0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که شما باید در بازارهای مالی در دوشنبه، ۱۸ آوریل بدانید, آمده است ;

خلاصه:

معاملات ایالات متحده در روز دوشنبه همراه با وضعیت محتاطانه بازارها در آستانه هفته شلوغ نتایج درآمدی سه ماهه اول کاهش می یابد ، در حالی که نگرانی های اساسی در مورد جنگ در اوکراین و سیاست های فدرال رزرو  همچنان ادامه دارد. بازار همچنان ضعیف است و بازارهای بسیاری از نقاط اروپا همچنان به دلیل تعطیلات عید پاک بسته هستند. قیمت نفت از بالاترین سطح سه هفته اخیر خود فاصله گرفته است .

۱-وال استریت کاهشی باز میشود و گزارش درآمدی بانک ها در کانون توجه قرار میگیرد.

بازارهای سهام قرار است بعداً با اندکی کاهش باز شوند زیرا سرمایه‌گذاران برای یک هفته شلوغ گزارش‌های درآمدی به دنبال  عدم اطمینان در مورد مسیر آتی نرخ‌های بهره آماده می‌شوند.

بانک اف آمریکا (NYSE:BAC) به همراه Bank of New York Mellon  (NYSE:BK) و شرکت خدمات مالی Charles Schwab (NYSE:SCHW) نتایج سه ماهه را دوشنبه قبل از بازگشایی بازار گزارش می دهند. گلدمن ساکس (NYSE:GS)، سیتی گروپ (NYSE:C)، مورگان استنلی (NYSE:MS)، و ولز فارگو (NYSE:WFC)، همگی نتایج سه ماهه اول را هفته گذشته را منتشر کردند.

تا ساعت ۱۴:۴۵  به وقت ایران، معاملات  داوجونز ۸۹ واحد یا ۰٫۲ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات  S&P 500 حدود ۰٫۴ درصد کاهش یافت و معاملات Nasdaq 100 با کاهش ۰٫۶ درصدی مواجه شد.

۲-نفت از بالاترین سطح ۳ هفته گذشته فاصله میگیرد و افت می کند.

قیمت نفت از بالاترین سطح خود در سه هفته گذشته در روز دوشنبه , فاصله گرفت زیرا نگرانی ها در مورد کند شدن تقاضا از سوی چین، نگرانی ها در مورد کاهش عرضه جهانی در بحبوحه پیامدهای جنگ در اوکراین را بی اثر کرد.

تا ساعت ۱۴:۴۵  به وقت ایران، ایالات متحده معاملات نفت خام با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۰۶٫۲۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با قیمت ۱۱۱٫۶۴ دلار در هر بشکه معامله شد که کمتر از بالاترین رقم ۱۱۳٫۸۰ دلاری بود.

در حالی که رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول چین بالاتر از پیش‌بینی‌ها بود، کاهش شدید خرده‌فروشی در ماه مارس بر نگرانی‌ها در مورد چشم انداز دومین اقتصاد بزرگ جهان که قبلاً از قرنطینه‌های COVID-19 رنج می‌برد، افزود.

قیمت نفت پیش از این افزایش یافته بود زیرا اختلالات عرضه در لیبی به نگرانی‌ها در مورد تشدید بحران در اوکراین افزوده بود . انتظار می‌رود تاجران عمده نفت از بشکه‌های نفت روسیه دوری کنند تا از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه، دومین صادرکننده بزرگ نفت خام جهان پیروی کنند.

۳-وضعیت کاهش ریسک

کاهش ریسک پذیری در بازارها باعث افزایش تقاضا برای دارایی های امن شده و طلا را به بالاترین سطح یک ماهه رسانده و دلار را تقویت کرده است .معاملات طلا تا ساعت ۱۴:۴۵ به وقت ایران با ۰٫۹ درصد افزایش به ۱۹۹۳٫۴۰ دلار رسید که بالاترین رقم از ۱۱ مارس بود. شاخص دلار روی ۱۰۰٫۷۰ بود که ۰٫۴ درصد در روز افزایش داشت، در حالی که (yen) ین , پس از اینکه رئیس بانک مرکزی ژاپن گفت که حرکات اخیر این ارز در اوایل دوشنبه، «بسیار شدید» بوده است، نوسان کرد که این قوی ترین هشدار وی در مورد خطرات ناشی از کاهش ارزش پول بود که شاهد این هشدار بوده اند که ین در برابر دلار به پایین ترین حد دو دهه اخیر رسیده است.

بازده اوراق قرضه بالاتر رفته است و بازدهی خزانه داری ۲ ساله و ۱۰ ساله به ترتیب در حدود ۲٫۴۹ درصد و ۲٫۸۶ درصد رسیدند.

۴-تسلا ممکن است بازگشایی کارخانه شانگهای را به تاخیر بیاندازد

رویترز روز دوشنبه گزارش داد که تسلا  ممکن است مجبور شود برنامه های بازگشایی کارخانه خود در شانگهای را به دلیل مشکلات حمل و نقلی با تامین کننده خود را برای یک روز به تاخیر بیندازد.

روز دوشنبه، تولیدکنندگان از جمله تسلا آماده‌سازی برای بازگشایی کارخانه‌های خود در شانگهای را آغاز کردند، زیرا این شهر در تلاش برای بازگشت به حالت عادی پس از تقریباً سه هفته قرنطینه COVID-19 است.به گزارش رویترز، SAIC Motor (SS:600104)، شریک چینی فولکس واگن (ETR:VOWG_p) و جنرال موتورز (NYSE:GM) گفته اند که برنامه های ازسرگیری تولید خود را از روز دوشنبه آغاز خواهند کرد.

سرمایه‌گذاران همچنین سهام توییتر (NYSE:TWTR) را در روز دوشنبه پس از توییت مرموز ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، زیر نظر خواهند داشت.ایلان ماسک روز شنبه توییتی منتشر کرد و نوشت: «Love Me Tender» که توئیتش کنایه از خواهان و مجذوب چیزی شدن را به همراه داشت و این چند روز پس از آنکه توئیتر را با پیشنهاد خرید نقدی ۴۳ میلیارد دلاری مورد هدف قرار داد, بود .ایلان ماسک پس از تصاحب ۹٫۱ درصد سهام در پلتفرم رسانه های اجتماعی به دومین سهامدار بزرگ این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو تبدیل شده است.

‏۵-Bullard سخنرانی میکند و نشست های بهاری صندوق بین المللی پول/بانک جهانی شروع می شود.

سرمایه گذاران منتظر سخنرانی جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو St. Louis اواخر امروز هستند.بولارد تنها مقامی در کمیته بازار آزاد فدرال بود  که به نفع افزایش نیم درصدی نرخ بهره در نشست ماه مارس بانک مرکزی، به جای افزایش یک چهارم درصدی رای داد.افزایش نیم درصدی نرخ بهره در نشست آتی فدرال رزرو در ۴ تا ۵ مه تقریباً قطعی است زیرا بانک مرکزی برای مقابله با تورمی که در بالاترین حد خود در چهار دهه اخیر قرار دارد، تهاجمی‌تر حرکت می‌کند.همچنین روز دوشنبه، نشست بهاره صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی برگزار می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.