0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در سه شنبه، ۲۶ آوریل بدانید, آمده است:

خلاصه:

شاید این مهم ترین روز فصل درآمدی سه ماهه اول باشد زیرا گزارش درآمدی آلفابت (گوگل )(NASDAQ:GOOGL) و مایکروسافت (NASDAQ:MSFT) اعلام میشود و هزاران شرکت از جمله جنرال الکتریک، جنرال موتورز و پپسی گزارش خود را ارائه خواهند کرد و بانک مرکزی چین از یوان حمایت کرد و به نوعی افت بازارهای سهام چین را حداقل در حال حاضر متوقف کرد. موسسه نفت آمریکا تخمین های هفتگی نفت خام و ذخایر  را منتشر می کند و خرید توییتر توسط ایلان ماسک (NYSE:TWTR) همچنان به ایجاد موجی از حیرت در بازارها و واشنگتن ادامه می دهد.

‏۱- Alphabet و مایکروسافت گزارش درآمدی سه ماهه اول را اعلام میکنند.

فصل درآمد Big Tech (اگر تسلا (NASDAQ:TSLA) را حذف کنید) با نتایج آلفابت (Google) و مایکروسافت  آغاز می‌شود.انتظار می رود که مایکروسافت یک چهارم دیگر از رشد درآمد ثابت خود را که عمدتاً توسط واحد ابری Azure هدایت می شود، نشان دهد. با این حال،  جالب تر گزارش درآمدی آلفابت است، که مدل تبلیغات محور آن برای تاثیر بر تورم تحت بررسی قرار خواهد گرفت. سهام آلفابت با وجود رشد فوق‌العاده قوی درآمد، نسبت به اوج خود در اواخر سال گذشته، نزدیک به ۲۰ درصد کاهش یافته است.

همچنین سرمایه‌گذاران احتمالاً نظرات شرکت را برای هر گونه اطلاعات در سرویس پخش یوتیوب از مشکلات نتفلیکس با اشباع بازار را بررسی می‌کنند، که ممکن است منجر به رقابت این غول پخش آنلاین با آن برای تبلیغات شود.

۲-PBOC قول حمایت بیشتر را می دهد. یوان تثبیت می شود.

بانک مرکزی چین با بیان اینکه در حال بررسی راه‌های بیشتر برای حمایت از اقتصاد است، حمایتی برای یوان و تا حدی بازار سهام محلی انجام داد و یوآن که از زمان کاهش ارزش در سال ۲۰۱۵ با سریع ترین نرخ خود در حال کاهش بوده ، در پاسخ به این امر در برابر دلار افزایش یافت. دلار پس از رسیدن به بالاترین سطح ۱۸ ماهه در روز دوشنبه، ۰٫۱ درصد در برابر یوان افت کرد.

بانک مرکزی چین اعلام کرد که حمایت محتاطانه سیاست مالی از اقتصاد  را افزایش خواهد داد، به ویژه برای صنایع و مشاغل کوچک که به شدت از این پاندمی آسیب دیده اند و اشاره ای به شوک تقاضای عظیمی که در شانگهای و سایر شهرها به دلیل قرنطینه های گسترده, نمود.

در روز دوشنبه، PBoC همچنین ذخایر الزامی را که بر هولدینگ ارزهای خارجی بانک‌ها تحمیل می‌کرد، کاهش داد و در دسترس بودن دلار در بازار داخلی را افزایش داد.

۳-سهام پایین تر باز میشود و مجموعه ای از گزارشات درآمدی قرار است اعلام شود.

بازار سهام ایالات متحده قرار است با کاهش باز شود.تا ساعت ۱۴:۵۰ به وقت ایران , معاملات داوجونز ۱۰۹ واحد یا ۰٫۳ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات  S&P 500 و Nasdaq 100 به طور موازی کاهش یافتند.امروز , روز  مهمی برای گزارش درآمد سه ماهه است، زیرا United Parcel Service (NYSE:UPS) و Pepsico (NASDAQ:PEP) در حال حاضر با نتایج بهتر از حد انتظار ظاهر شده اند. جنرال الکتریک (NYSE:GE)، Raytheon (NYSE:RTN)، DR Horton (NYSE:DHI)و Visa (NYSE:V)، Warner Bros Discovery (NASDAQ:WBD) و جنرال موتورز (NYSE:GM)،‏ Mondelez (NASDAQ: MDLZ)، Texas Instruments  (NASDAQ:TXN) و Chipotle (NYSE:CMG) برای گزارش‌دهی آماده شده اند .در همین حال، تقویم داده‌ها تحت تسلط سفارش‌های کالاهای بادوام، نظرسنجی اعتماد مصرف‌کننده و فروش خانه‌های جدید و قیمت‌های خانه در ماه مارس قرار گرفته است.

۴-پس لرزه های توییتر

توافق ایلان ماسک برای خرید توییتر همچنان در بازارهای مالی و واشنگتن بازتاب دارد. این توافق مورد استقبال محافظه کاران قرار گرفته است، که این  را به عنوان یک اقدام خوشایند در برابر فضای رسانه ای تحت سلطه لیبرال می دانند، در حالی که سایرین (از جمله واشنگتن پست، بدون هیچ ردی از کنایه ) از خرید آن توسط ایلان ماسک انتقاد کرده اند.

جک دورسی، بنیانگذار توییتر، گفت که این اقدام توئیتر را از وال استریت دور می کند و آن را به عملکرد اصلی خود باز می گرداند.

با این حال ایلان ماسک به شدت به وال استریت تکیه کرده است تا پول خرید را فراهم کند. مورگان استنلی حدود ۱۲٫۵ میلیارد دلار برای تامین مالی این قرارداد سازماندهی کرده است .در همین حال، سهام توییتر همچنان حدود ۴ درصد کمتر از قیمت خرید توافق شده ۵۴٫۲۰ دلار معامله می شود.

۵-نفت در حدود ۱۰۰ دلار تثبیت می شود.

قیمت نفت خام یک روزه در حدود ۱۰۰ دلار در هر بشکه تثبیت شد و با توجه به تحولات کووید در چین، بازار همچنان در رکود است. مناطق پکن یک هفته آزمایش های دسته جمعی را آغاز کرده اند، در حالی که قرنطینه شانگهای همچنان ادامه دارد.

تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران ، قیمت نفت خام آمریکا ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۹۸٫۳۹ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که معاملات برنت ۰٫۱ درصد افزایش یافت و به ۱۰۲٫۲۵ دلار در هر بشکه رسید که بازگشت تولید لیبی به کاهش قیمت ها کمک کرد.

موسسه نفتی آمریکا تخمین هفتگی خود را از ذخایر نفت خام و سوخت ایالات متحده را طبق معمول گزارش خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.