0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که شما باید در بازارهای مالی در روز سه شنبه، ۷ ژوئن بدانید، آمده است:

خلاصه:

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آماده می شود تا مدل تجاری پرداخت برای جریان سفارشات را کنترل کند. ین به پایین ترین حد خود در ۲۰ سال اخیر رسیده است زیرا بازارها با استراتژی محدودکننده رشد می کنند. افزایش نرخ بهره استرالیا به طور مستقیم بر تورم و نرخ بهره تمرکز می کند و احساسات نسبت به دارایی های پر ریسک را کاهش می دهد. اپل در شرف ورود به کسب و کار بخرید، بعداً پرداخت کنید است و نفت پیش از داده‌های موجودی ذخایر ایالات متحده دستخوش تغییر میشود.

۱- تدوین برنامه از جانب کمیسیون بورس و اوراق بهادار

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال تدوین برنامه‌هایی است که رقابت بیشتری را برای اجرای دستورالعمل سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند، اقدامی که پیامدهای گسترده‌ای برای صنعت کارگزاری دارد.

وال استریت ژورنال به نقل از افراد آشنا با برنامه ریزی SEC گزارش داد که این اقدام مدل کسب و کار مورد حمایت Robinhood (NASDAQ: HOOD) را که به طور معمول سفارشات مشتریان خود را از طریق شرکای خاص در ازای دریافت هزینه هدایت می کند، تغییر خواهد داد.این مدل سال گذشته به شدت مورد بررسی قرار گرفت.این حرکت به طور گسترده ای پیش بینی شده است و انتظار می رود که رئیس SEC، تغییرات پیشنهادی خود را در یک سخنرانی در روز چهارشنبه تشریح کند.

۲-ین به پایین ترین حد در ۲۰ سال گذشته می رسد.

ین به پایین‌ترین حد خود در ۲۰ سال اخیر افت کرد زیرا افزایش نیم واحدی در نرخ بهره در استرالیا بر تفاوت بین بانک‌های مرکزی که سیاست‌های مالی را سخت‌تر می‌کنند و بانک‌هایی که این کار را انجام نمی‌دهند، تأکید کرد.همچنین بر روی ین تاثیرگذار بود، بازدهی خزانه داری ایالات متحده افزایش یافت  که پس از افزایش قیمت نفت و گاز طبیعی در روز دوشنبه به بالاترین حد خود در چهار هفته اخیر رسید. خزانه داری قرار است اسکناس های سه ساله را بفروشد.

سرمایه گذاران در اوراق قرضه امریکا در آستانه انتشار داده های تورم مصرف کننده در ماه مه در روز جمعه محتاط تر عمل میکنند، در حالی که گزارش بازار کار نشان می دهد در ماه گذشته حرکت زیادی در بازار کار وجود دارد.

۳-سهام قرار است پایین تر باز شود.

بازارهای سهام امریکا قرار است با کاهش بازگشایی شوند و از رشدهای متوسط ​​روز دوشنبه چشم پوشی کنند، اما اساساً در محدوده متوسط باقی میماند زیرا  CPI منتشر میشود.

تا ساعت ۱۴:۴۵ به وقت ایران ،معاملات  داوجونز ۱۶۱ واحد یا ۰٫۵ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 حدود ۰٫۶ درصد و  نزدک ۱۰۰ نیز ۰٫۸ درصد کاهش یافتند.

اپل (NASDAQ:AAPL) احتمالاً پس از رونمایی از تغییرات اساسی  مک بوک خود در اواخر روز دوشنبه، بیشترین توجه را در معاملات اولیه جلب خود خواهد کرد. همچنین ورود خود را به کسب و کار Buy Now Pay Later اعلام کرد و ۵٫۵ درصد از ارزش در رقیب خود Affirm را در این فرآیند کاهش داد. سهام Affirm در معاملات قبل از بازار ۲ درصد دیگر کاهش یافت.

۴-جانسون مبارزه میکند.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، پس از اینکه رای عدم اعتماد قانون‌گذاران حزبش را با اختلاف نسبتاً کمی دریافت کرد، قول داد که با آن مبارزه کند.

بیش از ۴۰ درصد از اعضای محافظه‌کار پارلمان به این طرح رای دادند که به دنبال گزارشی اهانت‌آمیز مبنی بر پارتی‌های غیرقانونی بود، در حالی که بقیه کشور قرنطینه‌های سختگیرانه ناشی از کووید را میگذرانند.

پوند به نتیجه واکنش نشان داد که نوید یک دوره طولانی تغییر در سیاست بریتانیا را می‌دهد، زیرا جانسون ناامیدانه به دنبال سیاست‌هایی برای احیای جایگاه آسیب‌دیده‌اش است. شکست در هر یک از دو انتخابات میان‌دوره‌ای که قرار است در هفته‌های آینده برگزار شود، ممکن است چنین تلاش‌هایی را ناکام بگذارد.

۵-نفت پیش از داده های API دستخوش تغییر میشود.

قیمت نفت خام اندکی کاهش یافت زیرا جو بازار به سمت نگرانی نسبت به تقاضای جهانی در روزی که اخبار کمی در بازار وجود داشت تغییر کرد.تا ساعت ۱۴:۴۵به وقت ایران ، قیمت نفت خام آمریکا با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۱۸٫۲۷ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۱۹٫۲۵ دلار در هر بشکه رسید.در همین حال، قیمت گاز طبیعی به رکوردشکنی خود ادامه داد و به ۹٫۳۶۹ دلار در هر mmBtu رسید.طبق معمول، داده‌های موجودی هفتگی موسسه نفت آمریکا نیز ارائه می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.