0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که شما باید برای بازارهای مالی در روز پنجشنبه، ۱۴ آوریل بدانید, آمده است:

خلاصه:

ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، برای مالکیت توییتر (NYSE:TWTR)، یکی از بزرگترین شرکت های رسانه اجتماعی جهان، پیشنهاد خرید داد. رشد دلار کاهش می‌یابد و بازده اوراق قرضه قبل از داده مدعیان بیکاری هفتگی و فروش خرده‌فروشی و داده‌های ماهانه احساسات مصرف‌کننده ثابت میماند. ECB آخرین نشست سیاست گذاری خود را به مدت هشت هفته برگزار می کند و سرگروه ناوگان روسیه در دریای سیاه دچار انفجار میشود زیرا امریکا کمک های نظامی بیشتری به اوکراین ارسال می کند.

۱-ایلان ماسک پیشنهاد خرید توییتر را می دهد

مدیرعامل تسلا (NASDAQ:TSLA) پیشنهاد خرید توییتر را به مبلغ ۵۴٫۲۰ دلار به صورت نقدی داد و ارزش شرکت رسانه اجتماعی را ۴۱٫۴ میلیارد دلار اعلام کرد. این پیشنهاد ممکن است برخی از سهامداران توییتر را که علیه ماسک به دلیل افشا نکردن به موقع مالکیت سهام شکایت کرده اند، راضی کند.

در هر صورت، احتمال تصاحب یکی از تاثیرگذارترین دارایی های رسانه ای جهان توسط ثروتمندترین مرد جهان، احتمالاً سر و صدایی در واشنگتن و در میان سهامداران تسلا ایجاد می کند که برخی از آنها از علاقه ماسک به این شرکت را به عنوان عاملی برای حواس پرتی انتقاد کرده اند.

۲-دلار ضعیف می شود. موعد انتشار داده مدعیان بیکاری ، احساسات مصرف کننده میشیگان سر رسیده است .

رشد دلار متوقف شده است، زیرا فعالان بازار چشم انداز حرکت های تهاجمی فدرال رزرو را در پی داده های تورم مصرف کننده در ماه مارس ارزیابی می کنند.

در ساعت ۱۵:۰۰به وقت ایران شاخص دلار در ۹۹٫۶۵ بود که ۰٫۴ درصد در روز کاهش داشت و تقریباً یک درصد کامل کمتر از اوج خود در اوایل هفته بود. این حرکت همچنین به این دلیل است که سایر بانک‌های مرکزی اختیار خود را برای مبارزه با تورم نشان می‌دهند، کانادا و نیوزلند هر کدام نرخ‌های اصلی خود را ۵۰ واحد در روز چهارشنبه افزایش دادند و BoC شروع به اجازه دادن به کاهش پرتفوی اوراق قرضه خود کرد.

بازده اوراق قرضه ایالات متحده نیز کاهش یافته است و بازدهی خزانه داری ۲ ساله و ۱۰ ساله به ترتیب در حدود ۲٫۳۴ درصد و ۲٫۷۰ درصد تثبیت شده است. و ممکن است بعداً با انتشار ادعاهای اولیه بیکاری در هفته گذشته، یا زمانی که نظرسنجی احساسات مصرف‌کننده میشیگان در ساعت ۱۸:۰۰ به وقت ایران منتشر شود، تغییر کند

۳-نشست ECB ( بانک مرکزی اروپا)

انتظاری رود بانک مرکزی اروپا هیچ تغییری در سیاست خود در ساعت ۱۷:۱۰ به وقت ایران اعلام نکند، با این حال، اقتصاد منطقه یورو در بین همه اقتصادهای پیشرفته در معرض جنگ روسیه در اوکراین قرار گرفته است. نمونه ای از آن , این بود که فولکس واگن (ETR:VOWG_p) اعلام کرد تحویل  خود در ماه مارس ۳۱ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است و همچنین هشدار داد که نوسانات در بازارهای کالا می تواند بر فعالیت آن تأثیر منفی بگذارد. JPMorgan اذعان کرد که ۱۲۰ میلیون دلار به دلیل نوسانات ماه گذشته در بازارهای نیکل  از دست داده است.

یورو تا اواخر صبح در فرانکفورت ۰٫۳ درصد در برابر دلار افزایش یافت، اما از زمان شروع جنگ بیش از ۴ درصد کاهش یافته است. این با وجود تورم بی سابقه است که باعث شده تا معامله گران تا پایان سال بیش از ۵۰ نقطه پایه افزایش نرخ بهره را افزایش دهند. بانک مرکزی اروپا تاکنون از تأیید چنین انتظاراتی خودداری کرده است.

۴-سهام قرار است بالاتر باز شود. گزارش درآمدی بانک ها دوباره در کانون توجه قرار گرفته است.

بازارهای سهام ایالات متحده قرار است  نسبتاً بالاتر باز شوند، اما همه چشم‌ها به مجموعه گزارشات درآمدهای بانکی معطوف خواهند بود.

گلدمن ساکس (NYSE:GS)، مورگان استنلی (NYSE:MS)، ولز فارگو (NYSE:WFC) و سیتی گروپ (NYSE:C) همگی قرار است گزارش خود را اعلام کنند، و همچنین PNC Financial (NYSE:PNC)، US Bancorp ( NYSE:USB) و  State Street (NYSE:STT) و UnitedHealth (NYSE: UNH) بزرگترین شرکت های غیرمالی هستند که گزارش خود را اعلام میکنند.

تا ساعت ۱۵:۰۰ به وقت ایران ، معاملات داوجونز ۶۵ واحد یا ۰٫۲ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات  S&P 500 کمتر از ۰٫۱ درصد رشد کرد و معاملات نزدک ۱۰۰ کمی بیش از ۰٫۱ درصد افزایش یافت.

۵-سرگروه ناوگان روسیه در دریای سیاه در اثر انفجار از کار افتاد.

مشکلات روسیه در جنگ با اوکراین افزایش یافته  زیرا سرگروه ناوگان دریای سیاه این کشور در اثر انفجارها از کار افتاد.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعتراف کرد که خدمه کشتی Moskva مسکو (مسکو) پس از انفجار یک سری مهمات در کشتی مجبور به ترک کشتی شدند. مشخص نیست که آیا این انفجارها نتیجه یک حمله اوکراینی همانطور که مقامات اوکراینی ادعا می‌کنند بوده است یا ناشی از ضعف  نگهداری و ایمنی بوده است و ایالات متحده قبلتر  اعلام کرده بود که ۸۰۰ میلیون دلار کمک نظامی مازاد به اوکراین برای کمک به دفع حمله جدید در مناطق شرقی این کشور ارسال خواهد کرد.

به طور جداگانه، دولت روسیه بسته کمک مالی ۱۹٫۵ میلیارد روبلی را برای بخش خطوط هوایی این کشور اعلام کرد که یکی از اقدامات حمایتی  است. رسانه های روسی حدس می زنند که کل نیاز ممکن است نیمی از دارایی های صندوق سرمایه ملی این کشور را تشکیل دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.