0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در چهارشنبه ۱۵ ژوئن بدانید، آمده است:

خلاصه:

فدرال رزرو قرار است نرخ بهره را ۷۵ واحد افزایش دهد که بیشترین افزایش نرخ در ۳۰ سال اخیر خواهد بود. بانک مرکزی اروپا یک جلسه اضطراری برای تلاش برای جلوگیری از گسترش اوراق قرضه منطقه یورو تشکیل می دهد. گزارش خرده‌فروشی ایالات متحده برای ماه مه در پیش رو است و داده‌های خرده‌فروشی و تولید صنعتی چین نشان می‌دهد که با برداشته شدن قرنطینه‌های گسترده در شانگهای و جاهای دیگر، اقتصاد بهبود یافته است. بیت کوین از ۲۰۰۰۰ دلار حمایت می کند. اپل و دیزنی هزینه های زیادی را برای حقوق ورزشی خرج می کنند و نفت پس از افزایش اندک ذخایر ایالات متحده کاهش می یابد، اما به گفته آژانس بین المللی انرژی، چشم انداز همچنان تاریک است.

۱-فدرال رزرو بیشترین افزایش نرخ بهره را از سال ۱۹۹۴ انجام میدهد.

انتظار می رود فدرال رزرو محدوده هدف صندوق های فدرال رزرو را ۷۵ واحد پایه به ۱٫۵٪ -۱٫۷۵٪ افزایش دهد که بیشترین افزایش نرخ بهره در ۲۸ سال اخیر خواهد بود.در پی گزارش تورم روز جمعه در ماه مه که در آن شاخص قیمت مصرف کننده به بالاترین سطح ۴ دهه اخیر یعنی ۸٫۶ درصد رسید، سرمایه گذاران به سرعت انتظارات خود را ارزیابی کردند. فدرال رزرو در حال حاضر مزایای احتمالی یک حرکت تهاجمی تر را در مقابل تأثیر منفی که ممکن است بر اعتبار هدایت رو به جلوی خود داشته باشد، ارزیابی خواهد کرد، که به وضوح به افزایش نیم واحدی تا شروع پیش از شروع معمول خود اشاره می کند.تصمیم فدرال رزرو در ساعت ۲۲:۳۰  به وقت ایران  آخرین نشانه‌های حرکت به سوی هزینه‌های مصرف‌کننده را در نظر می‌گیرد. داده‌های خرده‌فروشی برای ماه مه در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران ارائه می‌شود.

۲-وحشت در فرانکفورت

بانک مرکزی اروپا در تلاش برای جلوگیری از گسترش نوسانات در بازارهای اوراق قرضه منطقه یورو، یک جلسه اضطراری برگزار کرد.بازارهای اوراق قرضه واکنش مثبتی به این خبر نشان دادند و بازدهی ۱۰ ساله ایتالیا با ۱۹ واحد کاهش در ساعت ۱۴:۰۰  به وقت ایران به ۴٫۰۳ درصد رسید. در روز دوشنبه برای اولین بار در بیش از هشت سال از ۴ درصد عبور کرد. این سطحی است که ایتالیا برای حفظ آن تلاش خواهد کرد مگر اینکه رشد اقتصادی آن نسبت به آنچه که از زمان پیوستن به منطقه یورو در سال ۱۹۹۹ تاکنون ثبت کرده است، شتاب یابد. در همین حال، یورو با ۰٫۷ درصد افزایش به ۱٫۰۴۸۲ دلار رسید.

۳-سهام برای جهش آماده شده است.

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است  بالاتر باز شوند، اما همه چیز به تصمیم فدرال رزرو و قبل از آن به گزارش خرده فروشی بستگی دارد.

تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران، معاملات داوجونز ۱۳۳ واحد یا ۰٫۴ درصد افزایش یافت تا یک سری ضرر پنج روزه را پشت سر بگذارد. معاملات S&P 500 حدود ۰٫۵% افزایش یافت، در حالی که Nasdaq 100 نیز ۰٫۷% افزایش یافت.

سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار می‌گیرند شامل اپل می‌شود که موافقت کرد حداقل ۲٫۵ میلیارد دلار برای حقوق پخش انلاین لیگ برتر فوتبال ایالات متحده در روز سه‌شنبه بپردازد، در حالی که والت دیزنی نیز پس از موافقت با پرداخت ۳ میلیارد دلار برای ادامه پخش کریکت لیگ برتر هند در مسابقه حقوق پخش انلاین در برابر سرمایه گذاری مشترک Paramount Global و India’s Reliance Industries شکست خورد.

۴-بیت کوین به ۲۰ هزار دلار جهش میکند .

بیت کوین ۹ درصد دیگر افت کرد و به پایین ترین حد خود در ۱۸ ماه گذشته رسید.این طلای دیجیتال اکنون در هفت روز گذشته ۳۳ درصد از دست داده است که ضربه ای تازه به ادعاهای حامیان آن در مورد توانایی آن برای عمل به عنوان ذخیره ارزش است.در همین حال، اتریوم ۱۰٫۵ درصد دیگر سقوط کرد و اکنون حدود ۴۳ درصد در هفته گذشته افت کرده است، زیرا فروپاشی Celsius Network همچنان به ایجاد موج هایی از شوک از طریق اکوسیستم توکن های مرتبط به بلاکچین اتریوم ادامه می دهد.مایکل سیلور، مدیرعامل MicroStrategyروز سه‌شنبه گفته بود که شرکت او وثیقه کافی برای جلوگیری از هرگونه کال مارجین  دارد.

۵-کاهش قیمت نفت به دلیل افزایش موجودی و هشدار آژانس بین المللی انرژی

با وجود هشدار تازه آژانس بین‌المللی انرژی مبنی بر اینکه احتمالاً تقاضا در سال آینده دوباره از عرضه پیشی خواهد گرفت، قیمت نفت خام اندکی کاهش یافت.

آژانس بین المللی انرژی به کاهش طولانی مدت احتمالی تولید روسیه اشاره کرد که ممکن است تنها تا حدی با رشد تولید در خاورمیانه و ایالات متحده جبران شود.این امر به دنبال هشدار اوپک در روز سه‌شنبه در گزارش ماهانه نفت خود  مبنی بر اینکه تحریم‌های غرب علیه روسیه احتمالاً منجر به تولید کمتر از پیش‌بینی‌های امسال اوپک پلاس می‌شود ، است.

تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران، قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۲ درصد کاهش به ۱۱۷٫۵۳ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با ۱ درصد کاهش به ۱۱۹٫۹۸ دلار در هر بشکه رسید. دولت ایالات متحده اطلاعات موجودی ذخایر را در ساعت ۱۹:۰۰ به وقت ایران منتشر می کند، یک روز پس از آن که موسسه نفت آمریکا از افزایش شگفت انگیز اما اندک در ذخایر نفت خام خبر داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.