0

پنج نکته طلایی

در این بخش مواردی که شما باید در بازارهای مالی در روز سه شنبه، ۱۲ آوریل بدانید, آمده است:

خلاصه:

تورم ایالات متحده قرار است در ماه مارس به بالاترین سطح خود در ۴۰ سال گذشته برسد و فشار بر فدرال رزرو برای تشدید سیاست های مالی را افزایش دهد. دولت چین خواستار تسریع محرک‌ها برای کاهش تأثیر گسترش قرنطینه‌های کووید است. با آماده شدن اروپا برای حمله جدید روسیه به اوکراین، چشم انداز اقتصادی آلمان تیره می‌شود و اوپک و دولت ایالات متحده هر دو به‌روزرسانی‌های منظم در مورد وضعیت بازار نفت منتشر می‌کنند. Sony به ناشر بازی های ویدیویی Epic پول میپردازد و CarMax (NYSE:KMX) گزارش درآمدی  را منتشر می کند.

۱-تورم به بالاترین حد خود در ۴۰ سال اخیر خواهد رسید.

تورم ایالات متحده قرار است  به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته برسد، زیرا افزایش قیمت انرژی، مختل شدن زنجیره تامین را سبب شده است . بازدهی اوراق بهادار ۱۰ ساله خزانه داری یک روزه  به بالاترین حد خود در سه سال اخیر یعنی ۲٫۸۰ درصد رسید.

تحلیلگران انتظار دارند که نرخ تورم سالانه از ۷٫۹ درصد در فوریه به ۸٫۴ درصد برسد. انتظار می رود نرخ اصلی از ۶٫۴ درصد به ۶٫۶ درصد افزایش یابد.

‏ Lael Brainard، نامزد جو بایدن برای سمت نایب رئیسی در فدرال رزرو، در ساعت ۲۰:۴۰ به وقت ایران سخنرانی خواهد کرد، در حالی که Tom Barkin ، رئیس فدرال رزرو ریچموند، نظرات خود را در ساعت ۱۴:۰۰ به وقت ایران ارائه خواهد کرد.

۲-نخست وزیر چین خواستار محرکی برای مهار اثرات کووید است.

‏Li Keqiang ، نخست وزیر چین سومین هشدار خود را در مورد چشم انداز رشد را صادر کرد و خواستار تسریع اقدامات محرک برنامه ریزی شده شد.

بلومبرگ به نقل از او گفت که مقامات باید هنگام اجرای سیاست‌های موجود احساس اضطرار را اضافه کنند.هنوز پایانی برای قرنطینه‌هایی که شانگهای، بزرگترین مرکز مالی چین و بخش تولیدی بزرگ با ۲۵ میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است، در نظر گرفته نشده است. اتاق بازرگانی اتحادیه اروپا تخمین می‌زند که نیمی از زنجیره‌های تامین  آلمانی آن در نتیجه قرنطینه‌هایی که  به گفته اقتصاددانان Nomura اکنون نزدیک به ۴۰۰ میلیون نفر را پوشش می‌دهند، به طور کامل یا به شدت مختل شده است.

۳-بازار سهام قرار است ترکیبی از روند نزولی و صعودی باشد CarMax و سونی در کانون توجه هستند.

انتظار می‌رود بازارهای سهام ایالات متحده ترکیبی از روند نزولی و صعودی باز شوند، و معامله‌گران نمی‌خواهند ریسک‌های زیادی را در پیش گشایس ‌بازار قبل از امار CPI در ساعت ۱۷:۰۰ به وقت ایران بپذیرند.

تا ساعت ۱۴:۴۵ به وقت ایران، معاملات داوجونز ۱۴ واحد یا کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات  S&P 500 کمتر از ۰٫۱ درصد و معاملات نزدک ۱۰۰ حدود ۰٫۲ درصد رشد کردند. نزدک در روز دوشنبه دوباره عملکرد ضعیفی داشت و بیش از ۲ درصد افت کرد زیرا ترس از افزایش نرخ بهره دوباره سهام حوزه تکنولوژی را تحت فشار قرار داد.

سهام‌هایی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می‌گیرند شامل CarMax می‌شود که درآمد سه ماهه‌اش در زمانی منتشر میشود که بازار خودروهای دست دوم شروع به نشان دادن نشانه‌هایی از کاهش کرده است، و Etsy (NASDAQ:ETSY) که پس از اعلام افزایش هزینه های خود آن با اعتصاب فروشندگان مواجه شده است.Sony و سازندگان بازی های ویدیویی نیز ممکن است پس از سرمایه گذاری این شرکت ژاپنی در Fortnite Epic Games با ارزشی نزدیک به ۳۲ میلیارد دلار مورد توجه قرار گیرند

۴-داده های ( اقتصادی) اروپا بدتر می شود زیرا اوکراین برای حمله روسیه آماده می شود.

داده‌های اقتصادی در اروپا با پس‌زمینه جنگی که هیچ نشانه‌ای از پایان ندارد و هر نشانه‌ای از تشدید در آینده نزدیک را نشان میدهد، بدتر می‌شود.شاخص هیجانات اقتصادی ZEW آلمان بار دیگر به پایین ترین حد خود از مارس ۲۰۲۰ افت کرد، تورم مصرف کننده آلمان در ماه مارس ۷٫۳ درصد تایید شد.در همین حال، در بریتانیا، کاهش ماهانه در افرادی که مدعی مزایای بیکاری بودند کمترین میزان در شش ماه گذشته بود، در حالی که اشتغال در سه ماه منتهی به مارس تنها ۱۰۰۰۰ تا افزایش یافت که بسیار کمتر از پیش‌بینی‌ها بود.

۵-رشد مجدد نفت قبل از گزارش اوپک و EIA. موعد انتشار داده های موجودی API سررسید.

قیمت نفت خام پس از فروش اخیر خود که تحت تاثیر چین بود مجددا بازگشت ، به طوری که نفت خام برنت بالای ۱۰۱ دلار در هر بشکه معامله شد و معاملات نفت خام آمریکا با ۳٫۳ درصد افزایش به ۹۷٫۳۴ دلار در هر بشکه رسید.

هیچ نشانه ای از تسکین از جنگ در اوکراین وجود ندارد،  هشدار داده شده است که انتظار حمله جدیدی از روسیه در شرق اوکراین وجود دارد و صدراعظم اتریش، پس از دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در روز دوشنبه، گفت که او نگاه مثبتی درباره صلح ندارد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت پیش‌بینی‌های خود را برای عرضه و تقاضای جهانی در گزارش ماهانه خود بعداً به‌روزرسانی می‌کند، در حالی که ایالات متحده چشم‌انداز کوتاه‌مدت انرژی خود را در ساعت ۲۰:۰۰ به وقت ایران منتشر خواهد کرد.موسسه نفتی آمریکا ارزیابی هفتگی خود را از ذخایر نفت خام و محصولات ایالات متحده را منتشر خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.