0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز جمعه، ۱۰ ژوئن بدانید، آمده است :

خلاصه:

ایالات متحده داده‌های تورم مصرف‌کننده را برای ماه مه منتشر می‌کند، در حالی که انتظار می‌رود نرخ کل سالانه روی ۸٫۳ درصد باقی بماند. بازارهای اوراق قرضه منطقه یورو در حالی که تلاش می کنند با برنامه های بانک مرکزی اروپا برای افزایش نرخ بهره کنار بیایند، در آشفتگی به سر می برند. پس از آنکه قانونگذاران آمریکایی لایحه ای را برای گسترش  تحریم ها علیه روسیه ارائه کردند، قیمت نفت افزایش یافت. آمازون از رقابت پرهزینه برای حق پخش کریکت در هند کنار می‌رود و نیمی از شانگهای پس از کشف شیوع جدیدی از کووید-۱۹، تحت تدابیر محدودکننده قرار گرفته است.

۱- CPI ایالات متحده روی ۸٫۳٪ باقی می ماند.

روز بزرگی برای تورم است. ایالات متحده شاخص قیمت مصرف کننده خود را برای ماه مه در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران گزارش خواهد کرد. در حالی که این معیار ترجیحی فدرال رزرو نیست و هزینه مصرف شخصی بهتر الگوهای مخارج بخش وسیع تری را منعکس می کند.

تحلیلگران انتظار دارند قیمت‌ها در ماه ۰٫۷ درصد افزایش یافته باشد. با این حال، انتظار می رود که نرخ سالانه در ۸٫۳٪ باقی بماند.

۲-اوراق قرضه منطقه یورو بع آشفتگی به دلیل جزئیات طرح های افزایش نرخ توسط بانک مرکزی اروپا روبه رو میشود.

با چشم انداز افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا در شرایط کند اقتصادی، یورو و قیمت اوراق قرضه در اطراف منطقه یورو کاهش یافت.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در کنفرانس مطبوعاتی خود در روز پنجشنبه از ارائه جزئیات دقیق در مورد اینکه چگونه بانک مرکزی اروپا قصد دارد گسترش بازده اوراق قرضه را در محدوده قابل قبول نگه دارد، در حالی که برای اولین بار انقباض مالیخود را در ۱۱ سال گذشته آغاز می کند، خودداری کرد. در مقابل، او راهنمایی های غیرمعمول دقیقی در رابطه با مسیر نرخ های بهره ارائه کرد که ممکن است تا پایان سپتامبر ۷۵ واحد پایه بالاتر باشد.

تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران یورو ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۱٫۰۵۹۶ دلار رسید و در روز پنجشنبه بیش از ۱٫۵ درصد کاهش یافت. اختلاف بین بازدهی ۱۰ ساله آلمان و ایتالیا، فشار مالی در منطقه یورو، پس از افزایش ناگهانی در روز پنجشنبه، ۳ واحد پایه دیگر افزایش یافت .

۳-سهام به طور مختلط و‌ ترکیبی از روند نزولی و صعودی پس از روز پنجشنبه باز می شود.

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است به طور مختلط باز شوند زیرا شرکت کنندگان در آستانه انتشار داده کلیدی CPI موضع محتاطانه ای در انتظار و چشم دارند. این امار یک هفته پس از گزارش بازار کار که هنوز به میزان خوبی از حرکت در اقتصاد اشاره می کند، می آید.

تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران، معاملات داوجونز ۷۰ واحد یا ۰٫۲ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات  S&P 500 حدود ۰٫۱ درصد و نزدک ۱۰۰ کاهش یافتند و سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار می‌گیرند شامل والت دیزنی (NYSE:DIS) می‌شود که رئیس تلویزیونی خود را در روز پنجشنبه برکنار کرد و همچنین در یکی دیگر از داستانی های بزرگ شرکتی آن روز حضور داشت. آمازون (NASDAQ:AMZN) نیز تصمیم گرفته است پول نقد خود را در پیش خود نگه دارد و هنوز درگیر یک جنگ پیشنهادی ۷٫۷ میلیارد دلاری برای حقوق پخش مسابقات کریکت لیگ برتر هند است.

‏DocuSign (NASDAQ:DOCU) نیز در کانون توجه قرار خواهد گرفت که ۲۵ درصد کاهش را در پیش از بازار پس از از دست دادن درآمد در اواخر روز پنجشنبه نشان می دهد.

۴-شانگهای پس از یافتن موارد ابتلا بیشتر COVID-19، برخی از اقدامات قرنطینه را مجدداً اعمال میکند.

شهر شانگهای تنها چند هفته پس از پایان قرنطینه دو ماهه که منجر به ناآرامی اجتماعی قابل توجه و کاهش شدید فعالیت های اقتصادی شده بود، دوباره بیش از نیمی از ساکنان خود را تحت تدابیر COVID-19 قرار داد.رویترز گزارش داده  که مقامات دستور آزمایش PCR را برای همه ساکنان  شانگهای در آخر هفته داده اند.این خبر خیلی دیر منتشر شد تا تداوم رشد در سهام چین را مختل کند.

۵-با ارائه لایحه تحریم های ثانویه در بخش انرژی روسیه توسط قانونگذاران جمهوری خواه، نفت افزایش یافت.

پس از اینکه تهدید به تحریم‌های ثانویه آمریکا علیه صنعت انرژی روسیه افزایش یافت، قیمت نفت خام روز جمعه دوباره افزایش یافت.نمایندگان جمهوریخواه کنگره آمریکا لایحه‌ای را ارائه کردند که آژانس‌های فدرال را از برخورد با هر کسی که هنوز روابط تجاری با نهادهای تحریم‌شده روسیه دارند، منع می‌کند، که بازتابی از اقداماتی است که صنایع نفت ایران و ونزوئلا را در سال‌های اخیر فلج کرده است.

امارها از امارات متحده عربی تا هند به ایالات متحده نسبت به ادامه مسیر مشابه با روسیه هشدار داده اند و استدلال می کنند که به دلیل موقعیت روسیه به عنوان دومین صادرکننده بزرگ جهان، تأثیر بسیار عمیق تری بر بازارهای جهانی خواهد داشت.

تا ساعت ۱۵:۰۰به وقت ایران قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۷ درصد افزایش یافت و به ۱۲۲٫۳۸ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت ۰٫۸ درصد افزایش یافت و به ۱۲۴٫۰۹ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.