0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز چهارشنبه، ۱۱ مه بدانید, آمده است:

خلاصه:

یالات متحده امار  تورم ماه آوریل را منتشر خواهد کرد و برخی از  نشانه‌ها مبنی بر اوج‌گیری افزایش قیمت‌ها در ایالات متحده نشان داده میشود و استیبل کوین TerraUSD همچنان با مشکل سهام کوین بیس (NASDAQ:COIN) پس از یک سه ماهه ضعیف در معاملات ارزهای دیجیتال روبه رو است. با این حال، با اطمینان از اینکه افزایش ۷۵ واحدی در نرخ های بهره امریکا تنها یک احتمال ضعیف به نظر می رسد، سهام قرار است بالاتر باز شود. والت دیزنی (NYSE:DIS)  گزارش درآمدی خود را ارائه می دهد. قیمت نفت در حالی افزایش می‌یابد که شانگهای هیچ مورد جدیدی از ابتلا به کووید را گزارش نمی‌کند و جنگ در اوکراین برای اولین بار جریان گاز اروپا را مختل می‌کند.

۱-داده های CPI ایالات متحده منتشر میشود.

انتظار می رود که نرخ تورم ایالات متحده در ماه آوریل کاهش یابد، اگر پیش‌بینی کلی کاهش به ۸٫۱ درصد از ۸٫۵ درصد در ماه مارس در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران تأیید شود، ممکن است در بازارهای اوراق قرضه و سهام آرامش  لازم وجود داشته باشد. با این حال، آمار مهم تر مسلماً افزایش ماهانه است  ، جایی که انتظار می رود رشد CPIخالص  از ۰٫۳ درصد به ۰٫۴ درصد افزایش یابد و کاهش شدید رشد به ۰٫۲% از ۱٫۲% در CPI کلی به دلیل کاهش آهسته قیمت انرژی پس از جهش در ماه مارس انتظار می رود.

مجموعه‌ای از سخنرانی‌های مقامات فدرال رزرو در روز سه‌شنبه نشان می‌دهد که فدرال رزرو در حال حاضر تمایلی به  ۷۵ واحد افزایش نرخ واحد ندارد، اگرچه لورتا مستر هشدار داد که هرگز نباید گفت که این اتفاق نخواهد افتاد و دیگران توجه خود را به این واقعیت جلب کردند که اقدام فدرال رزرو در حال حاضر تنش را از بازار مسکن خارج می کند و آمار  درخواست هفتگی وام مسکن باید بر آن دلالت کند.

۲-TerraUSD همچنان افت می کند.

استیبل کوین TerraUSD و توکن لونا یک شبه ضرر کردند و طرح کمکی که توسط Do Kwon و سایر سازندگان بلاکچین  راه اندازی شد نتوانست اعتماد به دارایی ها را بازگرداند.تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران ، استیبل کوین TerraUSD با قیمتی بیش از ۴۹c معامله شد، با این حال، هنوز از پایین ترین سطح روزانه ۲۷c بالاتر بود.برخلاف تتر و  USD Coin تنها TerraUSD توسط یک الگوریتم پشتیبانی می شود.

‏Kwon و Luna Foundation Guard گروهی از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال حدود ۱٫۵ میلیارد دلار را به شکل بیت کوین و دلار به بازارسازانی که معمولاً نرخ قیمت را ثابت نگه می دارند وام داده اند. مشخص نیست که آیا این مقدار برای پاسخگویی به کل تقاضای بازخرید کافی است یا خیر.

۳-سهام قرار است بالاتر باز شود و گزارش درآمدی تویوتا، کوین بیس ناامیدکننده بود و دیزنی در کانون توجه هستند.

بازارهای سهام ایالات متحده پس از افت کوتاه‌مدت در روز سه‌شنبه، قرار است بالاتر باز شوند.تا ساعت ۱۴:۴۶ به وقت ایران ، معاملات داوجونز ۲۳۸ واحد یا ۰٫۸ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500حدود  ۰٫۹ درصد و نزدک ۱۰۰ نیز ۱٫۱ درصد رشد کردند.

سهام‌هایی که احتمالاً در کانون توجه قرار دارند شامل Coinbase می‌شود که روز سه‌شنبه پس از نتایج ناامیدکننده ۱۲ درصد افت کرد. نظرات Gary Gensler رئیس SEC مبنی بر متهم کردن صرافی های ارزهای دیجیتال به کسب و کار علیه مشتریان، بعید است که به هیجانات منفی علیه سهام کمک کند. همچنین تویوتا (TYO: 7203) قرار است پس از اعلام بسته شدن کارخانه‌ها در ارتباط با کووید به پایین‌ترین حد خود در دو ماه گذشته برسد، Electronic Arts در بحبوحه افت عمومی در سهام حوزه تکنولوژی به خوبی حفظ شده است، مورد توجه قرار خواهند گرفت.

خبرسازان اولیه چهارشنبه شامل Fiverr، Perrigo، Krispy Kreme و Wendy’s هستند. والت دیزنی نیز گزارش خود را اعلام میکند.

۴-مجلس نمایندگان بسته کمکی ۴۰ میلیارد دلاری اوکراین را تصویب کرد.

مجلس نمایندگان یک بسته کمکی ۴۰ میلیارد دلاری برای اوکراین را تصویب کرد، اما این لایحه در سنا به دلیل شکایت از فقدان جزئیات و نگرانی‌هایی که ممکن است به لایحه دیگری برای بودجه اقدامات COVID-19 مرتبط باشد، با تاخیر مواجه می‌شود.

این بسته شامل حدود ۱۸٫۷ میلیارد دلار کمک نظامی است که معادل حدود یک چهارم کل بودجه دفاعی روسیه در سال گذشته است.در همین حال، در خود اوکراین، جریان گاز طبیعی به اروپا پس از آن کاهش یافت که اپراتور خط لوله نفت گاز، نهادهای روسی را در بخش‌های اشغالی شرق اوکراین متهم کرد که به‌طور غیرقانونی جریان گاز را مختل می‌کنند. قیمت گاز طبیعی اروپا افزایش یافت اما به سرعت سود آن وارونه شد. با این حال، سوال بلندمدت در مورد چگونگی جایگزینی گاز روسیه در زمستان بی پاسخ مانده است.

۵- نفت با نشانه‌های امید به کاهش کووید در شانگهای افزایش یافت.

پس از آنکه مقامات بهداشتی در چین گزارش دادند که شانگهای روز سه شنبه هیچ مورد جدیدی از ابتلا به کووید-۱۹ نداشته ، قیمت نفت خام دوباره افزایش یافت و به قرنطینه دو ماهه پایان داد. مشکلات شانگهای به اقتصاد مناطق اطراف سرایت کرده و باعث کاهش شدید تقاضای نفت در هفته های اخیر شده است.

تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران ، قیمت نفت خام آمریکا با ۳٫۳ درصد افزایش به ۱۰۳٫۰۶ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام برنت با ۳٫۱ درصد افزایش به ۱۰۵٫۶۴ دلار رسید.

ایالات متحده داده رسمی موجودی را در ساعت ۱۹:۰۰ به وقت ایران منتشر می کند. داده های موسسه نفت آمریکا افزایش غیرمنتظره ۸۲۳۰۰۰ بشکه ای در ذخایر نفت خام را نشان می دهد که شواهدی را نشان می دهد که قیمت های بی سابقه بنزین و گازوئیل به تقاضا آسیب می زند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.