0

پنج نکته طلایی

در اینجا مواردی که باید برای بازارهای مالی در روز جمعه، ۳ ژوئن بدانید، آمده است:

خلاصه:

همه نگاه‌های بازار به گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در ماه مه معطوف شده است که انتظار می‌رود وضعیت استخدام قوی پیش رود , اما پس از یک هفته هشدارهای شرکتها یا مدیران اجرایی منتشر می‌شود. ایلان ماسک جدیدترین نام‌ مهمی است که با ایمیلی فاش شده که حاکی از اخراج وسیع کارمندان است، به دسته دوم پیوسته است . اوپک پلاس در نهایت به افزایش برنامه های تولید با افزایش زیاد قیمت نفت پاسخ داد و در همه این موارد سوالی که باید به آن پاسخ داده شود این است که پس از یک سال پرنوسان تا به امروز، با گزارش‌های درآمدی عمده دیروز ایالات متحده که تعدادی از داده‌های محتلف را ارائه می‌کرد ، در حال حاضر وضعیت بازار چگونه شده است.

۱-موعد انتشار گزارش مشاغل ایالات متحده رسیده است .

هر گزارش شغلی یک گزارش مهم است . گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ماه مه در مقطعی کلیدی منتشر می شود، زیرا فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش داده و این هفته، انقباضات کمی را آغاز کرده است. انتظارات این است که اقتصاد ایالات متحده ۳۲۵ هزار شغل در ماه مه ایجاد میکند، که نسبت به ۴۲۸ هزار شغل در ماه گذشته و میانگین ۶ ماهه ۴۰۲ هزار نفر کاهش یافته است، اما هنوز میزان قابل توجهی است. در همین حال، انتظار می‌رود نرخ بیکاری به ۳٫۵ درصد کاهش یابد، پایین‌ترین سطح قبل از پاندمی است .با توجه به اینکه فدرال رزرو همچنان برنامه ای برای افزایش ۵۰ واحد پایه دارد، تصور اینکه چه چیزی در گزارش مشاغل ممکن است این مسیر را تغییر دهد دشوار است. در همین حین ، آمار غیرکشاورزی ADP انتظارات را از دست داد و تنها ۱۲۸ هزار شغل اضافه شد، و هشدار درخصوص بخش خصوصی به سرعت ادامه دارد و سرمایه گذاران را برای چرخش در اقتصاد آماده میشوند.

۲-ایلان ماسک از جمله افرادی است که اخراج را در نظر گرفته است .

رویترز گزارش داد که در یک ایمیل داخلی، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا خواستار کاهش حدود ۱۰ درصدی نیروی کار تسلا شده است. ایلان ماسک به وضعیت فوق‌العاده بد در مورد اقتصاد اشاره کرد و درباره نگرانی‌هایی که ممکن است یک رکود در راه باشد ابراز نگرانی کرد. این امر پس از آن صورت گرفت که ایلان ماسک از همه کارمندان تسلا خواست تا حداقل ۴۰ ساعت در هفته در دفاتر شرکت مربوطه کار کنند و به معنای رشد آهسته تر در شرکت سازنده خودروهای الکتریکی است.این هشدار پس از یک هفته  است که جیمی دایمون، مدیر عامل جی‌پی مورگان درباره طوفان آینده صحبت کرد و شرکت‌های Coinbase Global Inc (NASDAQ:COIN) و Gemini، استخدام‌ها را محدود کردند و مایکروسافت (NASDAQ:MSFT) پیشبینی راهنما خود را کاهش داد.

۳-داده های PMI یک سری داده اقتصادی دیگر هستند که منتشر میشوند.

در ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران ، آمار مربوط به شاخص مدیران خرید ایالات متحده (PMI) منتشر می‌شود. انتظار می‌رود که رشد اقتصادی آن‌ها با انتشار امار در بالای ۵۰ ادامه داشته باشد، اما رشد آهسته‌تری نسبت به آوریل داشته باشد. در میان گزارش‌ها اظهارات دایمون در تضاد با اظهارات مدیرعامل بانک اف آمریکا است که نسبت به مصرف‌کننده و در نتیجه اقتصاد خوش‌بین‌تر است، داده‌های اضافی در مورد اینکه واقعاً فعالیت اقتصادی ایالات متحده در کجا است نیز  به دقت بررسی خواهد شد.

در اروپا، PMI های منطقه یورو عمدتاً از الگوی مورد انتظار از امار ایالات متحده پیروی کردند و رشد مستمر، اما کندتر از ماه قبل یا انتظارات را نشان دادند.

۴-با افزایش برنامه اوپک پلاس، نفت کاهش می یابد.

اوپک پلاس در نشست دیروز خود انتظارات برای افزایش تولید را ارائه کرد و قصد دارد تولید خود را در ماه های جولای و اوت  ۵۰ درصد افزایش دهد. قیمت نفت وست تگزاس و نفت خام برنت در معاملات اولیه به ترتیب ۰٫۶ و ۰٫۵ درصد کاهش یافت.گزارش‌های حفاری نفتی Baker Hughes و کل دکل‌های حفاری شده منتشر می‌شود که نشان‌دهنده هفتگی حفاری  shale امریکا و افزایش آن در میان افزایش مداوم قیمت‌های انرژی است.

۵-واکنش ها به گزارش سوددهی ، سوالات در خصوص قیمت گذاری ها را افزایش می دهد.

گروهی از شرکت‌های بزرگ مستقر در امریکا در  روزهای گذشته درآمد خود را گزارش کردند و سوالاتی را در مورد قیمت‌های بازار پس از شروع پرتلاطم سال ایجاد کرد. از جمله گزارشات:

‏RH (NYSE:RH)، که یک خرده‌فروش طراحی مبلمان است و یکی از اولین کسانی است  که نسبت به کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده هشدار داده برآوردها را شکست داد اما راهنمایی‌ها را کاهش داد. و سهام آن قبل از بازار ثابت معامله می شود.

‏Okta (NASDAQ:OKTA)، نیز یک شرکت نرم‌افزار امنیتی است که پس از پیشی گرفتن از انتظارات برای این سه‌ماهه و راهنمایی‌ها، تقریباً ۱۷ درصد در معاملات قبل از بازار رشد کرد.

‏Crowdstrike Holdings Inc (NASDAQ:CRWD) علیرغم شکست در تمام معیارها، ۴٫۵ درصد در پیش از بازار بالاتر معامله شد.

شرکت Lululemon Athletica Inc (NASDAQ:LULU) در معاملات اولیه پس از گزارش قوی خود، حتی با وجود تردیدها در مورد شانس آنها برای عملکرد بهتر، نزدیک به ۲٪ افزایش یافت.

افزایش اخیر از اواسط ماه مه منجر به این سوال شده است که آیا ما در یک وضعیت صعودی در بازار نزولی قرار داریم یا بازار واقعاً کف قیمتی  است. نتایج و واکنش‌های متفاوت، به‌ویژه در بخش‌هایی مانند فناوری و خرده‌فروشی ها نشان می‌دهد که هنوز چیزهای زیادی برای تعیین تک تک شرکت‌ها وجود دارد.درساعت ۱۴:۴۵ به وقت ایران، معاملات S&P 500 حدود ۰٫۴٪ کاهش یافت، در حالی که معاملات Dow حدود ۰٫۳٪ کاهش یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.