود، در نهایت بازار جهانی را به دلیل رقابت برای عرضه بیشتر کالاهای غیرروسی، سخت تر خواهد کرد، در قیمت مناسب باقی ماند.

تا ساعت ۱۴:۵۵ به وقت ایران قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۶ درصد کاهش یافت و به ۱۰۹٫۳۴ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات برنت با ۰٫۳ درصد کاهش به ۱۱۵٫۳۱ دلار رسید.قیمت ها تحت تاثیر افزایش دلار قرار گرفتند، که باعث می شود نفت برای واردکنندگان غیر دلاری، به ویژه در بازارهای نوظهور، گران تر شود.

غنا و مصر مجبور به افزایش شدید نرخ بهره در روز دوشنبه شدند در حالی که انتظار می رود مجارستان در نشست امروز خود دوباره نرخ بهره را افزایش دهد. پالایشگاه‌های نفت هند قیمت‌های معیار خود را افزایش دادند و چشم‌انداز از بین رفتن تقاضا را افزایش دادند. مؤسسه نفت آمریکا داده‌های موجودی هفتگی خود را منتشر می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.