0

پنج نکته طلایی

 

در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز پنجشنبه، ۲ ژوئن بدانید، آمده است:

خلاصه:

طبق اخبار Sheryl Sandberg پس از ۱۴ سال Meta Platforms را ترک می کند. ایلان ماسک به کارمندان تسلا اولتیماتوم می دهد. بر اساس گزارش‌هایی مبنی بر اینکه عربستان سعودی ممکن است تولید خود را در پاسخ به اصرار امریکا افزایش دهد، نفت کاهش می‌یابد. اوپک قرار است تشکیل شود و سهام امریکا برای بازگشایی صعودی آماده شود، اما نگرانی ها در مورد چشم انداز اقتصادی باقی مانده است. داده‌های مربوط به درخواست‌های اولیه بیکاری و استخدام در بخش خصوصی امروز منتشر میشود.

۱- طبق اخبار Sandberg تصمیم دارد Meta Platforms را ترک کند

‏Sandberg، مدیر عامل شرکت متا اواخر چهارشنبه در یک پست فیسبوک اعلام کرد که پس از ۱۴ سال شرکت را ترک می کند.این اعلامیه سهام متا را ۴ درصد کاهش داد.مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت، در یک پست جداگانه در فیسبوک گفت، Javier Olivan به عنوان مدیر عملیاتی شرکت خواهد کرد.خروج Sandberg پایانی بر عصری برای متا است که پس از سال‌ها رسوایی در مورد سوء استفاده از حریم خصوصی و انتشار محتوای نامناسب در پلتفرم‌هایش و همچنین کاهش رشد کاربران در اپلیکیشن خود ، تمرکز خود را به سمت محصولات سخت‌افزاری و metaverse تغییر می‌دهد.

۲- اولتیماتوم ایلان ماسک

بر اساس ایمیلی فاش شده، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا (NASDAQ:TSLA) اولتیماتومی به کارکنان شرکت خودروهای الکتریکی داده است و از آنها خواسته است برای ۴۰ ساعت کار در هفته به دفتر بازگردند یا استعفا دهند.ماسک در ایمیلی که سه شنبه شب ارسال شد نوشت: همه افراد در تسلا باید حداقل ۴۰ ساعت در هفته را در دفتر بگذرانند.اگر حاضر نشوند، فرض می کنیم که استعفا داده اند.

سیاست کار از راه دور توییتر اکنون ممکن است در معرض تهدید قرار گیرد. این شرکت تکنولوژی جزو اولین شرکت‌هایی بود که سیاست کار از خانه را برای همیشه در روزهای ابتدایی پاندمی اعلام کرد.

۳-بازار سهام بالاتر باز میشود.

با وجود یک روز پس از هشدار جیمی دایمون، مدیرعامل جی پی مورگان مبنی بر اینکه اقتصاد ایالات متحده با طوفان ناشی از فدرال رزرو و جنگ در اوکراین مواجه است، بازارهای سهام ایالات متحده بالاتر باز می شوند. او افزود که شرکت او  با ترازنامه بسیار محافظه کارانه عمل خواهد کرد.

سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار خواهند گرفت، شامل خرده‌فروش آنلاین محصولات حیوان خانگی Chewy (NYSE:CHWY) است که در معاملات  به دنبال درآمدهای سه ماهه‌ای که بالاتر از انتظارات بود، افزایش یافت، در حالی که شرکت Hewlett Packard (NYSE:HPE) گزارش داد که در درآمد خود کوتاهی کرده است.

درآمدهای شرکت‌های  Crowdstrike Holdings Inc (NASDAQ:CRWD) و Asana Inc (NYSE:ASAN) به همراه نتایج  Lululemon Athletica (NASDAQ:LULU)، و  (NYSE:DBI) و

‏RH ( NYSE: RH) اعلام خواهد شد.

۴-موعد انتشار داده های مدعیان بیکاری و ADP سر رسیده است.

وزارت کار مهمترین  داده را با گزارش هفتگی خود در مورد ادعاهای اولیه بیکاری در ساعت ۱۷:۰۰به وقت ایران ارائه خواهد کرد. ADP اطلاعات مربوط به استخدام بخش خصوصی را در ساعت ۱۶:۴۵به وقت شرقی منتشر خواهد کرد.

داده های اشتغال قبل از گزارش روز جمعه حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه مه منتشر می شود و اقتصاددانان انتظار دارند که اقتصاد در ماه گذشته ۳۲۰۰۰۰ شغل ایجاد کند. در حالی که هنوز ثابت مانده است و کمترین رشد مشاغل را در حدود یک سال نشان می دهد زیرا با کاهش اثرات پاندمی، بازار کار به رشد متوسط ​رسیده است.

سرمایه گذاران داده های اقتصادی را به دقت زیر نظر دارند تا سرنخ هایی در مورد اینکه چه معنایی برای نرخ های بهره می تواند داشته باشد.

در همین حال، لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، قرار است سخنرانی کند، یک روز پس از آن که جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو St. Louis، خواستار افزایش شدید بیشتر نرخ بهره برای کاهش تورم شد و افزود که ممکن است در اواخر سال آینده یا در سال ۲۰۲۴ نرخ‌ها کاهش یابد.

۵-نفت کاهش میابد ; داده های EIA در کانون توجه است.

به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر اینکه عربستان سعودی می‌تواند تولید نفت خود را برای جبران کاهش تولید روسیه در پاسخ به درخواست امریکا افزایش دهد، قیمت نفت حدود ۲ درصد کاهش یافت.

صادرات نفت روسیه به دلیل تحریم های امریکا و اتحادیه اروپا که در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین اعمال شده اند، آسیب دیده است.

بازرگانان انرژی همچنین چشم به نشست اوپک پلاس برای بحث در مورد سیاست عرضه برای هرگونه نشانه ای در مورد برنامه های تولید داشتند. انتظار می‌رود اوپک به برنامه‌های خود برای افزایش متوسط ​​ماهانه تولید نفت، علیرغم مشکلات  بازارهای جهانی، پایبند بماند.برنت ۱۴:۰۰ ۰٫۶ درصد افزایش یافت با ۲٫۵۷ دلار یا ۲٫۲ درصد کاهش به ۱۱۳٫۷۲ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که قیمت نفت خام آمریکا ۲٫۶۵ دلار یا ۲٫۳ درصد کاهش یافت و به ۱۱۲٫۵۱ دلار در هر بشکه رسید. داده های اداره اطلاعات انرژی در مورد ذخایر ایالات متحده در ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران، یک روز دیرتر از حد معمول به دلیل تعطیلات روز یادبود منتشر میشود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.