0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که باید در بازارهای مالی در روز چهارشنبه، ۱۳ آوریل بدانید, آمده است:

خلاصه:

فصل درآمد ایالات متحده به طور جدی با گزارش های درآمدی JPMorgan، Blackrock و Fastenal آغاز می شود. موعد انتشار داده‌های تورم قیمت تولیدکننده و درخواست‌وام مسکن و نرخ‌های بهره رسیده است و بانک مرکزی کانادا قرار است نرخ بهره را افزایش دهد و همتایانش در نیوزلند ۵۰ واحد پایه آن را  افزایش دهند. تورم نیز در اروپا به افزایش خود ادامه می دهد. جنگ اوکراین وارد مرحله جدیدی می شود زیرا جو بایدن ,  پوتین را به ارتکاب نسل کشی متهم می کند و نفت بالاتر از داده های موجودی ذخایر ایالات متحده است.

۱-موعد انتشار داده های PPI ایالات متحده و وام مسکن سیده است.

تورم و واکنش سیاست‌ها به آن، روز چهارشنبه در کانون توجه قرار دارند و قیمت‌های تولیدکننده ایالات متحده برای ماه مارس در ساعت ۱۷:۰۰۰ به وقت ایران اعلام می‌شود.

تحلیلگران افزایش ۱٫۱ درصدی قیمت ها را پیشبینی می کنند که سریع ترین افزایش قیمت در ۱۴ ماه گذشته است و شواهد قوی مبنی بر اینکه آنچه سیاست گذاران سال گذشته معتقد بودند پدیده ای گذرا بود به چیزی بسیار بادوام تر تبدیل شده است.

همچنین داده هایی از انجمن بانکداران وام مسکن در مورد درخواست های هفتگی برای وام مسکن و نرخ های وام مسکن انتشار خواهد شد. آخرین داده های هفتگی در این مجموعه ها نشان می دهد که تقاضای وام مسکن به وضوح کاهش یافته است زیرا نرخ ۳۰ ساله به بالاترین میزان خود از پایان سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

۲-نیوزلند نرخ بهره را ۵۰ واحد پایه افزایش میدهد .تورم بریتانیا و اسپانیا نیز در حال افزایش است.

گسترش جهانی تورم ادامه دارد. بریتانیا آخرین کشوری بود که بالاترین نرخ تورم قیمت مصرف کننده در ۳۰ سال گذشته را با ۷ درصد در ماه مارس اعلام کرد که بالاتر از حد انتظار بود، همانطور که افزایش ۱۱٫۹ درصدی در قیمت تولیدکننده اعلام شده بود. Tesco (LON:TSCO) پس از آن که هشدار داد که نیاز به واکنش به چنین تحولاتی باعث کاهش حدود ۱۰ درصدی سود عملیاتی آن در ۱۲ ماه آینده می شود، سهام خود را به شدت کاهش داد.

در همین حال، در اسپانیا، تورم مصرف کننده در ماه مارس ۹٫۸ درصد تایید شد.بانک مرکزی نیوزلند نرخ بهره اصلی خود را ۵۰ واحد افزایش داد. این بزرگترین افزایش آن در ۲۲ سال گذشته بود. انتظار می‌رود بانک کانادا در ساعت ۱۸:۰۰ به وقت ایران از همین روش پیروی میکند و نرخ اصلی خود را از ۰٫۵ درصد به ۱٫۰ درصد افزایش میدهد.

۳-JPMorgan شروع به گزارش فصل درآمدی میکند و بازار سهام قرار است بالاتر باز شود .

جی‌پی مورگان فصل درآمد سه‌ماهه اول را آغاز می‌کند و سودآوری کسب‌وکارهای وام‌دهی احتمالاً  با کاهش فاصله بین نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت و بلندمدت تحت فشار قرار می‌گیرد.

تحلیلگران انتظار دارند که سود مقرر شده هر سهم ۲٫۷۰ دلار از ۳۰٫۶۳ میلیارد دلار درآمد گزارش شود.بازار سهام ایالات متحده قرار است با افزایش بازگشایی شود و ضررهای ثبت شده در روز سه شنبه در واکنش به داده  CPI ماه مارس را خنثی کند.

تا ساعت ۱۴:۴۵ به وقت ایران ، معاملات  داوجونز ۱۰۵ واحد یا ۰٫۳ درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات S&P 500 نیز ۰٫۳ درصد و نزدک ۱۰۰حدود ۰٫۴ درصد افزایش یافتند. شرکت های Delta Air Lines و Blackrock و  Fastenal، درآمدهای سه ماهه اول خود را گزارش می کنند.

۴-جنگ اوکراین به مرحله جدیدی نزدیک می شود. بایدن , پوتین را به نسل کشی متهم کرد.

جنگ در اوکراین در آستانه ورود به مرحله جدیدی است، زیرا نیروهای روسی حملات جدیدی را در منطقه دونباس در شرق این کشور پس از تکمیل فتح شهر ماریوپل آغاز می کنند. ۱۰۰۰ نیروی مدافع شهر روز چهارشنبه پس از تحمل بیش از یک ماه در برابر بمباران شدید راکتی و توپخانه ای که منجر به تلفات گسترده غیرنظامیان شد، تسلیم شدند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در پاسخ به شواهد فزاینده  برای اولین بار ولادیمیر پوتین روسیه را به نسل‌کشی متهم کرد که نشان می‌دهد این سیاست روسیه برای از بین بردن ملیت اوکراین است. پوتین روز چهارشنبه گفت که هدف اصلی روسیه کمک به جمعیت روسی زبان دونباس است.

۵-قیمت نفت قبل از اعلام موجودی ذخایر EIA, افزایش میابد .

قیمت نفت خام پس از گزارش متناقضی درباره موجودی ذخایر آمریکا در روز سه‌شنبه و پس از نشانه‌هایی مبنی بر اینکه قرنطینه شانگهای و دیگر مناطق چین ممکن است به زودی حداقل تا حدی لغو شود، دوباره به بالای ۱۰۰ دلار در هر بشکه رسید.

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه خود برآورد خود را برای تقاضای چین در این ماه ۹۲۵۰۰۰ بشکه در روز کاهش داد و همچنین تخمین خود را برای تقاضای جهانی در سال ۲۰۲۲ به طور متوسط ​​۲۶۰۰۰۰ بشکه در روز کاهش داد.

داده‌های اداره اطلاعات انرژی در ساعت ۱۹:۰۰ ممکن است به شفافیت وضعیت تقاضای ایالات متحده کمک کند. روز سه‌شنبه، API اعلام کرد که ذخایر نفت خام هفته گذشته بیش از ۷.۷ میلیون بشکه افزایش یافته که بزرگترین افزایش هفتگی در بیش از یک سال گذشته است. با این حال، ذخایر بنزین بیش از ۵ میلیون بشکه کاهش یافت که بزرگترین کاهش هفتگی آنها از ماه اوت بود.

تا ساعت ۱۴:۵۰ به وقت ایران، قیمت نفت خام آمریکا با ۱٫۴ درصد افزایش به ۱۰۱٫۹۷ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که برنت با ۱٫۷ درصد افزایش به ۱۰۶٫۴۰ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.