0

پنج نکته طلایی

در اینجا مواردی است که شما باید در بازارهای مالی در روز سه شنبه، ۲۴ مه بدانید:

خلاصه:

اسنپ با یک هشدار سود که باعث ایجاد ترس در سهام این رسانه های اجتماعی می شود، به سرعت به وضعیت صعود روز دوشنبه بعد از بازار، خاتمه می‌دهد .بازارهای چین پس از نگاهی دوباره به برنامه های محرک دولت، به آن ها واکنش منفی نشان میدهد.  Zoom Video از بهبود قابل توجهی در سودآوری خبر می‌دهد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، قرار است صحبت کند و برخی از هم اکنون به این فکر می‌کنند که فدرال رزرو می‌تواند افزایش نرخ بهره را متوقف کند. در حالی که کریستین لاگارد افزایش ۵۰ واحدی در ماه ژوئیه را در جدول بانک مرکزی اروپا حفظ کرده است، ارزش دلار کاهش می یابد و داده‌های ذخایر مؤسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها تا چه اندازه رانندگی را به دلیل قیمت بالای بنزین کاهش می‌دهند.

۱-سهام Snap در کانون توجه قرار گرفته است .

هشدار سود از سوی اسنپ به سرعت به وضعیت صعودی روز دوشنبه پس از بازار پایان داد و بازارهای جهانی را دوباره به حالت ریسک رساند.

اسنپ چت گفت که شرایط سریع تر از آنچه که انتظار داشت بدتر شده است، زمانی که گزارش درآمد ناامیدکننده ای در ماه گذشته منتشر کرد. گزارش‌های مختلف همچنین به یادداشت مدیرعامل اشاره کرده‌اند که می‌گوید این شرکت استخدام را کند می‌کند و برخی از برنامه‌های توسعه را به سال آینده موکول می‌کند و همچنین به دنبال افزایش صرفه‌جویی در هزینه‌ها در سال جاری است. سهام اسنپ در واکنش به این موارد بیش از ۳۰ درصد افت کرد.این خبر تنها چند ساعت پس از آن منتشر شد که چشم‌انداز خوش‌بینانه مدیرعامل جی‌پی‌مورگان به سرمایه‌گذاران از قدرت زیربنایی تقاضا در اقتصاد ایالات متحده اطمینان داد، چیزی که تجارت اصلی وام دهی آن را تقویت می‌کند. سهام جی‌پی مورگان در واکنش به آن بیش از ۶ درصد رشد کرد، اما در معاملات پیش از بازار سه‌شنبه کمتر از ۱ درصد عقب نشینی کرد.

۲-احساسات چین با ارزیابی مجدد طرح محرک ضربه خورد.

احساسات سرمایه گذاران نیز یک روزه به دلیل ارزیابی مجدد بسته محرک مالی که اواخر روز دوشنبه توسط کابینه چین به تصویب رسید، آسیب دید.

این اقدامات، که شامل بیش از ۲۰ میلیارد دلار کاهش مالیات است، ممکن است فعالیت های اقتصادی را تحریک کند، اما بعید به نظر می رسد که بر اثر تعطیلی طولانی مدت فعالیت های عمده فروشی برای شهرهایی مانند شانگهای و پکن، اگر کشور پایبند به سیاست کنترل کووید بماند،  غلبه کند .

احساسات سرمایه گذاران خارجی نسبت به چین نیز در افشای شرایط منطقه Xinjiang توسط مجله آلمانی اشپیگل، که آنچه را که نقض عمده حقوق بشر علیه جمعیت عمدتا مسلمان Uighur می نامد، نشان میدهد که با مشکلات جدیدی روبرو هستند.

۳-بازار سهام قرار است پایین تر باز شود . شرکت های رسانه اجتماعی تحت فشار هستند، اما Zoom شروع به جهش میکند.

بازار سهام ایالات متحده قرار است با کاهش باز شوند و تقریباً نیمی از آنچه در صعود روز دوشنبه به دست آورده بودند را باز میگرداند.

تا ساعت ۱۴:۵۰ به وقت ایران، معاملات Dow نسبتاً ۲۱۰ واحد یا ۰٫۷ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات  S&P 500 حدود ۱٫۱ درصد و معاملات نزدک ۱۰۰ نیز ۱٫۷ درصد کاهش یافتند.

شرکت اسنپ ​​که هنوز ۲۹ درصد کاهش قیمت دارد، بر سایر رسانه‌های اجتماعی و سهام تبلیغاتی مانند متا (NASDAQ:FB) و توییتر (NYSE:TWTR) در پیش‌فروش بازار فشار وارد می‌کند. سهام دیگری که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار خواهند گرفت شامل Zoom Video (NASDAQ:ZM) است که سود بهتری را گزارش کرد اما کندترین رشد خود را در سه ماه اخیر نشان داد. سهام زوم در پیش از بازار ۶٫۴ درصد افزایش یافت.

۴-پاول برای صحبت کردن حاضر میشود. موعد انتشار داده های فروش خانه نوساز سر رسیده است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در ساعت ۲۳:۰۰ به وقت ایران، یک روز پس از آن که دو همکار ارشد وی اولین اشارات تعدیل در سرعت برنامه ریزی شده برای انقباض سیاست مالی را مطرح کردند، سخنرانی خواهد کرد. Raphael Bostic ، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، روز دوشنبه گفته بود که فدرال رزرو ممکن است پس از دو افزایش نیم واحدی دیگر، از عهده توقف افزایش نرخ بهره برآید.

فروش خانه های جدید در ماه آوریل و نظرسنجی های تجاری از طرف فدرال رزرو شیکاگو و ریچموند اعلام می شود.شاخص دلار آمریکا در معاملات کاهش یافت، اما به دلیل اینکه کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، شانس رد افزایش نیم واحدی نرخ بهره در ماه ژوئیه را رد کرد و در روز دوشنبه تایید کرد که دوران منفی نرخ‌ها تا سپتامبر به پایان خواهد رسید. با این حال، PMI ترکیبی منطقه یورو در ماه می بیش از حد انتظار کاهش یافت.

۵-نفت به دلیل رسیدن قیمت بنزین به بالاترین حد خود، کاهش می یابد. API در کانون توجه است.

قیمت نفت خام با عرضه محدود، بازگشایی شانگهای و تداوم تقاضای قوی در ایالات متحده که همچنان بر آن حاکم است،دستخوش تغییر شد و بر اساس گزارش انجمن خودرو آمریکا، میانگین قیمت بنزین در ایالات متحده اکنون به رکورد جدید ۴٫۵۹۸۰ دلار در هر گالن رسیده است.

کاهش ناگهانی دلار نیز خریداران جهانی را تشویق می کند، اما قیمت ها در سطحی باقی می مانند که در میان مدت تقاضا را از بین می برد. وزیر انرژی هند گفت که قیمت ۱۱۰ دلار در هر بشکه برای کشورش که یکی از بزرگترین واردکنندگان جهان است، ناپایدار است.تا ساعت ۱۴:۵۵ به وقت ایران معاملات نفت خام آمریکا ۰٫۱ درصد افزایش یافت و به ۱۱۰٫۳۶ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام برنت با  کاهش به ۱۱۰٫۷۵ دلار در هر بشکه رسید. داده های موسسه نفت آمریکا در مورد ذخایر نفت خام نیز ارائه می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.