0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که شما باید در بازارهای مالی در روز سه شنبه، ۱۷ مه بدانید، امده است:

خلاصه:

داده‌های خرده‌فروشی امریکا در ماه آوریل و اهمیت آن‌ها برای سیاست فدرال رزرو، در اوایل امروز تاثیر گذار خواهد بود. گزارش درآمدی و راهنما Walmart و Home Depot نیز قدرت مصرف کنندگان ایالات متحده را روشن می کند. ایلان ماسک در تلاش برای پایین آوردن قیمت خرید توییتر  عمل می‌کند و باعث می‌شود سهام توییتر کاهش بیشتری پیدا کند و سهام تسلا جهش میکند. مدافعان کارخانه فولاد Azovstal  در اوکراین سلاح های خود را زمین گذاشتند و به طولانی ترین نبرد جنگ روسیه در اوکراین پایان دادند و با افزایش اعتماد به بازگشایی شانگهای، قیمت نفت به بالاترین حد هفت هفته اخیر رسید.

۱-خرده فروشی فدرال رزرو را تحت تاثیر قرار میدهد؟

آیا مصرف‌کننده آمریکایی همچنان هزینه می‌کند یا تورم و صحبت از کاهش رشد اقتصادی در پیش رو تمایل به گشت و گذار  و تفریح ​​در دنیای بدون قرنطینه را از بین برده است؟ در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران  زمانی که ایالات متحده امار خرده فروشی ماه آوریل را منتشر می کند، کمی عاقل تر خواهیم بود.

انتظار می رود فروش ۰٫۹٪ افزایش یافته باشد که قوی ترین افزایش آنها در سه ماه گذشته است، در حالی که انتظار می رود فروش اصلی فقط ۰٫۴٪ رشد داشته باشد که کمترین میزان افزایش آنها در چهار ماه گذشته است.تعداد انگشت شماری از سخنرانان فدرال رزرو در طول روز سخنرانی خواهند داشت تا به ما اطلاع دهند که آیا امار چیزی تغییر کرده است .

سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در ساعت ۲۲:۳۰ به وقت ایران مهم ترین خبر است  ، در حالی که جیمز بولارد و پاتریک هارکر و لورتا مستر و چارلز ایوانز میزبان شما برای بعد از جلسه خواهند بود.

۲-ایلان ماسک و‌ توییتر

ایلان ماسک گفت معامله او برای توییتر تنها در صورتی می تواند ادامه یابد که شرکت رسانه اجتماعی بتواند تخمین های خود را در مورد کاربران جعلی ثابت کند. ، مدیر عامل توییتر، روز دوشنبه یک متن طولانی ارسال کرده بود که در آن توضیح داده بود که چرا این کار، برای همه اهداف عملی، غیرممکن است.

ماسک از طریق سایت میکروبلاگینگ (البته نه از طریق اسناد SEC)، گفت ۲۰٪ حساب ها جعلی هستند که تقریباً چهار برابر آنچه است که توییتر می گوید. او برای اندازه گیری اضافه کرد که این رقم می تواند حتی بسیار بالاتر باشد.

او گفت پیشنهاد من بر اساس دقیق بودن پرونده های SEC توییتر بود. دیروز، مدیرعامل توییتر به طور علنی از نشان دادن مدرک کمتر از ۵ درصد خودداری کرد و تا زمانی که او این کار را انجام ندهد، این معامله نمی تواند پیش برود.

این خبر این شک را تقویت کرد که ماسک ممکن است به دنبال بهانه‌ای برای کناره‌گیری از معامله باشد، ترجیحاً بدون ایجاد هزینه ۱ میلیارد دلاری که با آن موافقت کرده است. سهام توییتر در پیش از بازار ۲٫۶ درصد کاهش یافت، در حالی که سهام تسلا که در روز دوشنبه به پایین‌ترین حد در ۹ ماه گذشته رسید، ۳٫۷ درصد افزایش یافت.

۳-با امید به بازگشایی مجدد شانگهای، بازار سهام با افزایش باز می شود. Walmartو Home Depot در کانون توجه هستند.

در واکنش به این خبر که شانگهای یک گام به برداشتن قرنطینه دو ماهه نزدیک‌تر شده است، سهام ایالات متحده بالاتر باز می‌شود.

تا ساعت ۱۴:۴۵ به وقت ایران معاملات داوجونز ۴۸۸ واحد یا ۱٫۵ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات  S&P 500 حدود ۱٫۸ درصد و معاملات نزدک ۱۰۰ نیز ۲٫۱ درصد افزایش یافتند. معاملات نزدک از زمانی که هفته گذشته به پایین ترین حد خود در ۱۸ ماه گذشته رسید، افزایش یافته است.

داده‌های خرده‌فروشی در مقابل درآمدهای Walmart و Home Depot که زودتر منتشر می‌شود قابل بررسی خواهد بود. Imperial Brands (LON:IMB)، که صاحب سیگارهای west و winstonاست، پس از انتشار درآمدهای خود در لندن، ۷٫۵ درصد افزایش یافت و به بالاترین حد در دو سال گذشته رسید. داده های Canada Goose (NYSE:GOOS)، Sea Ltd (NYSE:SE)، AerCap (NYSE:AER) و JD.com (NASDAQ:JD) اعلام خواهد شد .

۴-لایحه کمک به اوکراین با تسلیم شدن مدافعان ماریوپل پیشروی می کند

سربازان اوکراینی که از کارخانه فولاد در ماریوپل دفاع می کردند، سلاح های خود را زمین گذاشتند و به روسیه اجازه دادند تا این شهر بندری در دریای سیاه را فتح کند. این اتفاق یک روز پس از آن صورت می گیرد که نیروهای روسی با موفقیت یک ضد حمله اوکراینی را در همان منطقه نابود کردند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت که با عضویت سوئد و فنلاند در ناتو به دلیل پناه دادن به مخالفان سیاسی خود مخالفت خواهد کرد.

بسته کمکی ۴۰ میلیارد دلاری ایالات متحده به اوکراین در روز دوشنبه در سنا ارائه شد و با وجود مخالفت برخی از سناتورهای جمهوری خواه، یک لایحه را تصویب کرد. جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا، روز سه شنبه درخواست از اروپا برای افزایش کمک های خود به اوکراین تکرار کرد.

۵-نفت با امیدهای شانگهای و کاهش اوپک پلاس به بالاترین حد در ۷ هفته گذشته رسید.

قیمت نفت خام به بالاترین حد خود در هفت هفته گذشته رسید زیرا شانگهای برای سومین روز متوالی بدون شناسایی مورد جدیدی از کووید-۱۹ در منطقه قرنطینه خود، این اطمینان را تقویت کرد که می‌تواند ، قرنطینه خود را در ژوئن بردارد.

تا ساعت ۱۵:۰۰به وقت ایران ، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۱۱۲٫۵۴ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام برنت ۰٫۷ درصد افزایش یافت و به ۱۱۵دلار در هر بشکه رسید.

قیمت‌ها همچنین توسط گزارش‌های خبری تقویت می‌شود که نشان می‌دهد اوپک و متحدانش ۲.۶ میلیون بشکه در روز کمتر از میزان برنامه‌ریزی شده در آوریل تولید کرده‌اند، زیرا تحریم‌های صنعت نفت روسیه مشکلاتی را با سرمایه‌گذاری ناکافی تشدید کرده است.صنعت نفت آمریکا نیز امار موجودی هفتگی خود را گزارش خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.