0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز چهارشنبه، ۲۵ مه بدانید، آمده است:

خلاصه:

فدرال رزرو صورتجلسه آخرین جلسه خود را منتشر خواهد کرد، در حالی موعد انتشار سفارشات کالاهای بادوام برای ماه آوریل نیز رسیده است. در حالی که سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا صحبت از افزایش شدید نرخ بهره را به چالش می کشند، یورو سقوط

می کند. Nelson Peltz  ممکن است در آستانه تصاحب Wendy’s باشد، در حالی که Nvidia پس از بسته شدن بازار گزارش درامدی خود را ارائه خواهد داد. روسیه به ورشکستگی در بدهی‌های تولیدی نزدیک‌تر می‌شود و داده‌های دولت امریکا نشان می‌دهد که جایگاه‌های بنزین این کشور در آستانه شروع فصل رانندگی تابستانی چقدر ذخیره شده است.

۱-موعد سخنرانی فدرال رزرو رسیده است.

فدرال رزرو گزارش آخرین جلسه خود را در ساعت ۲۲:۳۰ به وقت ایران منتشر خواهد کرد.هشدار سود و داده های ضعیف فروش مسکن بازدهی اوراق قرضه را پایین آورده و سهام مصرف کننده و رشد متمرکز را کاهش است.خاطرات بحران اقتصادی پیشین روز سه‌شنبه توسط یک توییت تقریبا مبهم از مایکل بری، به یاد آورده شد. او برای نقش خود در کم‌ کردن موجودی پیش‌آغازین در ۲۰۰۷-۲۰۰۸ مشهور است.بری گفت «همانطور که درباره ۲۰۰۸ گفتم، «این» مانند تماشای تصادف یک هواپیما می‌ماند. دردآور است، بامزه نیست و من نمیخندم» بدون اینکه مشخصا بگوید «این» چیست.

۲-یورو افت میکند.

یورو در حالی افت کرد که بانک مرکزی اروپا به شدت تحت فشار قرار گرفت و رای دهندگان پشت سر هم یکی در میان برای درخواست کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا برای افزایش تدریجی نرخ بهره قرار گرفتند.رئیس بانک مرکزی هلند و همتای فنلاندی او، یکی از اعضای اصلی شورای حاکمیتی، نشان دادند که هر دو تنها با افزایش ۲۵ واحدی در نشست بانک در ماه جولای قانع خواهند شد.

آمارهای اروپا در یک روز متفاوت بود، بیکاری فرانسه اندکی افزایش یافت، اما تورم قیمت تولیدکننده اسپانیا همچنان با نرخ سالانه ۴۵ درصد در حال افزایش است.بانک مرکزی نیوزلند یک روزه در بخش های دیگر نرخ اصلی خود را ۵۰ واحد افزایش داد و به ۲ درصد رساند.

۳-بازار سهام قرار است یکنواخت باز شود . Wendy’s در کانون توجه است.

بازارهای سهام ایالات متحده برای بازگشایی ( مختلط) هم نزولی هم صعودی آماده شده اند، زیرا حوزه تکنولوژی قادر به جبران بیشتر عملکرد ضعیف روز سه شنبه نیست.

تا ساعت ۱۴:۵۰ به وقت ایران، معاملات Dow حدود ۱۸ واحد یا کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 و Nasdaq 100 نیز به میزان مشابهی افزایش یافتند.

سهام‌هایی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می‌گیرند عبارتند از Nordstrom (NYSE:JWN) که درآمدهای آن پس از بازار روز گذشته روند فروش اخیر را پیش گرفت و Wendy’s (NASDAQ:WEN) پس از اینکه Nelson Peltz که پیشنهاد داد که به عنوان بزرگترین سهامدار آن در حال بررسی برای خرید است. Lyft (NASDAQ: LYFT) نیز ممکن است پس از گزارشی مبنی بر کاهش سرعت استخدام، مسیر دیگری را در پیش بگیرد.

در همین حال، فایزر (NYSE:PFE) با بیان اینکه داروها را با قیمت تمام شده به کشورهای کم درآمد عرضه می کند، سهام این شرکت داروسازی را تحت فشار قرار داد.تراشه‌ساز انویدیا (NASDAQ:NVDA) سهام برجسته در گزارش درآمدی امروز است، البته  پس از ساعت‌ کاری بازار .

۴-روسیه به حالت رکود و ورشکستگی نزدیک تر می شود.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که جلسه فوق‌العاده‌ای را در این هفته برگزار خواهد کرد، در میان گمانه‌زنی‌های شدید درباره اینکه در آینده با بدهی‌های دولتی این کشور چه اتفاقی می‌افتد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه تأیید کرد که معافیت موقت تحریم‌ها را برای پردازش بازپرداخت بدهی‌های دولت روسیه تمدید نخواهد کرد، چیزی که احتمالاً این کشور را رسماً در وضعیت رکود قرار می‌دهد حتی اگر هم مایل باشد و هم قادر به پرداخت.

گمانه زنی دیگری حاکی از آن است که کنترل سرمایه خود را بیشتر کاهش داده و نرخ های بهره را کاهش خواهد داد تا افزایش  روبل را تحت کنترل درآورد. روبل روز چهارشنبه با حمایت مازاد که نه تنها به دلیل دریافت رکورد صادرات انرژی، بلکه به دلیل افت  واردات نیز افزایش یافته است، دوباره به بالاترین سطح چهار ساله خود رسید.

۵-با رسیدن ذخایر بنزین ایالات متحده به پایین ترین حد فصلی ۸ ساله، نفت افزایش یافت.

پس از اینکه داده‌های موسسه نفت آمریکا نشان داد که تقاضای ایالات متحده در آستانه تعطیلات آخر هفته ، علیرغم قیمت‌های بی‌سابقه بنزین، همچنان قوی است، قیمت نفت خام دوباره افزایش یافت.

طبق API، ذخایر نفت خام در واقع هفته گذشته ۶۰۰ هزار بشکه افزایش یافت، اما ذخایر بنزین در این زمان از سال به پایین‌ترین حد خود از سال ۲۰۱۴ رسیده است، در زمانی که اوج تقاضا برای بنزین شروع شده است. تا ساعت ۱۴:۵۵ به وقت ایران، قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۴ درصد افزایش به ۱۱۱٫۳۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام برنت با ۱٫۲ درصد افزایش به ۱۱۲٫۰۴ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.