0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز دوشنبه، ۲۰ ژوئن بدانید، آمده است؛

خلاصه:

پس از اینکه یکی از مقامات فدرال رزرو برای افزایش ۷۵ واحد دیگر در ماه ژوئیه اظهار نظر کرد، دلار در قیمت پیشنهادی خود باقی ماند. آلمان نیروگاه های زغال سنگ خود را مجددا راه اندازی می کند و پس از کاهش ۶۰ درصدی گازپروم در هفته گذشته، طرح تخفیف را برای کاهش مصرف گاز خود معرفی خواهد کرد.چین فرصت را برای کاهش سیاست مالی از دست می دهد. بیت کوین پس از افت به زیر ۱۸۰۰۰ دلار در آخر هفته، جهش کرد، اما فروش نفت همچنان ادامه دارد زیرا ترس از رکود اقتصادی با بهبود جزئی چشم انداز عرضه مواجه می شود.

۱-دلار همچنان در قیمت پیشنهادی باقی می ماند و والر برای افزایش ۷۵ واحدی دیگر بحث می کند.

پس از اینکه یکی از مقامات فدرال رزرو گفت که خواهان افزایش ۷۵ واحدی دیگر نرخ بهره در نشست ماه جولای است، دلار نزدیک به بالاترین سطح ۱۹ ساله  خود باقی ماند.کریستوفر والر، فرماندار واشنگتن روز یکشنبه گفت اگر داده‌ها همانطور که من انتظار دارم به دست بیاید، من از اقدامی با اندازه مشابه در نشست ماه جولای خود حمایت خواهم کرد.

در بخش دیگر، Loretta Mester رئیس فدرال رزرو Cleveland گفت که دو سال طول می کشد تا تورم به هدف ۲ درصدی فدرال رزرو کاهش یابد و اذعان کرد که واکنش همراه با تاخیر فدرال رزرو به این تهدید، خطر رکود اقتصادی امریکا را افزایش داده است.

۲-آلمان پس از قطع عرضه گاز، نیروگاه های زغال سنگ خود را دوباره راه اندازی می کند

پس از آنکه روسیه در هفته گذشته جریان گاز به بزرگترین مشتری خود را ۶۰ درصد کاهش داد، آلمان اعلام کرد که برخی از نیروگاه های زغال سنگ را به منظور تضمین امنیت منابع انرژی راه اندازی خواهد کرد.این اقدام، پیشرفت آهسته آلمان به سمت حذف تدریجی زغال سنگ را که به عنوان بخشی از توافقنامه ائتلافی دولت فعلی مورد توافق قرار گرفت، به تاخیر می اندازد. با این حال، شانس این کشور را افزایش می دهد که تاسیسات ذخیره گاز خود را تا شروع زمستان پر کند. هابک، معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان نیز گفت که از تابستان امسال سیستم تخفیف را با هدف کاهش مصرف گاز معرفی خواهد کرد، اما نشانه های کمی در مورد نحوه عملکرد آن ارائه کرد.قیمت بنزین اروپا در واکنش به این موارد به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر رسید.

۳-بازارهای بین المللی سهام بالا می رود. شهادت لاگارد در کانون توجه است.

با بسته شدن بازارهای امریکا برای تعطیلات ژوئن، بازارهای آسیایی و اروپایی عمدتاً بالاتر رفته اند.

بانک مرکزی چین فرصتی را برای کاهش نرخ وام خود که مهمترین نرخ بهره سیاستی آن است، رد کرد و نشان داد که همچنان بیشتر نگران سطوح کلان در اقتصاد است تا کاهش مصرف به دلیل موج کووید.

کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در ساعت ۱۷:۳۰ در پارلمان اتحادیه اروپا سخنرانی خواهد کرد.

۴-بیت کوین جهش می کند اما شبکه های DeFi هنوز در حال کشمکش هستند.

بیت کوین پس از کاهش کوتاه مدت به زیر ۲۰۰۰۰ دلار در آخر هفته، جهش کرد و یک سری افت متوالی پنج روزه را پشت سر گذاشت.تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران بیتکوین مهم ترین  دارایی در فضای کریپتو در ۲۰۵۰۲ دلار معامله شد که نسبت به اواخر روز  یکشنبه ۳ درصد افزایش داشت. با این حال، روز شنبه به زیر ۱۸۰۰۰ دلار افت کرده بود که برای اولین بار به زیر قله قبلی خود در سال ۲۰۱۸ سقوط کرده بود .

با این حال، فشار بر روی شبکه‌های ارزهای دیجیتال با حجم کمتر همچنان مشکلاتی را ایجاد می‌کرد. شبکه Celsius یکی از معدود وام دهندگانی که هفته گذشته برداشت‌ها را به حالت تعلیق درآورد، گفت که برای از سرگیری برداشت‌ها به زمان بیشتری نیاز دارد، در حالی که پلتفرم دیفای Bancor مکانیسم به اصطلاح محافظت از دست دادن موقت را کمتر از یک ماه پس از راه‌اندازی به حالت تعلیق درآورد.

‏Solend شبکه‌ای که بر روی بلاک‌چین سولانا اجرا می‌شود، گفت که موقعیت ( پوزیشن) بسیار بزرگی را که توسط یک شخص انفرادی اداره می‌شود، برای کاهش ریسک سیستمی خود در اختیار گرفته است.

۵-فروش نفت کند می شود.

قیمت نفت خام روند کاهشی خود را افزایش داد، اگرچه سرعت فروش روند جمعه را کاهش داد که ناشی از ترس از رکود بود.تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران ، قیمت نفت خام آمریکا با ۰٫۴ درصد کاهش به ۱۰۷٫۵۳ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با ۰٫۸ درصد کاهش به ۱۱۲٫۲۰ دلار در هر بشکه رسید.

طبق گزارشات لیبی توانسته است تولید خود را به ۸۰۰ هزار بشکه در روز بازگرداند، زیرا موج اعتراضات و اختلال در تسهیلات صادراتی فروکش کرده است. چشم انداز افزایش عرضه امریکا نیز به بهبود ادامه می دهد، به طوری که تعداد دکل های حفاری Baker Hughes در هفته گذشته با ۴ عدد افزایش به بالاترین حد در ۲۶ ماه گذشته یعنی ۵۸۴ دستگاه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.