0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز جمعه، ۲۹ آوریل بدانید, آمده است:

خلاصه:

بازار سهام قرار است در ماه آوریل منفی به پایان برسد زیرا نتایج درآمدی ناامید کننده از آمازون (NASDAQ:AMZN)، اپل (NASDAQ:AAPL) و اینتل (NASDAQ:INTC) بر بازار تاثیر می گذارد. ارز و سهام چین جهش می کنند زیرا  وعده حمایت بیشتر از سیاست های اقتصادی داده میشود و ایالات متحده داده های درآمد و هزینه های شخصی را برای ماه مارس گزارش خواهد کرد و اقتصاد منطقه یورو در سه ماهه اول با وجود شروع جنگ در این قاره کمی بهتر از اقتصاد ایالات متحده بود. با پیش‌بینی تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه روسیه، قیمت نفت همچنان بالا می‌رود.

۱-گزارش درآمد آمازون و اپل

سهام آمازون در پیش از بازار پس از گزارش درآمدی این غول تجارت الکترونیکی و شروع ضعیف آن در سال ۲۰۲۲ به شدت کاهش یافت.آمازون به دلیل کاهش ارزش سهام خود در شرکت سازنده ون برقی Rivian (NASDAQ:RIVN) حدود ۳٫۸ میلیارد دلار از دست داد، اما کمرنگ شدن روندهای دوران پاندمی هم بر عملیات اصلی تجارت الکترونیک و هم به تجارت تبلیغاتی آن ضربه زد. درآمد تجارت الکترونیک ۷ درصد رشد کرد که کمترین میزان از زمانی که آمازون شروع به انتشار این رقم کرد.

سهام اپل پس از اینکه مدیر ارشد مالی، پیش‌بینی کرد که مشکلات زنجیره تامین می‌تواند تا ۸ میلیارد دلار فروش را در سه ماهه جاری کاهش دهد، سهام آن نیز ۲٫۴ درصد کاهش یافت. نتایج آن برای سه ماهه ای که به تازگی به پایان رسیده است، به لطف افزایش ۵٫۵ درصدی درآمد حاصل از فروش آیفون، بهتر از حد انتظار بود.

۲-مشکلات پیچیده و مداوم چین

پس از اینکه شورای دولتی بیانیه ای مبنی بر قول حمایت بیشتر از اقتصاد منتشر کرد، دارایی ها در چین به شدت افزایش یافت.این بیانیه USD/CNH را با بیش از ۰٫۵ درصد افزایش به ۶٫۶۲۱۵ رساند. به همین ترتیب، شاخص Hang Seng Tech بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت، اما همچنان در ۱۴ ماه گذشته حدود ۶۰ درصد کاهش یافته است.

تضمین‌ شورای دولتی در مورد جزئیات کوتاه بود و تناقض ذاتی بین تعهد این شورا به حمایت از تولید (به‌ویژه از طریق هزینه‌های زیرساختی، همانطور که رئیس‌جمهور  در اوایل این هفته وعده داده بود) و سیاست پاک سازی کووید، که حمایت از آن را تکرار کرد، رفع نکرد و تحلیلگران قانع نشدند.

۳-سهام قرار است پایین تر باز شود و اینتل و رابینهود و درآمدهای شرکت های نفتی بزرگ در کانون توجه هستند.

سهام ایالات متحده قرار است با کاهش باز شود که توسط اپل و آمازون کاهش یافته است . تا ساعت ۱۴:۴۵ به وقت ایران معاملات  داوجونز ۱۰۰ واحد یا ۰٫۳ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 حدود ۰٫۶ درصد و نزدک ۱۰۰ نیز ۰٫۹ درصد کاهش یافتند.

سهام تسلا (NASDAQ:TSLA) حمایت اندکی شد پس از اینکه ایلان ماسک گفت قصد ندارد برای تامین مالی پیشنهاد خود برای توییتر (NYSE:TWTR) دیگر سهام آن را بفروشد، در پیش از بازار جهش کرد. با این حال، در واکنش به گزارش درآمدی و چشم‌اندازهای سه ماهه ضعیف، اینتل نیز با افت ۳٫۵ درصدی و رابین‌هود (NASDAQ:HOOD)، ۱۱ % کاهش یافت.روز بزرگی برای درآمد شرکت های حوزه نفتی است ,

‏Exxon Mobil (NYSE:XOM)، Chevron (NYSE:CVX)، Phillips 66 (NYSE:PSX) و LyondellBasell (NYSE:LYB) همه گزارش‌های اولیه را گزارش می‌کنند، غول‌های داروسازی AbbVie ( NYSE:ABBV) و Bristol-Myers Squibb (NYSE:BMY)، Honeywell (NASDAQ:HON)، Charter Communications (NASDAQ:CHTR)، Colgate-Palmolive (NYSE:CL) و Aon (NYSE:AON) نیز گزارش خود را اعلام میکنند.

۴-موعد انتشار دادهای درآمد شخصی، مخارج سررسیده است و تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سه ماهه اول بالا باقی می ماند و CPI در آوریل به بالاترین حد خود رسید.

ایالات متحده داده‌های درآمد و هزینه‌های شخصی ماه مارس را همراه با داده‌های جالب‌تر از سه ماهه اول منتشر خواهد کرد تا امار ضعیف تولید ناخالص داخلی را از روز پنجشنبه خنثی کند.

همچنین شاخص قیمت برای هزینه‌های مصرف‌کننده شخصی در ماه مارس قابل توجه خواهد بود، اگرچه بعید است که تأثیر زیادی بر جلسه هفته آینده فدرال رزرو داشته باشد.

به گفته Paul Donovan ، اقتصاددان ارشد  UBS، یک روزه ، داده های تولید ناخالص داخلی منطقه یورو نشان داد که اقتصاد در سه ماهه اول همچنان در حال رشد است، که بازتابی از این واقعیت است که این منطقه دیرتر از ایالات متحده اقتصاد خود را بازیابی کرده است.تورم منطقه یورو در آوریل به بالاترین حد خود یعنی ۷٫۵ درصد رسید، در حالی که در بریتانیا، رونق قیمت مسکن نشانه هایی از کاهش در نهایت را نشان داد. EUR/USD و GBP/USD هر دو افزایش یافتند.

۵-نفت پیش از تحریم احتمالی نفت اتحادیه اروپا علیه روسیه، بالاتر می رود.

با پیش بینی تحریم اتحادیه اروپا بر نفت روسیه که احتمالا هفته آینده اعلام خواهد شد، قیمت نفت خام به افزایش خود ادامه داد. نشست اضطراری وزرای انرژی برای روز دوشنبه تشکیل شده است.تحریم، خریداران اروپایی را مجبور می‌کند که به دنبال یک منبع محدود عرضه برای جایگزینی واردات روسیه خود باشند. Newswires گزارش داد که هند به بزرگترین شرکت های نفت و گاز خود متکی است تا جایگزین اروپایی ها به عنوان خریدار نفت خام روسیه و سرمایه گذاران در بخش نفت روسیه شود.

تا ساعت ۱۴:۵۵ به وقت ایران، قیمت نفت خام آمریکا با ۱ درصد افزایش به ۱۰۶٫۴۴ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات برنت با ۱٫۴ درصد افزایش به ۱۰۸٫۷۲ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.