0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که شما باید در بازارهای مالی در روز سه شنبه، ۱۰ مه بدانید, آمده است:

خلاصه:

یک روز پس از هشدار بانک مرکزی در مورد بدتر شدن نقدینگی در بازارهای کلیدی، سخنرانان فدرال رزرو آماده میشوند تا بازارها را به هر طریقی تحت فشار قرار دهند. نشانه‌هایی از استرس در بازار کریپتو وجود دارد، ارزش استیبل کوین Terra پایین می آید .سهام قرار است پس از افت در روز دوشنبه جهش کنند، اما با برخی از چالش‌ها مواجه است و سهام های کم سود تکنولوژی گزارش درآمدی را اعلام می‌کنند. تسلا مجبور شد دوباره تولید خود را در شانگهای کم سرعت کند و قیمت نفت به دلیل ترس از چشم‌انداز تقاضای جهانی به پایین‌ترین حد یک هفته‌ای رسید.

۱-سخنرانی اعضای فدرال رزرو در طول روز

برای مجموعه سخنرانی های اعضای فدرال آماده شوید. حداقل پنج تن از سیاست گذاران ارشد بانک مرکزی ایالات متحده در روز سه شنبه در انظار عمومی حاضر خواهند شد و نظرات آنها ممکن است نشان دهد که آیا آنها همچنان منحصراً بر مهار تورم متمرکز هستند یا اینکه بر چشم انداز کندی رشد جهانی شروع به تجدید نظر کرده اند.

در ابتدا در ساعت ۱۵:۱۰ به وقت ایران جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک  که جایگاه وی به عنوان اعضای اصلی فدرال رزرو در وال استریت به اظهاراتش اهمیت ویژه ای می دهد، سخنرانی میکند و  پس از او رافائل بوستیک از آتلانتا در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران حضور دارد. سپس تا ساعت ۲۱:۳۰ به وقت ایران کریستوفر والر و نیل کشکاری از Minneapolis هر دو سخنرانی خواهند کرد، لورتا مستر از Cleveland در ساعت ۲۳:۳۰ به وقت ایران سخنرانی هارا به پایان می رساند.

تقویم داده ها به غیر از این موارد , تقریبا خالی است و فقط نظرسنجی کسب و کار کوچک NFIB مورد توجه قرار گرفته است. شاخص آن در ماه مه روی ۹۳ ثابت بود که نتیجه کمی بهتر از حد انتظار بود.

۲- Terra افت میکند.

تشخیص علائم ترس در بازار مالی که توسط فدرال رزرو در مورد آنها صحبت می شود کار سختی نیست.

به علاوه‌ی ریسک‌های پیش‌فرضی که در بین توسعه‌دهندگان مالکیت چینی و تقریبا هر موجودیت قانونی روسی از مقام بالا تا پایین وجود دارد، در بازارهای نیکل و انرژی در ماه‌های اخیر، جهش‌های عمده‌ای وجود داشته است.

‏Terra یک استیبل کوین الگوریتمی است که برای ارزش خود به جای پشتوانه دارایی، به آربیتراژ در برابر سایر دارایی های دیجیتال متکی است. در حالی که سیستم طراحی شده برای پایدار نگه داشتن آن تا حدی در بالا بردن قیمت Terra موفق بود، صرافی کریپتو Binance به طور موقت مجبور شد برداشت Terra و LUNA، ارز دیجیتال دیگری که نزدیک به آن است، را محدود کند.

پدیده استیبل کوین‌ها شباهت‌هایی با نقش صندوق‌های بازار مالی در طول بحران بزرگ مالی دارد، تا جایی که هر دو طبقه دارایی از وعده بازدهی بدون ریسک نشأت گرفته‌اند. درک این موضوع که دارایی های پشتوانه MMF در سال ۲۰۰۸ کمتر از حد قابل قبولی بودند، به بدترین آشوب سال ۲۰۰۸ سرعت بخشید.

۳-سهام برای جهش تنظیم شده است اما گزارش های درآمدی تکنولوژی بر این روند سایه می اندازد.

تا ساعت ۱۴:۴۵ صبح به وقت ایران، معاملات داوجونز ۲۵۰ واحد یا ۰٫۸ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات  S&P 500 حدود ۰٫۹ درصد و معاملات نزدک ۱۰۰ نیز ۱٫۵ درصد افزایش یافتند.

اولین تست از هیجانات امروز احتمالاً متاثر  از Peloton (NASDAQ:PTON) و Workhorse (NASDAQ:WKHS)  خواهد بود و

‏Sysco (NYSE:SYY)، Warner Music، Li Auto و Fox Corp همگی قرار است گزارش خود را ارائه دهند، در حالی که Occidental Petroleum (NYSE:OXY) و Electronic Arts (NASDAQ:EA) در راس خبرسازان برجسته هستند. غول مواد شیمیایی آلمان یعنی Bayer بایر به لطف کسب و کار کشاورزی خود تحت تأثیر قرار گرفت، در حالی که سونی نیز انتظارات را شکست داد.

۴- تسلا مجبور شد دوباره تولید شانگهای را کم سرعت کند.

رویترز با استناد به یک یادداشت داخلی گزارش داد تسلا (NASDAQ:TSLA) مجبور شده است بیشتر تولید خود در شانگهای را دوباره متوقف کند. این حرکت به دلیل کمبود مؤلفه‌های ناشی از قرنطینه‌های سراسری منطقه است که اکنون وارد هشتمین هفته خود شده‌است.

داده‌های منتشر شده انجمن خودروهای مسافری چین (CPCA) نشان داد که فروش تسلا در چین در ماه آوریل ۹۸ درصد کاهش یافته است.قرنطینه‌های شانگهای همچنین در راس دو هشدار برای بخش تولید آلمان در روز سه‌شنبه بود که هم اتاق فکر ZEW و هم گروه صنعت مهندسی VDMA زنگ خطر را به صدا درآوردند.

۵-نفت به دلیل ترس از تقاضا به پایین ترین حد یک هفته ای رسید.

قیمت نفت خام در بحبوحه ترس از رشد جهانی همچنان به کاهش خود ادامه می دهد و قیمت ها همچنان در فضای میان کاهش تقاضای چین و محدودیت عرضه روسیه بازی میکند.

تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران ، قیمت نفت خام آمریکا ۱٫۵ درصد کاهش یافت و به ۱۰۱٫۵۰ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات برنت ۱٫۸ درصد کاهش یافت و به ۱۰۴٫۰۴ دلار در هر بشکه رسید، که هر دو ترکیب پیش از این به پایین ترین سطح خود در بیش از یک هفته گذشته رسیده بودند.

مؤسسه نفت آمریکا قرار است اطلاعات موجودی هفتگی خود را گزارش دهد، در حالی که قیمت های دیزل بی سابقه بوده است. در همین حال، پس از آنکه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، روز دوشنبه بوداپست را با دست خالی ترک کرد، اروپا همچنان به فشار بر مجارستان برای کنار گذاشتن مخالفت خود با تحریم برنامه ریزی شده نفت و محصولات پالایش شده روسیه ادامه می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.