0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز چهارشنبه، ۱۸ مه بدانید، امده است:

خلاصه:

خرده‌فروشان بزرگ‌ ایالات متحده درآمد خود را گزارش می‌کنند و پیام‌های ارسال شده در روز سه‌شنبه توسط گزارش خرده‌فروشی و Walmart را نشان می‌دهند. بانک مرکزی اروپا ممکن است به افزایش ۵۰ واحدی در نرخ اصلی خود در ماه ژوئیه چشم دوخته باشد و پوند پس از رسیدن تورم به بالاترین حد در ۴۰ سال اخیر آسیب می بیند درست همانطور که به نظر می رسد انگلیس در آستانه آغاز جنگ تجاری با اتحادیه اروپا است. قیمت نفت پس از یک گزارش موجودی قوی دیگر دوباره افزایش یافت و سهامداران JPMorgan فکر می کنند که Jamie Dimon  به اندازه کافی ثروتمند است.

۱-گزارشات درآمد خرده فروشی

گزارش فروش خرده‌فروشی قوی برای آوریل در روز سه‌شنبه، همراه با یک به‌روزرسانی سه ماهه ضعیف از Walmart، تمرکز ویژه‌ای بر مجموعه درآمدهای بخش خرده‌فروشی ایجاد کرد و‌ همچنین شرکت های Target و TJX قبل از باز شدن گزارش درامدی خود را ارائه می‌دهند و گزارش Home Depot نشان داد که با وجود نشانه‌هایی مبنی بر سرد شدن بازار مسکن، رونق بهبود خانه‌ها همچنان خوب باقی مانده است.داده های مجوز ساخت مسکن آوریل در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران منتشر میشود، در حالی که به روز رسانی هفتگی در مورد نرخ وام مسکن و درخواست ها در ساعت ۱۵:۳۰اعلام‌خواهد شد.

۲-انتظارات بانک مرکزی اروپا تغییر می کند

یورو بالا‌ی ۱٫۰۵ دلار باقی ماند زیرا بازارهای مالی انتظارات خود را برای افزایش نرخ بهره از بانک مرکزی اروپا تا پایان سال افزایش دادند. بانک مرکزی هلندی در روز سه شنبه احتمال افزایش ۵۰ واحدی در ماه جولای را مطرح کرد، اکنون منعکس کننده انتظارات ۱۰۰ واحد پایه از سوی فرانکفورت است.

رئیس بانک فنلاند نیز روز چهارشنبه گفت که بانک مرکزی اروپا باید نسبتاً سریع نرخ کلیدی خود را به بالای صفر برساند و افزود که بسیاری از اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا نیز همین احساس را دارند.شاخص CPI منطقه یورو در آوریل به ۷٫۴ درصد کاهش یافت، در حالی که نرخ تورم بدون مواد غذایی و انرژی ۳٫۹ درصد تأیید شد. با این حال، خطرات ناشی از کاهش شدید رشد اقتصادی نیز آشکار بود، زیرا ثبت نام خودرو در اتحادیه اروپا در ماه آوریل ۲۰٫۶ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت. آنها نسبت به سال قبل ۱۴٫۴ درصد کاهش یافته اند.

۳-سهام برای اندکی افت پس از یک صعود تنظیم شده است. سهامداران جی پی مورگان بسته پرداختی دایمنن را رد کردند.

بازار سهام ایالات متحده  کمی پایین تر باز می شود و برخی از رشدهای شدید روز سه شنبه را کنار می گذارد زیرا جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در پاسخ به گزارش خرده فروشی، فرصتی را برای رفتار هجومانه را از دست داد.تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران، معاملات داوجونز ۸۶ واحد یا ۰٫۳ درصد کاهش یافت در حالی که معاملات S&P 500 حدود ۰٫۴ درصد کاهش یافت.علاوه بر خرده‌فروش‌ها، شرکت‌هایی که بعداً درآمد را گزارش می‌کنند شامل Analog Devices و Experian می‌شوند، در حالی که Cisco (NASDAQ:CSCO) بزرگترین شرکتی است که بعد از ساعت کاری بازار گزارش خود را ارائه می‌دهد.سهام دیگری که احتمالاً در کانون توجه قرار خواهد گرفت عبارت است از توییتر که اعلام کرد قصد دارد ایلان ماسک را به تعهدات قانونی خود در مورد پیشنهاد خرید ۵۴٫۲۰ دلار برای هر سهم نگه دارد.

۴-پوند با افزایش تورم در بریتانیا و احیای ترس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا با مشکل مواجه است.

پوند دوباره با بالا رفتن نرخ تورم در ۴۰ سال اخیر همراه با ترس دوباره از جنگ تجاری با اتحادیه اروپا برای ایجاد مشکلات بیشتر بر چشم انداز اقتصادی بریتانیا دست و پنجه نرم کرد.به دلیل افزایش مالیات بر ارزش افزوده و تنظیم قبوض انرژی خانوارها، جهش تورم به ۹درصد به طور گسترده انتظار می رفت. با این حال، پس از اینکه دولت بریتانیا رسماً قصد خود برای ایجاد تغییرات یکجانبه در پروتکل‌های  Brexit را اعلام کرد، نگرانی‌ها در مورد خطر وضع تعرفه‌های اتحادیه اروپا بر واردات بریتانیا و محدود کردن دسترسی به بازار واحد برای بخش‌های خدمات کلیدی  از جمله امور مالی افزایش یافته است. بریتانیا می‌خواهد بررسی‌های گمرکی کالاهایی را بین بریتانیا و ایرلند شمالی ، لغو کند.تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران، پوند با ۰٫۶ درصد کاهش در برابر دلار به ۱٫۲۴۱۳ دلار رسید.

۵-نفت پس از کاهش ذخایر نفت خام API، به سمت بالاتری حرکت میکند.

پس از گزارش شگفت‌انگیز مؤسسه پترولیوم آمریکا که نشان می‌دهد علیرغم قیمت‌های بی‌سابقه بنزین و گازوئیل، تقاضای قوی نفت پایدار است، قیمت نفت خام دوباره افزایش یافت.خطرات ژئوپلیتیکی نیز پس از خروج نخست وزیر منتخب پارلمان لیبی به شهر Sirte که توسط جناح های رقیب از طرابلس بیرون رانده شده بود، دوباره در حال افزایش است این چشم انداز اختلالات بیشتر در حمل و نقل از تامین کننده کلیدی آفریقای شمالی را ایجاد می کند.به نظر می رسد اظهارات جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا مبنی بر اینکه اتحادیه اروپا به جای تحریم، تعرفه های گمرکی بر نفت روسیه وضع کند، برای کاهش مشکلات بازار کار چندانی نکرده است.تا ساعت ۱۵:۰۰، قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۳ درصد افزایش به ۱۱۱٫۰۶ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با ۱ درصد افزایش به ۱۱۳٫۰۹ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.