0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که شما باید در بازارهای مالی در روز دوشنبه، ۲ مه بدانید, آمده است:

خلاصه:

وزرای انرژی اتحادیه اروپا برای پیش‌نویس طرح‌هایی برای تحریم نفت روسیه گرد هم می‌آیند، اما قیمت نفت خام همراه با یوان در واکنش به داده‌های ضعیف اقتصادی چین کاهش می‌یابد. نشست سالانه Berkshire Hathaway برگزار میشود در حالی که حراج NFT های Bored Ape Yacht Club، بلاکچین اتریوم را به طور موقت متوقف می کند.

۱-غرب فشار بر روسیه را افزایش می دهد. لاوروف مدعی است که هیتلر بخشی از یهودیان بوده است.

ایالات متحده و اتحادیه اروپا به تشدید فشار بر روسیه برای دست کشیدن از حمله به اوکراین ادامه دادند و نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در سفری اعلام نشده از کی یف  گفت که ایالات متحده از اوکراین  تا زمانی که پیروزی به دست بیاید حمایت خواهد کرد.وزرای انرژی اتحادیه اروپا بعد از ظهر دوشنبه در بروکسل دیدار می کنند تا در مورد آنچه که انتظار می رود تحریم مرحله ای واردات نفت روسیه با هدف ایجاد اختلال در اقتصاد روسیه باشد، بحث کنند. گزارش ها حاکی از آن است که ممکن است معافیت هایی برای مجارستان و اسلواکی ارائه شود تا از حمایت یکپارچه لازم اطمینان حاصل شود. آلمان، قبلا مخالفت قبلی خود را با چنین اقدامی کنار گذاشته است.

انتظار می‌رود که شولتس، صدراعظم آلمان، رهبران هند، اندونزی، سنگال و آفریقای جنوبی را به اجلاس آتی G-7 دعوت کند تا بازارهای نوظهور را تحت تاکتیک‌های فشار غرب، در بحبوحه عدم تمایل گسترده به سخنان ایالات متحده، متحد کند.

با این حال، به نظر می رسد روسیه یکی از بازیگران کلیدی را از خود دور کرده است. اسرائیل سفیر روسیه را احضار کرد و  لاوروف وزیر امور خارجه را علناً پس از تکرار افسانه های غیر قابل اثبات برای رسانه های ایتالیایی که گفت آدولف هیتلر خون یهودی دارد و یهودیان خود بدترین یهودی ستیزان هستند، احضار کرد.

۲-یوان افت می کند زیرا سیاست کنترل کووید باعث نابودی اقتصاد چین می شود.

میزان آسیب اقتصادی به  چین ناشی از سیاست کنترل کووید این کشور بیش از پیش آشکار می شود. شاخص مدیران خرید رسمی تولیدی چین در ماه آوریل به ۴۷٫۴ کاهش یافت، که به وضوح در نتیجه قرنطینه در شانگهای و جاهای دیگر بود. PMI بخش خدمات حتی شدیدتر افت کرد.در حالی که تعداد موارد مبتلا  گزارش شده همچنان در شانگهای رو به کاهش است، اما پکن که دستور دو نوبت آزمایش گسترده دیگر را در روز دوشنبه صادر کرد، کاهش یافت. پایتخت چین با ۲۱ میلیون نفر جمعیت، سالن‌های ورزشی و سینماها را تعطیل کرده و غذا خوردن در فضاهای سربسته را ممنوع کرده است.

این خبر یوان  را ۰٫۵ درصد دیگر کاهش داد، در حالی که قیمت فلزات صنعتی با چشم انداز قرنطینه های مخرب بیشتر کاهش یافت. قیمت مس ۲٫۶ درصد کاهش یافت و به پایین ترین سطح خود از دسامبر رسید.

۳-سهام برای جهش متوسط پس از افت روز جمعه آماده شده است .

بازارهای سهام ایالات متحده پس از افت  وحشتناک روز جمعه که بدترین ماه را برای سهام از پاندمی در سال ۲۰۲۰ را پشت سر گذاشت ، قرار است با جهش اندکی باز شوند.

تا ساعت ۱۴:۵۰ به وقت ایران معاملات  داوجونز ۱۵۰ واحد یا ۰٫۵ درصد افزایش یافت، در حالی که S&P 500 و Nasdaq 100 به میزان مشابهی افزایش یافتند. سهام Berkshire Hathaway (NYSE:BRKa) در معاملات پیش از بازار اندکی عملکرد بهتری داشت، پس از اینکه وارن بافت ریاست مجمع سالانه سهامداران شرکتش را در آخر هفته بر عهده داشت. بافت در سه ماهه اول حدود

۱ میلیارد دلار روی سهام ایالات متحده سرمایه گذاری کرد، Chevron (NYSE:CVX) و Allegheny  (NYSE:ATI) نیز متمایز رفتار کردند  و Activision Blizzard اکتیویژن بلیزارد (NASDAQ:ATVI) در کانون توجه قرار گرفت .

۴- Bored Apes , اتریوم را مختل میکند.

بلاکچین اتریوم به طور موقت متوقف شد زیرا Yuga Labs، شرکت پشتیبان مجموعه Bored Apes Yacht Club، معادل ۳۲۰ میلیون دلار ارز دیجیتال را از طریق حراج “virtual land” در Otherside، یک بازی متاورس برنامه ریزی شده، جمع آوری کرد. NFT ها در ApeCoin قابل پرداخت بودند، یک ارز دیجیتالی که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شد.

تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران  ApeCoin با ۱۱ درصد کاهش در روز در ۱۵٫۸۰۰۸ دلار معامله شد که بیش از ۴۱ درصد نسبت به اوج خود در هفته گذشته کاهش داشت.

۵-در حالی که داده های چین چشم انداز تیره ای را برای نشست اوپک پلاس به نمایش گذاشتند، قیمت نفت کاهش یافت.

قیمت نفت خام در واکنش به داده‌های اقتصادی چین به شدت کاهش یافت، تا ساعت ۱۴:۵۰ به وقت ایران قیمت نفت خام آمریکا با ۳٫۴ درصد کاهش به ۱۰۱٫۲۳ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات برنت با ۲٫۸ درصد کاهش به ۱۰۴٫۳۱ دلار در هر بشکه رسید.

چشم انداز تحریم نفتی اتحادیه اروپا در حال حاضر تا حد زیادی تاثیر گذار شده است، و تمرکز به نشست روز پنجشنبه وزرای انرژی اوپک و غیراوپک برای بحث در مورد سطح تولید معطوف شده است. ناتوانی روسیه در تولید سهمیه کامل خود بر اساس توافق انگیزه سایر تولیدکنندگان را افزایش می دهد تا تولید خود را تا جایی که می توانند افزایش دهند. لیبی، یکی از اعضای اوپک به دلیل بی‌ثباتی جدید بین جناح‌های مخالف در روزهای اخیر، شاهد کاهش تولید خود به ۰٫۵ میلیون بشکه در روز بوده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.