0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که شما باید در بازارهای مالی در روز سه شنبه، ۳ مه (may) بدانید, آمده است:

خلاصه:

فدرال رزرو نشست دو روزه ای را آغاز می کند که انتظار می رود با افزایش نیم واحدی در نرخ بهره آمریکا به پایان برسد. بانک مرکزی استرالیا یک روزه با افزایش ۲۵ واحدی خود، این کار را انجام داد. وزارت کار داده های ماهانه فرصت های شغلی را منتشر می کند، در حالی که گزارش درآمد شرکت هایی مانند Pfizer، DuPont و ، AMD و Airbnb منتشر میشود و پکن قرنطینه خود را تشدید می‌کند و قیمت نفت از سوددهی روز دوشنبه عقب نشینی می‌کند، در حالی که شرکت‌های نفتی به ترتیب بهترین گزارش درآمدی سال‌های اخیر را، منتشر می‌کنند.

۱-فدرال رزرو نشست دو روزه را آغاز می کند.

بازدهی دلار و اوراق قرضه ایالات متحده اندکی کاهش یافت زیرا بازار منتظر نتیجه نشست دو روزه فدرال رزرو است که از اواخر روز سه شنبه آغاز میشود.انتظارات برای افزایش نیم واحدی در بازه هدف فدرال در ۰٫۷۵ تا ۱٫۰۰  است، مقامات مختلف فدرال رزرو خواستار شروع زودهنگام فروش فعالانه از سبد اوراق قرضه فدرال رزرو برای مثبت نگه داشتن شیب منحنی بازدهی شده اند.هفته‌ای شلوغ برای بانک‌های مرکزی در Anglosphere است و انتظار می‌رود بانک انگلستان نشانه ای مبنی بر انقباض (فشردگی) کمی در روز پنجشنبه نشان دهد. در همین حال، بانک مرکزی استرالیا به طور غیرمنتظره ای نرخ اصلی خود را یک روزه ۲۵ واحد پایه افزایش داد و دلار استرالیا را ۰٫۷ درصد افزایش داد.که در ماه گذشته حدود ۶ درصد کاهش داشته است.

۲-موعد انتشار داده های JOLTS، سفارشات کارخانه فرا رسیده است .

وزارت کار اولین شاخص از سه شاخص کلیدی بازار کار را که قرار است این هفته در ساعت ۱۸:۰۰ ، همراه با داده های ماهانه فرصت های شغلی و گردش کار منتشر کند . نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که در میان شکایت‌های گسترده شرکت‌ها از کمبود مهارت‌ها، موقعیت‌های شغلی تقریباً به سطوح بالایی رسیده و نزدیک شده است .

سفارشات کارخانه و سفارشات کالاهای بادوام برای ماه مارس نیز در ساعت ۱۸:۰۰ منشر می شود.

اطلاعات منتشر شده از منطقه یورو نشان داد که قیمت‌های تولیدکننده در ماه مارس به بالاترین حد خود یعنی نزدیک به ۳۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رسیده است، در حالی که بهبود بازار کار آلمان در ماه آوریل کاهش یافته است.

۳-سهام پیش از مجموعه گزارشات درآمدی ثابت مانده است. AMD، Starbucks و Airbnb گزارش خود را منتشر خواهند کرد.

مجموعه ای دیگر از گزارش درآمدها در بازاری پرتلاطم منتشر خواهد شد . علیرغم برخی عملکردهای چشمگیر شرکت ها اواخر روز دوشنبه، سهام قرار است ثابت باز شود و بعداً کاهش یابد.

‏NXP (NASDAQ:NXPI)، Avis (NASDAQ:CAR) و Clorox (NYSE:CLX) هر دو پیش‌بینی درآمد را به خوبی اعلام کردند، همانطور که شرکت خط لوله Williams (NYSE:WMB) این کار را کرد. هر دو به طور آشکار بر افزایش تولید در کوتاه مدت اشاره کردند و ترجیح دادند از جریان مالی بهبود یافته خود برای تقویت ترازنامه خود استفاده کنند.

تا ساعت ۱۴:۵۰ به وقت ایران، معاملات  داوجونز ۲۶ واحد یا کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات  S&P 500حدود  ۰٫۱ درصد و نزدک ۱۰۰ نیز ۰٫۲ درصد کاهش یافتند.

شرکت های خبرساز روز سه‌شنبه شامل غول‌های داروسازی Pfizer (NYSE:PFE) و Biogen (NASDAQ:BIIB) و Rockwell (NYSE:ROK) و DuPont (NYSE:DD) و  S&P Global (NYSE:SPGI) و AMD (NASDAQ:AMD)، Starbucks (NASDAQ:SBUX) و Airbnb (NASDAQ:ABNB) همراه با AIG (NYSE:AIG) و Caesars (NASDAQ:CZR)  هستند.

۴-قرنطینه پکن تشدید می شود. ترس به Alibaba می رسد.

قرنطینه در پایتخت چین به تدریج تشدید می شود. پکن از ساکنان خواست تا در صورت لزوم شهر را ترک نکنند و بازگشایی مدارس به تاخیر افتاده است .

‏South China Morning Post گزارش داد که مقامات استان مجاور یعنی Hebei  درها را برای جلوگیری از خروج مردم از خانه‌هایشان بسته‌اند، که شواهد تازه‌ای از فشارهای انسانی ناشی از سیاست کنترل کووید (که هفته گذشته توسط رئیس‌جمهور چین شخصاً تأیید شد) را نشان میدهد.

در دیگر اخبار چین در طول شبانه روز، سهام علی بابا (NYSE:BABA) در هنگ کنگ به دلیل گزارش هایی مبنی بر اینکه پلیس در هانگژو، محل استقرار این شرکت، یک مدیر اینترنت به نام Ma ما را دستگیر کرده است، ۹ درصد سقوط کرد. وقتی مشخص شد که این فرد «جک ما» ،بنیانگذار علی بابا، نبود، سهام دوباره رشد کرد، اما این حادثه نوسان هیجانات بازار را نشان می دهد.

۵-نفت سود دهی خود را از دست می دهد. بریتیش پترولیوم زیان بزرگی را در خروج از روسیه متحمل شد اما بازخرید را گسترش داد.

نفت خام پس از افزایش روز دوشنبه در انتظار نشست دیگری با وعده‌های عمدتاً پوچ اوپک و متحدانش برای افزایش تولید، ثابت  ماند و Bernard Looney مدیرعامل بریتیش پترولیوم (NYSE:BP) گفت که انتظار دارد کمبود نفت خام روسیه دو برابر شود و به ۲ میلیون بشکه در روز در نتیجه تأثیر تجمعی تحریم‌های غرب که قرار است اواخر هفته جاری تشدید شوند، برسد. تولیدکنندگان نفت shale (شیل) یعنی Diamondback (NASDAQ:FANG) و Devon Energy (NYSE:DVN) که تعهد خود را برای بازسازی ترازنامه تکرار کردند و امیدوار به افزایش بزرگ تولید شیل ایالات متحده برای جبران آن بودند، اواخر روز دوشنبه ناامید شدند.

در همین حال، بریتیش پترولیوم با کاهش ۲۵ میلیارد دلاری تجارت روسیه خود ضرر کرد، اما با بهبود شدید جریان نقدینگی اساسی، بازخرید خود را افزایش داد.تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران، قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۱ درصد کاهش به ۱۰۴٫۰۶ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با ۱٫۱ درصد کاهش به ۱۰۶٫۴۱ دلار در هر بشکه رسید. داده‌های موجودی هفتگی مؤسسه نفت آمریکا نیز ارائه می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.