0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز سه شنبه، ۱۴ ژوئن بدانید، آمده است:

خلاصه:

فدرال رزرو جلسه دو روزه ای را همراه با بازارهای نابسامان آغاز می کند و در تلاش است تا قیمت را با افزایش ۷۵ واحدی در نرخ بهره افزایش دهد. افزایش ارزش دلار در برابر ین و یورو پس از اعتراف به نگرانی وزیر دارایی ژاپن و بانک مرکزی اروپا متوقف شد. داده های PPI ایالات متحده برای ماه مه می تواند در کوتاه مدت وضعیت را تغییر دهد. Crypto در پی فروپاشی شبکه Celsius تحت فشار باقی می ماند. اوپک گزارش ماهانه  نفت خود را منتشر میکند. اوراکل با درآمد سه ماهه خود بقیه را شگفت زده می کند.

۱-با شروع جلسه فدرال رزرو، بازارها به هم ریخته اند.

فدرال رزرو یک جلسه سیاست گذاری دو روزه را در بحبوحه  بازار آشفته آغاز می‌کند.برآورد بازار به سرعت به انتظار افزایش ۷۵ واحدی در نرخ هدف صندوق های فدرال رزرو در روز چهارشنبه در پی افزایش دردناک دیگری در تورم مصرف کننده در ماه مه تغییر کرده است. داده‌های تورم قیمت تولیدکننده برای این ماه در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران ارائه می‌شوند و به نظر می‌رسد با پیش‌بینی برآوردها برای افزایش شدید ۰٫۸ درصدی دیگر قیمت‌ها در آوریل، چنین انتظاراتی را تقویت کند.بازدهی  ۱۰ ساله خزانه داری در روز دوشنبه بیشترین افزایش را در سال جاری داشت زیرا سرمایه گذاران در تلاش برای قیمت گذاری مجدد ریسک افزایش نرخ بهره بودند.

۲- Crypto هنوز تحت فشار است.

پس از آن که یکی از بزرگترین بازیگران در این فضا، شبکه Celsius، در روز دوشنبه در بحبوحه بحران نقدینگی، برداشت‌ها را به حالت تعلیق درآورد، فضای ارزهای دیجیتال تحت فشار قرار دارد.قیمت بیت کوین در معاملات اولیه در اروپا به پایین ترین سطح ۱۸ ماه اخیر خود یعنی ۲۰۸۵۹ دلار رسید و بهبود پیدا کرد و در ۲۲۳۰۷ دلار معامله شد. این رقم همچنان نسبت به اواخر دوشنبه در نیویورک ۷٫۵ درصد کاهش دارد. احتیاط همچنان در دستور کار قرار گرفته، و فعالان بازار می‌دانند که MicroStrategy ، در صورت کاهش قیمت به کمتر از ۲۱۰۰۰ دلار، با یک بدهی ۲۰۵ میلیون دلاری مواجه می‌شود.از سوی دیگر، بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان، پس از تعلیق موقت در روز دوشنبه، توانست برداشت‌ها را از سر بگیرد.

۳-سهام با اندکی جهش و‌ریکاوری باز می شود.

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بعد از شروع هفته ای که کاهش را نشان می داد، با جهش اندکی باز شوند.تا ساعت ۱۴:۵۰ به وقت ایران، معاملات  Dow حدود ۵۵ واحد یا ۰٫۲ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات  S&P 500 حدود ۰٫۳ درصد و معاملات Nasdaq 100نیز  ۰٫۶ درصد افزایش یافتند. شاخص کسب‌وکارهای کوچک که قبلاً توسط NFIB جمع‌آوری شده از ۹۳٫۲ به ۹۳٫۱ کاهش یافت، که پایین‌ترین سطح در ۱۸ ماه گذشته است اما افت کمتری نسبت به ماه‌های اخیر مشاهده شده است.

سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار می‌گیرند عبارتند از Oracle که به‌روزرسانی سه‌ماهه آن در اواخر روز دوشنبه انتظارات را پشت سر گذاشت و اپل که دوباره مورد انتقاد ناظران ضد انحصاری اتحادیه اروپا قرار گرفت. در همین حال بازار کریپتو تحت کنترل باقی می‌مانند و مایکرواستراتژی  در پیش‌بازار ۵٫۴ درصد کاهش میابد، Coinbase حدود ۱٫۵ درصد کاهش داشت.

۴-افزایش دلار پس از نظرات ژاپن و بانک مرکزی اروپا متوقف می شود.

پس از آنکه وزیر دارایی ژاپن به نگرانی خود در مورد ضعف ین اعتراف کرد و بانک مرکزی اروپا مبارزه برای افزایش نیم واحدی نرخ بهره در ماه جولای را احیا کرد، دلار حرکت صعودی خود را در برابر یورو و ین متوقف کرد.رئیس بانک مرکزی هلند در مصاحبه ای

گفت که بانک مرکزی اروپا باید بیش از ۲۵ واحد افزایشی که در دستورالعمل هفته گذشته آن ذکر شده بود، افزایش دهد. بانک مرکزی اروپا درها را برای اقدامات شدیدتر در ماه سپتامبر باز گذاشته اما متعهد به رویکرد تدریجی‌و وابسته به داده ها در تابستان شده است.

۵-قیمت نفت بالا میرود. موعد انتشار گزارش ماهانه اوپک، API رسیده است.

قیمت نفت خام در آستانه گزارش ماهانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت درباره بازار نفت در ساعت ۱۵:۳۰ به وقت ایران، افزایش یافت. با توجه به شعله ور شدن مجدد کووید-۱۹ در پکن و شانگهای که موج جدیدی از محدودیت های حرکتی را ایجاد می کند، پیش بینی برای تقاضای خارج از چین از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

یک سخنگوی دولت پکن پیشتر گفته بود که شهر باید همه کار را انجام دهد تا شیوع بیماری  تحت کنترل باشد.تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران ، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۱۲۱٫۶۲ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام برنت با ۰٫۷ درصد افزایش به ۱۲۳٫۰۶ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.