0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز پنجشنبه، ۲۱ آوریل بدانید, آمده است:

خلاصه:

در حالی که مقامات افزایش نرخ بهره را در ماه ژوئیه در دستور کار قرار دادند، یورو افزایش یافت. پاول و کریستین لاگارد هر دو در نشست بعدی صندوق بین المللی پول صحبت می کنند. تسلا (NASDAQ:TSLA) انتظارات درآمدی را پشت سر گذاشت و یونایتد ایرلاینز (NASDAQ:UAL) روزهای خوبی را پیش‌بینی می‌کند، اما Equifax (NYSE:EFX) در مورد چشم‌انداز بازار اعتبارات وام مسکن ضعیف است. روسیه یک روز پس از آن که به دلیل عدم همکاری بانکداران آمریکایی، پرداخت اوراق قرضه دلاری خود را انجام نداد بر شهری که نیروهای اوکراینی هنوز در آن در حال جنگ هستند، “پیروزی” را اعلام کرد. نتایج AT&T (NYSE:T)، داده های مدعیان بیکاری و نظرسنجی تجاری فدرال رزرو فیلادلفیا سر رسیده است.

۱-گزارش درآمد تسلا فراتر ازانتظارات بود.

تسلا سه ماهه دیگری را قوی‌تر از حد انتظار را  با سود خالص ۳٫۳۲ میلیارد دلار گزارش کرد و سود عملیاتی ۳٫۶ میلیارد دلاری نشان‌دهنده حرکت اساسی در کسب‌وکار اصلی آن بود.مدیر عامل شرکت ایلان ماسک گفت که این گروه باید بتواند بیش از ۱٫۵ میلیون خودرو در سال جاری تولید کند، علیرغم چالش‌های ناشی از تعطیلی سه هفته‌ای در شانگهای که اوایل این هفته به پایان رسید.

برخی در مورد حساب و کتاب این  گروه تردید دارند و و میگویند که تسلا یا تورم شدید قیمت وارد شده  را تشخیص نمی دهد یا با جهش بزرگ هزینه ها در سه ماهه آینده مواجه میشود . این شرکت افزایش ۱۵ درصدی در هزینه های عملیاتی،و افزایش ۸۰ درصدی درآمد را گزارش کرد. این اختلاف ممکن است تا حدی به این دلیل باشد که شرکت از موجودی‌های مواد خامی استفاده می‌کند که قبل از قیمت‌گذاری برای واردات مانند فلزات باتری در اوایل سال جاری خریداری شده بود.لذا سهام تسلا در معاملات پیش از بازار بیش از ۷ درصد افزایش یافت.

۲-مقامات بانک مرکزی اروپا افزایش نرخ بهره را در ماه ژوئیه در دستور کار قرار دادند.

پس از اینکه  Luis de Guindos  به جمعی از مقامات بانک مرکزی اروپا پیوست که احتمال افزایش نرخ در ماه ژوئیه را تایید کردند، یورو به بالاترین سطح خود در بیش از یک هفته گذشته رسید. این اولین نمونه بانک در ۱۲ سال گذشته خواهد بود و نشان دهنده یک تغییر قابل توجه پس از آن است که  کریستین لاگارد در کنفرانس مطبوعاتی خود در هفته گذشته چشم انداز سیاست های سختگیرانه را اعلام کرد.لاگارد و  پاول، رئیس فدرال رزرو، هر دو در  نشست بهاری صندوق بین‌المللی پول صحبت می‌کنند، رویدادی که بانک‌های مرکزی جهان را در زمانی که تورم در سطح جهانی در حال افزایش است، دور هم آورده است.تا ساعت ۱۴:۴۵به وقت ایران, یورو به ۱٫۰۹۱۵ دلار رسید که ۰٫۶ درصد در طی روز افزایش یافت .

۳-بازار سهام قرار است بالاتر باز شود. سهام یونایتد افزایش یافت ، Equifax افت کرد.

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است بعداً با رشد بیشتری باز شوند و نتایج درآمدی خوب تسلا به کاهش ترس ناشی از نتایج درآمدی نتفلیکس در روز سه شنبه کمک می کند.

تا ساعت ۱۴:۵۰ به وقت ایران، معاملات داوجونز ۲۰۸ واحد یا ۰٫۶ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات  S&P 500 حدود ۰٫۸ درصد و معاملات نزدک ۱۰۰ نیز ۱٫۱ درصد افزایش یافتند. Nasdaq در روز چهارشنبه به دلیل وزن زیاد نتفلیکس (NASDAQ:NFLX) ، که بیشترین افت یک روزه خود را در ۱۸ سال گذشته تجربه کرد، به شدت ضعیف بود. سهام نتفلیکس در معاملات پیش از بازار ۱٫۲ درصد دیگر افت کرد.

سهام‌هایی که احتمالاً مورد توجه قرار می‌گیرند عبارتند از United Airlines، که پس از معاملات روز چهارشنبه، با وجود نشان دادن زیان سه‌ماهه دیگر، راهنمایی خوش‌بینانه گزارش کرد، و Equifax، که پس از پیش‌بینی کاهش شدید درخواست‌های وام مسکن در معاملات پس از بازار ، تقریباً ۱۰ درصد افت کرد. گزارش درآمدیAT&T همراه با Danaher (NYSE:DHR)، NextEra Energy (NYSE:NEE)، Philip Morris (NYSE:PM)، American Airlines (NASDAQ:AAL) و Union Pacific (NYSE:UNP) در صدر خبرها جای دارند و Nestle (OTC:NSRGY) افزایش ۷٫۶ درصدی فروش در سه ماهه اول را گزارش کرده است که بیش از ۵ درصد آن به دلیل افزایش قیمت بوده است.

۴-موعد انتشار داده های مدعیان بیکاری، نظرسنجی فدرال رزرو فیلادلفیا سر رسیده است.

انتظار می‌رود تعداد افرادی که مطالبات اولیه برای دریافت مزایای بیکاری را ارائه می‌کنند، در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران در پایین‌ترین حد خود در ۶۰ سال گذشته باقی بماند، که بازتابی از کسادی مداوم بازار کار ایالات متحده است. تحلیلگران انتظار دارند که ادعاهای اولیه پس از افزایش هفته گذشته به ۱۸۵۰۰۰ به ۱۸۰۰۰۰ کاهش یابد. انتظار می رود که ادعاهای ادامه دار به ۱٫۴۵۵ میلیون کاهش یابد که افت ۲۰۰۰۰ را نشان می دهد.

این اعداد همزمان با نظرسنجی ماهانه تولیدی فدرال رزرو فیلادلفیا منتشر خواهد شد که انتظار می‌رود کاهش جزئی فعالیت را از فوریه نشان دهد.

۵-روسیه در ماریوپل “پیروزی” را اعلام کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در هجوم این کشور به سوی شهر ماریوپل اوکراین، با وجود اینکه نیروهای مدافع همچنان به نبرد ادامه می‌دهند، پیروز شد. پوتین در یک کلیپ ویدئویی به وزیر دفاع گفت که نیروهای روسی باید به جای حمله به نقاط باقی مانده اوکراین در کارخانه فولاد  Azovstal ، جان خود را حفظ کنند.

به روسیه در روز چهارشنبه توسط کمیته ناظر بین‌المللی توابع اعتباری، رکود احتمالی اعلام شد. با این حال، عدم پرداخت بدهی به این دلیل رخ داد که بانک‌های غربی که به‌عنوان عامل پرداخت عمل می‌کنند، از پرداخت دلارهای روسیه خودداری کردند، نه به این دلیل که روسیه تصمیم به پرداخت نکردن گرفته بود. به طور جداگانه، بلومبرگ گزارش داد که تولید نفت روسیه هفته گذشته در بحبوحه افزایش مشکلات  به کمترین میزان خود در سال جاری کاهش یافته است .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.